[SH] nl/50 KTs

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 32/16/ 3bet 22%/ 20 hand

Riverig std? Vagy turn fold erre a bátor betre?

Floppon be kéne tenni 130bb?

River ha nem esik semmi draw call? Vagy ha pot közelit betel inkább fold?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $50.58 (101.2 bb)
      BTN: $66.59 (133.2 bb)
      SB: $73.33 (146.7 bb)
      BB: $71.25 (142.5 bb)
      Hero (MP): $71.58 (143.2 bb)

Preflop: Hero is MP with K T
      Hero raises to $1.50, CO folds, BTN calls $1.50, 2 folds

Flop: ($3.75) T 5 K (2 players)
      Hero bets $2.50, BTN raises to $7.50, Hero calls $5

Turn: ($18.75) 2 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $15, Hero calls $15

River: ($48.75) Q (2 players)
      Hero checks, BTN bets $42.59 and is all-in, Hero folds
  • 2 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem flopon egy kicsit mindig hátul leszünk az ő skálája ellen, még, ha azt is feltételezzük, hogy sokféle pár + FD szerű handdel betolja.
      Turnön semmiképp nem dobnék, mert skálája ugyanakkora maradt, amivel itt betel és így most már kicsit elől vagyunk. Itt lehetne egy x/r-en gondolkodni, de én infó nélkül nem lépném meg szerintem, több EV van, ha hagyjuk riveren is betelni (ha besül pl).
      River pedig sajna fold, viszont ha nem esik a draw, akkor call, még egy ekkora betre is, mivel gondolhatjuk azt, hogy ha flopon raiselte a combodraw-it, akkor riveren is betelne a bustedekkel (+pár).

Szerintem itt a flopon van a "legnehezebb" döntésünk... sajna így ellene ez most csak tapogatózás, hogy draw-kat játszana-e így, esetleg TP handeket...
      Szóval vagy broke flop, vagy pedig végig potkontroll és hagyjuk (fél)blöffölni, amíg nem jön egy harmadik :spade: .
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Szerintem ez volt a legrosszabb választás ahogy játszottad. Persze ismeretlen az ellenfél, de inkább fish mint reg. A flopon reálisan csak az 55 ver. Nem is értem miért gondolkodunk dobáson top 2 párral. Én pl. egyáltalán nem zárnám ki a range-éből az AK, KQ lapokat sem, de ezen kívül számtalan húzó is lehet nála. Szóval ez vagy a flopon 3bet/broke, vagy ha már ott kihagytuk, akkor a turnön ch/RAI. Én biztos nem hagynám tovább húzni, hiszen nem csak a FD-k ellen kell védekeznünk, hanem a sorhúzók és a pár + draw típusú lapok ellen is. Azért 130bb nem olyan sok, hogy top 2 párral ilyen boardon félnünk kellejen vele.

üdv, pborisz