[SH] nl50 A6s

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 27/22/ 30 hand
      BB: fish

Flush nem valószinü, azzal inkább cbetel vagy ch/raisel floppon. Félös TT talán lehet, de azt verjük. JT is inkább cbetel, vagy csak ch/calloz turnon is. Akkor mi verhet? JJ sem játszik igy. Egyedül talán a JQ ami lehet nála itt Jx és igy játszik vele.

Turn call milyen? River?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (CO): $71.28 (142.6 bb)
      BTN: $54.96 (109.9 bb)
      SB: $18.09 (36.2 bb)
      BB: $34.80 (69.6 bb)
      MP: $80.32 (160.6 bb)

Preflop: Hero is CO with 6 A
      MP raises to $1, Hero calls $1, 2 folds, BB calls $0.50

Flop: ($3.25) 2 8 9 (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero bets $1.50, BB folds, MP calls $1.50

Turn: ($6.25) T (2 players)
      MP checks, Hero bets $4.25, MP raises to $9.50, Hero calls $5.25

River: ($25.25) 7 (2 players)
      MP bets $12.50, Hero ?
  • 8 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Az magas Stack/pot arány miatt elég jó az implikált esélyünk, szóval szerintem jó a bet/Call. Amúgy majdnem oddsunk van a callra szimplán a Flush outjaink-al számolva. 5-6$ meg nagyon sokx bekerül, sőt néha stackeljük, vagy jön egy ilyen szitu, ahol ki lehetne blöffölni.

Riveren R/Foldolnék 39$ körül, mivel:
      - nem cbetelt és turn ch/R-el, ezért én minden :spade: FD-t kizárhatónak érzek
      - bár lehet QJo, vagy valami turnolt BDFD+pár/GS/OESD (de BD Equityvel is betelhetett volna a flopon)
      - szimplán benne van, hogy a flop kis size-unkkal behúztuk a potba (miközben amúgfy ch/F-on volt) és megpróbált a turntől leszedni minket a semmiről

, riveren minden Jx-et, 6x-et, setet el kellene szórnia és csak azzal adhatna meg, ami nem lehet nála + sokx csak move-olgat a flop miatt.

Flop betsize szerintem szörnyű. Soha semmivel nem nyitnék ekkorát ilyen boardon. 2,25$ lenne az alja, de inkább 2,5$.
    • doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.14, Hozzászólások: 74
      sztem JQ gyanús, én el tudnám engedni. Flopon ritkán hívok. Turn jó odds miatt és mert nuts gyanús call.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      szerintem elég a size, ha foldolni akar, ugyis check/foldol.

Blöff résszel egyetértek, nálam simán lehet Flush, nála viszont nem. Csak mivel ismeretlen, ki tudja mire képes...
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Nem tudok egyetérteni ezzel. Ha ezt gondolod, akkor nyithattál volna 0,5$-t is.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Benn a fish is, minek invesztáljak többet a blöffbe? Ha nem talált be ugyis dob. Ha mégis megad, és alakalmas lapok jönnek a barellre, szintén olcsóbban tudom folytatni a blöfföt. Fishek nem nagyon figyelnek a sizera

Reg meg 99%ban check foldon van itt.

Abban azért kiegyezhetünk, hogy egy fél pot bet, vagy egy minbet nem ugyanaz.
    • doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.14, Hozzászólások: 74
      sztem ha bet fold-ra készülne nagyobbat hívott volna. ez a size alapján bet call-ra gondolok. Ha dobatni akarunk vele all in mondanék.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Ezen a boardon 1/2Bet = minBet. Szerintem egy és ugyanaz, mert semmit az ég világon nem adunk elő, de még azt sem, hogy el akarjuk vinni a potot. 2,25$ bet és el van intézve. Lehet lapunk is, meg nem is. Akarhatjuk a potot, meg nem is. Gondolkodjanak Ők. Kb indukáljuk a Fisht egy ilyen size-al, de lehet a reg is rákap néha.

HU potban elhiszem, hogy egy átlag TAG ellen emelhetsz fél potot, mert amivel passzolt, azzal ch/F-on van (manapság már ez sem teljesen igaz, mert sokx lehet belőle ch/R- aztán gondolkodhatsz, hogy most indukáltad, vagy tényleg lapja van). Ez viszont nem HU pot.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Flopon nem sok értelmét látom a betnek úgy, hogy egy fish is van a potban és MP-ről se tudjuk még, hogy reg vagy fish.
      Turn bet/call ok az odds miatt.
      Riveren meg csak simán eldobnám. Fura hogy kizárjátok a flösst, pedig szerintem az is benne lehet simán, hiszen tudjuk, hogy sokan képesek flopon ch/c-t játszani vele, mert félnek egy emeléstől és nem akarják eldobni. Turnön meg lehet szedett fel +EQ-t és ezért emel. De QJ is simán lehet ez.
      Egy a lényeg, egy ismeretlen játékos ellen eszembe nem jutna riveren egy 80bb-s blöfföt ellőni, mert még azt se tudjuk Jx-et képes lenne-e dobni.

üdv, pborisz