[SH] Nl30 - Kk

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.30(BB) Replayer
      SB ($26.26)
      BB ($37.01)
      UTG ($35.33)
      Hero ($31.05)
      CO ($130)
      BTN ($59.04)

Dealt to Hero K:diamond: K:heart:

fold, Hero raises to $1.05, fold, fold, SB calls $0.90, fold

FLOP ($2.40) 9:heart: 2:heart: 5:diamond:

SB checks, Hero bets $2.25, SB calls $2.25

TURN ($6.90) 9:heart: 2:heart: 5:diamond: 4:club:

SB checks, Hero bets $6.90, SB raises to $22.96 (AI), Hero ?

205 hand után 71/1-es statokkal játszó ellenfelem van ebben a spotban.
      0% 3bet
      AF(Flop/Turn/River): 2.4/2.4/3.3 | AFreq (F/T/R): 27/24/16
      Flop x/r 15%(27) és Turn x/r 13(%) (de ebben ugye már benne van ez a hand is)
      WTSD:33 W$SD:46

Az biztos, hogy hátul vagyunk az emelő skálája ellen, de 30% potoddsunk van a callra. Az igazán nagy kérdés, hogy lehetünk-e annyira optimisták, hogy a TT-ket is bele veszünk itt a rangebe?

Asztal: 9:heart: 2:heart: 5:diamond:  4:club:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP3        30.48%  29.72%     0.76% { KdKs }
      SB         69.52%  68.77%     0.76% { 99+, 55-44, 22, A3s, 63s, 54s, A3o, 54o }

Ha igen, de emellett csak nagyon erős lapokat adunk neki (szetek, két párok, sorok), akkor még beleférhet a call, de azok nélkül ugye nagyon nem. Már JJ+ is nagyon rossz:

MP3        23.98%  23.14%     0.83% { KdKs }
      SB         76.02%  75.19%     0.83% { JJ+, 99, 55-44, 22, A3s, 63s, 54s, A3o, 54o }

Flösshúzókat, combo draw-kat nem igazán tettem be a skálájába, mert úgy gondolom, hogy ha azokkal raise-elne, azt sokkal inkább flopon tenné. Esetleg egy Ah4h, amire felcsillanhat a szeme, de a többivel inkább passzív lehet, ha már flopon is az volt, nem?

A 4 ugye a mi EQ-nkat segítené, de ugye TT nélkül édes kevés...

MP3        30.94%  30.19%     0.75% { KdKs }
      SB         69.06%  68.32%     0.75% { 99+, 55-44, 22, A3s, 63s, 54s, Ah4h, A3o, 54o }

MP3        24.59%  23.77%     0.82% { KdKs }
      SB         75.41%  74.59%     0.82% { JJ+, 99, 55-44, 22, A3s, 63s, 54s, Ah4h, A3o, 54o }

Szóval szerintetek elérjük-e a kellő 30% EQ-t itt a skálája ellen vagy sem?

Azért beteltem ennyire izmosakat, mert soha el nem engedik ilyen boardon ezek a playák a húzóikat, de az is igaz, hogy ennél kisebb bettel is oddson kívülre tehetem őket, nekem meg könnyebb lenne megválnom a kezemtől, ill. nem kerülnék ennyire határeset szituba.

Valszeg a betméreteim miatt nem fog itt megőrülni egy TT-vel, szóval lassan meg is válaszolom magamnak a kérdést, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Mivel bővíthetjük/szűkíthetjük még a skálát? 7 6 esetleg? Bármi más?
  • 10 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Persze lehet bőviteni a range-ét még néhány félblöff kombóval, de nem hiszem, hogy érdemes megadni.

Egyéb infó hiányában ilyen szitukban a Baluga theorem-hez tartom magam, vagyis fish turn emelése esetén egypár hand általában nem elég. Hacsak nincs ellenkező read, az esetek többségében jól járunk a dobással.

Itt ráadásul SB-ről adott meg, és a VPIP-je eleve 71% (itt lehet még magasabb), szóval nem csak a "normális" kombókat venném a range-ébe, hanem az összes kétpárt (42/52/95/94/92, legalábbis suited biztosan).
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Köszi a választ!

A felvetéseddel kapcsolatban csekkoltam az adatbázisomat, és az eredményről a naplómban írtam egy posztot itt. Ha van kedved, nézz rá.

Amúgy (utólag) én is a foldot tartom itt jó játéknak.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Igen, érdekes a filter, mondjuk fogalmam sincs egy ilyen szituhoz mi lenne a szignifikáns mintaméret.
      Úgy is meg lehetne fogalmazni, hogy az ilyen arcok ellen a vbetben van az érték, és nem a bluffcatchben.

