[SH] nl50 88 3bet pot

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 20/17/3bet 6,6%/ cbet 3B pot 50% (4) REG pot is csak 44%/ AF 2,1/ WTSD 25%/ WonSD 50%/ 500 hand

Oké itt a turn bet? Vagy give up?

Mi lehet itt egy ilyen gyereknél, aki alig cbetel? Simán igy játszik overekkel szerintem.

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: $15.48 (31 bb)
      MP: $36.62 (73.2 bb)
      Hero (CO): $60.31 (120.6 bb)
      BTN: $61.26 (122.5 bb)
      SB: $76.04 (152.1 bb)
      BB: $97.35 (194.7 bb)

Preflop: Hero is CO with 8 8
      2 folds, Hero raises to $1.25, BTN folds, SB raises to $4.50, BB folds, Hero calls $3.25

Flop: ($9.50) J 4 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets $5, SB calls $5

Turn: ($19.50) 6 (2 players)
      SB checks, Hero bets $10
  • 4 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop dobok, elég nagy a 3bet is és 6,7% 3bet nem éppen laza, bár nem tűnik túl erősnek postflop, de nem tartom elégnek a 88-at.

Flop nem hívnék, mert jobbat nem fog dobni és lehet ch/R-en van draw-al/AA-al. AK, AQ-t turnon le tudjuk szedni ha ott is passzol.

Én valami weak Jx-re tippelek és 3 utcán leszedjük, ha már beteltél a flopon (ha ch/R-el a turnon érdekes :f_frown: ) (flop 6$, turn 12-13$).
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Ha 88at dobod pre, melyik pártól kezdesz védekezni?
      Párokon kivül milyen lapokkal még?
      (ez a villain ellen)
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én nem nagyon adogatok meg. Ha tudom, akkor már inkább beteszem TT+ AK szinte biztosan. Ha 15%+ 3betel és sokat dob 4betre, akkor 99-88is. Ha sokat 5betel akkor is 88+. Akkor kezdek el megadogatni ilyen típusú kezekkel, ha a 4beteket csak callozza. Na akkor nem tudok mit kezdeni velük és szerintem jobb a call.

Egyébként nagyon feszesen adok meg 3betet, főleg most, hogy új terem van. Maximum AQo+, AJs+, KQs+ és pár közepes SC QJs, T9s, 98s, 87s. Mivel még nincs elég infóm az ellenfelekről, ezért feleslegesen nem akarok belemenni. Később 5-10k hand után már jóval pontosabban be lehet lőni ki ellen mivel lehet megadni. Én legalábbis ezt vallom. Azt az 5-10k-t pedig csökkentiheti, ha van villainről egy-két jól használható readem.

Jelen esetben nincs, read, de kevesebbet cbetel és kicsit passzívabb, talán trükkösebb postflop. Nem túl sok a 3bet %, szóval én maradnék a felírt AQo+, AJs+, KQs+ és pár közepes SC QJs, T9s, 98s, 87s range-emnél. talán belevennék 1-2+ gappert, a postflop gyengeség miatt, de nem vinném túlzásba. Szerintem max 76s ig mennék le és talán J9s - T8s, de ez már nagyon határeset. Nem szeretek tágan megadogatni read nélkül. A skálámat pedig azért bővíteném a SC-ok felé, mert szerintem a range-e value nehéz és inkább implikált esélyre kell húznom.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Preflop dobok, elég nagy a 3bet is és 6,7% 3bet nem éppen laza, bár nem tűnik túl erősnek postflop, de nem tartom elégnek a 88-at.

Flop nem hívnék, mert jobbat nem fog dobni és lehet ch/R-en van draw-al/AA-al. AK, AQ-t turnon le tudjuk szedni ha ott is passzol.

Én valami weak Jx-re tippelek és 3 utcán leszedjük, ha már beteltél a flopon (ha ch/R-el a turnon érdekes :f_frown: ) (flop 6$, turn 12-13$).
      Szia!

Egyetértek
      Ilyen lapokkal nem igazán lehet kihozni pluszra a 3bet call játékot, mert mint tudjuk jó flop sosem fog jönni.
      Így, hogy van infó arról, hogy postflop kicsit gyengébb, broaday lapokkal lehet callozni ellene vagy sc-kkel, amikkel jó húzókat flopolhatsz és IP leszedheted a kezéről, vagy ha betalálsz egy TP-t, akkor sokszor olcsóbban jutsz terítésig.

De ha megnézzük ezt a leosztást pl., akkor láthatod, hogy a flop betnek ugye nem nagyon van értelme, hiszen érték nyilván nincs benne, védelemnek meg rossz, mert sokszor lehet húzókkal pushol és azt nem adhatod meg. De ha meg blöffölsz, azt úgy teszed, hogy nincs eq-id, arról nem beszélve, hogy jobb lapot valószínűleg csak 3 utca betre fog dobni, ha egyáltalán dobja.

üdv, pborisz