[SH] Nl25 Qq

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $26.87
      MP2:
      $26.22
      MP3:
      $35.15
      CO:
      $19.31
      BU:
      $25.00
      SB:
      $13.31

Preflop: Hero is BB with Q, Q.
      MP2 folds, MP3 calls $0.25, CO folds, BU raises to $1.00, SB folds, Hero raises to $2.75, MP3 calls $2.50, BU calls $1.75.

Flop: ($8.35) J, 7, 9 (3 players)
      Hero bets $5.95, MP3 folds, BU calls $5.95.

Turn: ($20.25) J (2 players)Hero?

Ellenfeleim
      MP egy 62/28 fish de ismeretlen 62 hand van róla. 50% a fold to flop cbeteje
      BU 17/13-as 116 hand alapján 1.5 AF 25% fold to flop cbet, 0% won at sd

Kérdés, hogy a pre 3bet size-hoz mit szóltok? Továbbá flopon ha ránk emel a BU, akkor mit csináljak? Turnön hogyan tovább?
  • 6 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Pre nagyobb 3bet kéne oop.

Mivel flopon nagyot beteltél, igy turnre a maradék stack 16,3$ ha jól számolom, vagyis a turn bet már push.

BTN nitnek tűnik eddig, szóval túl széles range-et azért nem adnék neki. Ami esetleg megadhat egy pusht kész kezek közül az TT/T9s/98s talán, illetve lehetnek nála flösshúzók, de ebből jópárat blokkolunk a Q-val (illetve QT sorhúzót is), marad kb. A:cK/A:cT, talán K:cT.
      Jx-ből sajnos lehet nála néhány, de KK/AA-t azért kevésbé tartanám valószinűnek preflop akció, illetve flop call miatt egy ilyen boardon.

Eléggé határesetnek érzem ezt, ha pusholunk az nagyon vékony, ha meg checkelünk nem hiszem, hogy a nit túl gyakran kiblöffölne, a pár+draw kezeit vlszleg lecsekkelné showdown value-ra, úgyhogy a ch/fold sem elvetemült ötlet.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pre nagyobb 3bet kell OP. IP sem venném 3x alá, kivétel ha KJo, AJo, vagy valami határeset value kézzel 3betelem a Fisht, mert akkor IP elégnek tartok 2,5x-et is, hogy tágabban adhassa.

Pre el lehetne gondolkodni a coldcallon is, de egy ilyen fish szerintem adja a 3betet is, szóval sima 3bet.

Flop rendben van. BTN range-e minden pár, Jx és FD (ebből párat blocolunk). Flopon setekkel stackelődik, de szerintem AJ :club: , AT :club: KT :club: is, AK-nak meg pre be kellene tolnia. Ha visszaemel akkor Brokolok, mert T9s, QTs, KTs simán játszhat így.

A flop call után sokkal inkább tenném Jx-re (+mivel izolálta a Fisht sok alacsonyabb SC-t is kivennék a rang-éből, mert egy 17/12 serintem leginkább broadway lapokkal és párokkal izolál - flop után párok nem lehetnek, szóval nálam kizárásos alapon Jx-ek maradtak nála, amik meg lejavultak). Nálam ch/F.
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Köszi a meglátásokat ;) Én is check foldon voltam ;) de így folytatódott:

Turn: ($20.25) J (2 players)
      Hero checks, BU bets $3.00, Hero?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Maradnék a ch/F-nál. A range-e nem változik a betsize-a miatt.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Azt én se hinném, hogy a turn pushra megadna még rosszabb kéz, de mivel a fold to cbet eddig 25% volt, elég meredek döntés lenne a ch/F turnön. Persze nagyon kevés az infó és eddig nem tűnik agresszívnak, szóval valószínűleg még mindig jobb a ch/F mint a ch/c, de erre a kis betre eszembe nem jutna dobni. Szerintem nem csak Jx lesz itt nála, hanem FD-k, 88, TT is ott lehet és nem tudni mivel hogyan játszana.
      Szóval én megadnám ezt a kis betet és riveren ha pushol dobok.

üdv, pborisz
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      én is így tettem, de checkbackelt blank riveren A5s fd-vel