Egyébként ha józan ésszel végiggondoljuk, akkor is inkább a fold tűnik jónak. Adva van egy passziv fish, aki eddig sem pre sem postflop nem vadult, most flopon és turnön kapja a nagy beteket, és turnön chRAI (!) megy. Szerintem már a semiblöff is optimista feltételezés a range-ében, és ilyen TT-QQ sem tartom valószinűnek. Az ilyen arcok ha félblöffölni akarnak mondjuk egy 6:h4-el, mert a turnön még egy párt is fölszedtek, akkor sokkal inkább donkolnának, mint chRAI, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Mondjuk ez szubjektiv, még mintaméretet sem tudok mondani... :)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: pcfmcc02
      Igen, érdekes a filter, mondjuk fogalmam sincs egy ilyen szituhoz mi lenne a szignifikáns mintaméret.
      Úgy is meg lehetne fogalmazni, hogy az ilyen arcok ellen a vbetben van az érték, és nem a bluffcatchben.

Egyébként ha józan ésszel végiggondoljuk, akkor is inkább a fold tűnik jónak. Adva van egy passziv fish, aki eddig sem pre sem postflop nem vadult, most flopon és turnön kapja a nagy beteket, és turnön chRAI (!) megy. Szerintem már a semiblöff is optimista feltételezés a range-ében, és ilyen TT-QQ sem tartom valószinűnek. Az ilyen arcok ha félblöffölni akarnak mondjuk egy 6:h4-el, mert a turnön még egy párt is fölszedtek, akkor sokkal inkább donkolnának, mint chRAI, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Mondjuk ez szubjektiv, még mintaméretet sem tudok mondani... :)
      Szia!

Egyetértek. Szerintem ez sose lesz TT, mert amelyik fish hajlamos a PP-k emelésére, az flopon teszi, mert védeni akarja a kezét. Szóval ő ha TT-vel flopon csak megad, akkor turnön se fog emelni.
      Én itt mindenképpen erős range-re tenném és dobnék.

üdv, pborisz
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.073
      Sziasztok!

Meglepődtem, hogy egyikőtök sem kérdezett rá az ellenfél fold to flop cbet statisztikáira, hiszen ez nagyon fontos lenne. Felhívtam Alcu figyelmét, hogy hasonló helyzetben ezt magától tegye majd be. Ebben az esetben ez 60% feletti, ami nagyban befolyásolja az egész helyzetet.

Pár alapgondolat:
      :spade: nem lesz nála 44
      :spade: hibás az összes flop set kombinációt a c/c, c/push skálába tenni, mindenképpen redukálni kell ezek számát
      :spade: szintén nem kell számolni a két pár lapok többségével (54o, 42) és 63s lapokkal sem feltétlenül

Ezek nagyon sokat számítanak, ugyanis az első becsült skála esetén is már +10%-os részesedésnövekedést eredményeznek. Elég sok időt töltöttünk a hand elemzésével, és valóban nagyon határon van a leosztás, de azt gondolom, hogy kellően nagy hal ahhoz, hogy ebben a helyzetben jobb legyen a megadás, mint a fold. Sokszor láttam már ilyet egyébként A9 vagy K9 lapokkal is halaktól és szerintem ez olyan helyzet, amit be kell vállalni egy ekkora hal ellen.

Semmiképpen sem szeretném megkérdőjelezni az általatok leírt gondolatokat, hiszen azok valóban logikus és jól átgondolt javaslatok, de azt gondolom, hogy talán ezek függvényében egy picivel jobb a call, mint a fold. Ugyancsak ebben erősít meg a WTSD és W$SD mutató, ami arra utal, hogy sokszor túlértékel lapokat.

üdv:
      novy
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: novak53
      Sziasztok!

Meglepődtem, hogy egyikőtök sem kérdezett rá az ellenfél fold to flop cbet statisztikáira, hiszen ez nagyon fontos lenne. Felhívtam Alcu figyelmét, hogy hasonló helyzetben ezt magától tegye majd be. Ebben az esetben ez 60% feletti, ami nagyban befolyásolja az egész helyzetet.

