[SH] Nl25 Qq

• szabo1993
      szabo1993
      Ezüst
      Regisztrált: 2011.12.15, Hozzászólások: 156
      sb:
      22/19/8,6 vpip/pfr/3bet
      40(5), 4,5 , 13 donkbet/flop agg./wtsd

a rangeét itt pocket pairek (22-TT),egyszínű kapcsolódó lapok (67s-9Ts), egyszínű broadway handekre lőttem be
      kérdés hogy jó volt a flop raise és hogy dobhatók-e a dámák
      KK,AA,AK lapokkal sztem inkább 3betelne

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $14.02 (56.1 bb)
      BB: $15 (60 bb)
      SB: $25.45 (101.8 bb)
      CO: $32.77 (131.1 bb)
      Hero (MP): $25.62 (102.5 bb)

Preflop: Hero is MP with Q Q
      Hero raises to $0.75, CO folds, BTN calls $0.75, SB calls $0.65, BB calls $0.50

Flop: ($3) 4 7 8 (4 players)
      SB bets $1.90, BB calls $1.90, Hero raises to $6.75, BTN folds, SB raises to $24.70 and is all-in, 2 folds

Results:
      $18.40 pot ($0.92 rake)
      Final Board: 4 7 8
      BTN mucked and lost (-$0.75 net)
      BB mucked and lost (-$2.65 net)
      SB mucked and won $17.48 ($9.98 net)
      Hero mucked Q Q and lost (-$7.50 net)
  • 4 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Mivel szerintem (BB Fish a stack miatt) így SB range-e a flop donk után eléggé value lesz és a R/Fold a legjobb amit tehetsz (véleményem szerint :D ). Legjobb esetben SB kiszáll mondjuk 99-TT-vel és HU maradsz a Fishel. Rosszabb esetben jobb lapja van és betolja. Jó volt így, de mehetne nagyobb emelés a flopon, hogyha a Fish adna meg, akkor turn be tudjuk tolni.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Első körben én azt mondtam volna, hogy csak adjunk meg flopon, tartsuk szélesen a skáláját és ne fordítsuk blöffbe a handünket...
      Csak hát ott van a BU, aki overcallozhat és úgy már nem annyira finom a helyzet, de talán még így is efelé hajlok.

Szóval szerintem call>fold>raise. Egyszerűen ennyi infóból alig tudnék elképzelni SBnél a miénknél gyengébb kezet. De tegyük fel, hogy így játszana minden overpárral, amikkel preflop nem rakja be és néha 9Ts-el...

Asztal: 4:diamond: 7:heart: 8:spade:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        55.37%  54.83%     0.54% { QdQh }
      MP3        44.63%  44.10%     0.54% { JJ-77, 44, T9s, 65s }

Ha kivesszük innen JJ-t és 56ot, akkor sem változik szinte semmi, így szerintem mindenképp jobb a call és reménykedünk, hogy pozban leszünk a későbbi utcákon.
    • ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Sziasztok!

Nem igazán értem, hogy milyen koncepció miatt raise/foldolunk?

Megegyeztünk, hogy egy eléggé value skálával fog donkolni, aminek a legalja lesz a 99-JJ. A raise-zel egyet érünk el: eldobatjuk a nálunk rosszabbakat, és izoláljuk magunkat a jobbak ellen. Ez az emelek infoért (overpairral) már 2 éve is értelmetlen játék volt.

Szerintem itt óvatosan callozhatunk egy utcát, és további akcióktól függően mehetünk tovább. Egy Turn 4-es sem lenne rossz, hiszen 44-nek csökken az esélye, 87-et megelőzzük (Csuba, ha T9s és 65s lehet nála, akkor 87s is), de jöhet még Q is, amin biztosan stackelni fogjuk a kisebb szeteket.

Turn kártyától és akciótól függően még egy utca call beleférhet, de ha mondjuk nem lassít egy overcardon, akkor azért valószínűleg hátul vagyunk. Szóval inkább potkontroll. Mivel azért tényleg lehet nála 99-JJ, ezért a Flop fold elég gyenge lenne, de alapvetően szerintem is igaz a call>fold>raise megállapítás.

GL
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: ALCU01
      Sziasztok!

Nem igazán értem, hogy milyen koncepció miatt raise/foldolunk?

Megegyeztünk, hogy egy eléggé value skálával fog donkolni, aminek a legalja lesz a 99-JJ. A raise-zel egyet érünk el: eldobatjuk a nálunk rosszabbakat, és izoláljuk magunkat a jobbak ellen. Ez az emelek infoért (overpairral) már 2 éve is értelmetlen játék volt.

Szerintem itt óvatosan callozhatunk egy utcát, és további akcióktól függően mehetünk tovább. Egy Turn 4-es sem lenne rossz, hiszen 44-nek csökken az esélye, 87-et megelőzzük (Csuba, ha T9s és 65s lehet nála, akkor 87s is), de jöhet még Q is, amin biztosan stackelni fogjuk a kisebb szeteket.

Turn kártyától és akciótól függően még egy utca call beleférhet, de ha mondjuk nem lassít egy overcardon, akkor azért valószínűleg hátul vagyunk. Szóval inkább potkontroll. Mivel azért tényleg lehet nála 99-JJ, ezért a Flop fold elég gyenge lenne, de alapvetően szerintem is igaz a call>fold>raise megállapítás.

GL
      Szia!

Teljesen egyetértek

üdv, pborisz