[SH] NL50 88 Rush

• Kopaszmatyo
      Kopaszmatyo
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.14, Hozzászólások: 164
      MP: 15/13/7,1
      Fold to 3bet: 67
      Flop cbet: 63
      AF: 1,6
      WTSD: 35
      244 hand

BTN és BB ismeretlenek

Full Tilt, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, Rush, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $28.80 (57.6 bb)
      UTG: $57.45 (114.9 bb)
      MP: $25 (50 bb)
      Hero (CO): $81.70 (163.4 bb)
      BTN: $72.10 (144.2 bb)
      SB: $84.25 (168.5 bb)

Preflop: Hero is CO with 8 8
      UTG folds, MP raises to $1, Hero calls $1, BTN calls $1, SB folds, BB calls $0.50

Flop: ($4.25) J 7 8 (4 players)
      BB checks, MP bets $2.20, Hero raises to $6.50, BTN calls $6.50, 2 folds

Turn: ($19.45) 3 (2 players)
      Hero bets $14, BTN raises to $64.60 and is all-in, Hero ?
  • 9 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Potodds 34%.

Elég nehéz feladvány ez igy, hogy semmi infó BTN-ról.
      Több kérdés is felmerült bennem a range felállitásakor:
      - mivel MP minraise-elt, és mi is calloztunk, elvileg szélesebb range-el adhat meg
      - nem tudom mennyire squeezelne egy JJ-t pre
      - nem tudom megadna-e mondjuk T9o-val

Mindenesetre a flop akció már elég fenyegető, mivel coldcallozza az emelésünket. Már itt is nagyon erős range-et adnék neki, ha mondjuk laza és fishy, akkor esetleg néhány ilyen pár+húzó (JT/J9/98) lehet nála.
      A turn pushnál meg kizárnám a félblöfföket.
      Ha minden valuehandet beteszünk, akkor nem vagyunk meg.

Board: J:spade: 7:heart: 8:diamond:  3:spade:
             Equity     Win     Tie
      CO     30.17%  30.17%   0.00% { 8s8c }
      BU     69.83%  69.83%   0.00% { JJ, 77, T9s, T9o }

Innentől lehet variálni, ha azt mondod nem raksz bele minden T9-et, vagy JJ-t squeezelne, vagy settel visszaemelne flopon védelemből és csak a sor marad. Mindenesetre utálnám a herofoldot, de elgondolkoznék rajta.
    • ivanthedestiny
      ivanthedestiny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.16, Hozzászólások: 123
      Én még AJ-t is beletennék a rangebe

de úgy érzem h ez szinte mindig sor lesz nála, flop kis hívása miatt.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Eredeti hozzászólás: ivanthedestiny
      Én még AJ-t is beletennék a rangebe
      Igen, végülis flopon még benne lehet, bár már ahhoz is nagy fishnek kell lennie.

Eredeti hozzászólás: ivanthedestiny
      de úgy érzem h ez szinte mindig sor lesz nála, flop kis hívása miatt.
      Flopon nem hivott, csak megadott.
    • ivanthedestiny
      ivanthedestiny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.16, Hozzászólások: 123
      igen bocsi elnéztem, de a lényege ugyanaz, hogy nagyon erős keze van ezért nem akar semmi nagy moveot csinálni,és próbálja a többit is bent tartani, turnre meg lejön 2szín illetve jön egy nagyobb bet is és erre betolja.
      (tudom elég rosszul fogalmazom meg amit mondani akarok , meg lehet is hogy nincs sok alapja pusztán találgatás, de nekem ebből úgy jön le)
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Igen, sajnos a realitást nézve ez a line többször lesz nuts mint nem, úgyhogy vlszleg jobb a dobás, mert sor ellen csak 22%-unk van.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Szerintem nagy hangsúlyt kell fektetni arra, hogy BB ismeretlen. Én erre alapoznék. Volt egy mR preflop, BTN megadhat J8s, J7s, T9s, Ts8s, Ts7s, 9s8s, 9s8s...Nem ismerjük mivel képes megadni a flopon és mivel emelni a turnon. Ezért szerintem nem lehet eldobni.

Flop jóval nagyobbat emelek. Alapból csak 1/2 volt a cbet 8$-alatt nem gondolkodnék.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      J8s, J7s, T9s, Ts8s, Ts7s, 9s8s, 9s8s...
      8 nálunk van.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Na igen + azt is most vettem észre, hogy 140bb+ deepek vagytok és újragondolva lehet nem is adnék már neki GS+BDFD+pár szerű kezeket, mert nincs róla info és így a callR range-ét value kell kezelni, (de alapjáraton én tuti mennék tovább ilyen kezekkel is a flop akció után deppen, pedig én aztán elég feszes vagyok). Ezekkel a lapokkal IP simán játszhatna így egy agrobb arc, csak ugye nem tudjuk a tendenciát és itt jött a megvilágosodás. Félreértelmeztem az ismeretlen fogalmát.

Mivel ismeretlen, úgy kellene kezelni, hogy nem tudjuk mivel emel blöff/value és több érték kezet kellene a range-ébe tenni. Ezzel csak az a bajom, hogy egyszerűen utálok valakit 1lapra tenni. Itt is mire tehetjük? T9 és kész. De nem tudjuk blöffölne-e, mennyire laza és milyen agro, így sajnos ki kellene zárni a GS+BDFD+pár szerű kezeket (amikkel szerintem jól játszana ha flop megad -BB Fish nyugodtan jöhet, PFA nem mutatott agressziót, de nagyon te sem ezzel az emeléssel, és turn FD találat esetén shove-ol. Itt a magyarázat el akarunk dobni egy setet).

Szóval marad a turn B/F. Flop pedig kell az a nagyobb emelés. Ekkora siza-al ha BTN kiszáll és csak A BB SS ad meg, akkor turnon OB-elnünk kellene.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ez bizony nehéz döntés a sor esélye miatt, de ismeretlen játékosnak egyszerűen nem tudnám elengedni.

üdv, pborisz