Pár alapgondolat:
      :spade: nem lesz nála 44
      :spade: hibás az összes flop set kombinációt a c/c, c/push skálába tenni, mindenképpen redukálni kell ezek számát
      :spade: szintén nem kell számolni a két pár lapok többségével (54o, 42) és 63s lapokkal sem feltétlenül

Az való igaz, hogy a wtsd w$sd statok azt bizonyítják, hogy túlértékeli a kezeit, bár ebből az nem derül még ki, hogy ezt mely esetekben teszi gyakrabban, vagyis akkor amikor csak megadogat, vagy amikor éppen ő az agresszor.
      Azt az okfejtést viszont nem értem, hogy a 60% körüli foldtocbet stattal miért ne lehetne nála 44, vagy 54o. Én teljesen kizártnak tartom, hogy egy ilyen játékos flopon eldobja a 44-et vagy az 54-et.
      Azzal viszont egyetértek, hogy nem vehetünk bele minden szett és két pár kombinációt a push range-ébe.
      Való igaz, hogy ez egy határeset döntés és ami leginkább segíthetne, az valamilyen read pl. flop emelésekről, hogy mikkel láttuk már emelni.
      Mondjuk most nézem, hogy az adott range-ekben nem látok Ax FD-kat, pedig nagyon is elképzelhető, hogy a beeső +eq miatt azokkal is pusholna...
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Eredeti hozzászólás: pborisz

Azt az okfejtést viszont nem értem, hogy a 60% körüli foldtocbet stattal miért ne lehetne nála 44, vagy 54o. Én teljesen kizártnak tartom, hogy egy ilyen játékos flopon eldobja a 44-et vagy az 54-et.
      Beütöttem minden handet, amivel tovább kellene játszania valamilyen formában a flopon, ha nem dob 44 lapot, akkor párt sem fog dobni, hiszen egy Q2-nek több outja van, ahogy két overcardot sem fog eldobni. Ez közel 50%-os skála lett, vagyis csak az esetek harmadában dobna, ha ez valóban így lenne, viszont ez a játékos az esetek 2/3-ában dob, ez pedig szerintem kizárja az olyan lapokat, mint 44 vagy Q2s.

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: 9h2h5d4c
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP3 78.88% 78.78% 0.10% { KdKh }
      CO 21.12% 21.02% 0.10% { 22+, A9s+, A5s-A2s, K9s+, K5s, K2s, Q9s+, Q5s, Q2s, J9s+, J5s, J2s, T9s, T5s, T2s, 92s+, 85s+, 74s+, 63s+, 53s+, 43s, Ah8h, Qh8h, Jh8h, Th8h, Ah7h, Qh7h, Jh7h, Th7h, Ah6h, Qh6h, Jh6h, Th6h, Qh4h, Jh4h, Th4h, 8h4h, Qh3h, Jh3h, Th3h, A9o+, A5o-A2o, K9o+, K5o, K2o, Q9o+, Q5o, J9o+, J5o, T9o, 96o+, 86o+, 76o, 65o }

Persze nagyon nehéz ezt megbecsülni egy fish esetében, de azt gondolom talán reálisabb, ha nem veszünk bele feltétlenül minden 54o és 44 lapot a flop call skálájába.

Valami ilyesmi skálára gondoltunk itt az ellenfélnél, amiben nincsenek top párok és overpárok, és redukálva szerepelnek a setek és flop két párok. Lehetne még esetleg beletenni pár kombó húzót, de nem szerettem volna mindet, mert ott sem biztos, hogy mindig pushol:

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: 9h2h5d4c
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP3 30.43% 30.43% 0.00% { KdKh }
      CO 69.57% 69.57% 0.00% { 9d9c, 5h5c, 5s5c, 2d2s, 2s2c, A3s, 94s, 54s, AhKh, AhQh, AhJh, AhTh, Ah8h, Ah7h, Ah6h, 7h6h, Ah5h, 9s5s, 9c5c, Ah4h, Qh4h, Qh3h, Jh3h, 6h3h, Ah2h, Ah3d, Ah3s, Ah3c }
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Sziasztok!

Eredeti hozzászólás: pborisz
      Az való igaz, hogy a wtsd w$sd statok azt bizonyítják, hogy túlértékeli a kezeit, bár ebből az nem derül még ki, hogy ezt mely esetekben teszi gyakrabban, vagyis akkor amikor csak megadogat, vagy amikor éppen ő az agresszor.
      71/1-et játszik a srác, szóval ez a kérdés megválaszolva. ;)

Kis kiegészítés: pontosan 67% a fold to cbetje, amiből 70% az oop x/f. 10% raise, amiből 9% az x/r, szóval tényleg nem jön minden szarral tovább.

(Viszont ha így van, akkor máris nem kell ekkora marha nagyokat betelnem, és ha nem betelek ekkora marha nagyokat, máris rosszabb a potodds, és rögtön könnyebben lehet dobni egy akcióra. :rolleyes: )
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Szerintem arra gondolt pborisz, hogy posztflop csak megadogat vagy inkább emel/pushol. Jó kis hand ez, nyugodtan hozzászólhat még bárki más is.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: novak53
      Szerintem arra gondolt pborisz, hogy posztflop csak megadogat vagy inkább emel/pushol. Jó kis hand ez, nyugodtan hozzászólhat még bárki más is.
      Igen erre gondoltam ;)
      Egyébként tényleg jó kis hand.