[SH] NL50 rush AQs vs unknown

• Poseidon28
      Poseidon28
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.23, Hozzászólások: 916
      Sziasztok!
      SNG játékos vagyok, és ma beültem egy kicsit szórakoázni NL50-re..
      Egész végig szivatott, nem tudtam showdown-t nyerni :rage:

Pont ki akartam ülni, de megkaptam ezt a handet:

IPoker Network $50.00 No Limit Hold'em - 6 players

BB: $53.72
      UTG: $50.50
      Hero (MP): $89.16
      CO: $54.46
      BTN: $79.88
      SB: $52.53

Pre Flop: ($0.75) Hero is MP with A :diamond: Q :diamond:
      1 fold, Hero raises to $1.50, 2 folds, SB calls $1.25, BB calls $1

hud nélkül játszottam és komoly handem nem volt még ellenük.. szóval tökismeretlenek

Flop: ($4.50) 6 :club: 3 :diamond: A :spade: (3 players)

na mondom, itt a király flop: pontosan az ahol szépen beszophatom a mai tendencia szerint...

SB checks, BB bets $3.37,
      és láám milyen gyanús itt valaki :facepalm:
      az első gondolatom h szettje van:( , de most AQ-val megkaptam az A-t és hajítsam el? nem szívesen, de tövignyomtam a féket és passzív fishként becalloztam a hívásait.. láttam már fura dolgokat h csak direkt eljátsszák szettet és mutatnak egy JT-et

Hero calls $3.37, SB folds

Turn: ($11.24) 7 :diamond: (2 players)
      BB bets $8.43, Hero calls $8.43

River: ($28.10) 4 :club: (2 players)
      BB bets $19.00,
      itt má úgyvoltam vele h leszarom a p*csába az egészet

Hero calls $19

Final Pot: $66.10
      BB shows 6 :spade: 6 :diamond:
      BB wins $63.10
      (Rake: $3.00)

A kérdésem a következő mint fogalmatlan cashgame játékos:
      hiba lenne ha itt rögtön flopon elhajítanám??
      (nyilván a lapját nem ismerve értem :facepalm:)
  • 8 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A flopon még biztos nem dobnék, hiszen játszhat így Ax-ekkel is akár, főleg ha SB mondjuk fish és ő ismeri már. De miután Te megadsz és újra ilyen nagyot betel a turnön, ott már el lehet gondolkodni a dobáson és én valószínűleg dobnám is. Ha nem nálunk lenne a FD, akkor esetleg feltételezhetnénk, hogy BD FD-val is így játszhat, de ebben az esetben még az sem lehet nála. Egy sima Ax-el meg nem nagyon fog ekkorát betelni senki.

üdv, pborisz
    • Poseidon28
      Poseidon28
      Bronz
      Köszi!
      még bizonytalan vagyok.. belegondolva, én úgy érzem, hogy AX-el kisebbet betelt volna.. félpotot, akár harmad.. mert ha én izmozok akkor vszínű ígyisúgyis elengedné.. viszont a fishtől úgyis nyerhet pénzt, sőt talán a kis betre szélesebben ad meg.. egyébként kevés tapasztalat alapján elég ritka madarak az olyan hatalmas fishek, akikből itt olyan rengeteg pénzt ki tudna húzni.. annyira száraz a board.. még akár jobban jár ha vár egy turn J-t és a fish második párral fizet.. vagy ilyesmi

AX-el szerintem viszonylag ritkán válaszztaná ezt az utat.. ráadásul ha ügyes még mindig kiblöffölhet turnön néhanéha..(elvégre te is azt írtad h dobnád)

ha jól számolok kb 30% a BE call.. a turn játékot vegyük 0-ásnak, valószinűtlen h sokszor hibázik..
      szóval szerintem elég vacak a kockázat nyereség arány egy ilyen totál ismeretlen ellen..
      ha feltételezzük h 40%-ban jók vagyunk akkor nyertünk 1,1$-t.. na bumm
      de ha rosszul mérjük fel akár a turn után a szitut stb.. akkor ezt bőven visszaadjuk neki attóltartok..

mi a véleményed erről?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: Poseidon28
      mi a véleményed erről?
      Nem teljesen értem mire utalsz pontosan. Itt most azt próbálod ecsetelni, hogy jobb lenne egy flop fold?
      Mert nekem az biztos nem tetszene még. Az ellenfél ismeretlen. Nem tudhatjuk mivel játszana így flopon 3way, de annak kisebb a valószínűsége, hogy blöfföljön. Turnön viszont amikor már HU vagyunk és megadtunk a flopon nem túl valószínű, hogy Ax-el fog ekkorát betelni, főleg közepes vagy gyengébb Ax-el.
    • Poseidon28
      Poseidon28
      Bronz
      köszönöm!, értelek..

és ha úgy vesszük hogy az ellenfél ismeretlen, viszont ő valószínüleg tisztában van h jó játékos vagyok, és a feszes a rangemmel is.. vagy legalábbis sejti...

Ipokeren játszottam, itt úgy képzeld el, h kb 70-150 játékos van összesen(azthiszem multiregekkel együtt) egy ilyen poolban..
      Szerintem az ellenféllel játszottam előtte kb 20 leosztást, ami alapján azért neki lehetett fogalma rólam...
      de egyrészt HUD nélkül játszottam, másrészt semmi note-olni való leosztásunk nem volt, erre írom hogy ismeretlen..

Ez alapján írom h szerintem (ipokeres kevéske tapasztalataim alapján erről a mezőnyről) annyi fogalmuk azért még a gyenge játékosoknak is van hogy itt ne instadonkoljon bele egy AT-el 2 játékosba..

ezt számszerűsítenéd nekem légyszi?
      de annak kisebb a valószínűsége, hogy blöfföljön

úgy értem, szerinted a range-e kb hány %-a blöff, és szerinted milyen arányú blöff/ jobb hand arány az(az ő handjeire gondolok hogy blöfföl, vagy jobb nálam) .. amivel itt(flop) profitábilisen megadhatok?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Nézd, az infó az volt, hogy az ellenfelek ismeretlenek, szóval így nem sok értelme van azon agyalni, hogy ő mit gondol rólunk meg milyennek látott, hiszen azt se tudjuk egyáltalán gondolkodik-e. Éppen ezért azt se tudhatjuk mivel képes donkolni a flopon.
      Azt viszont tudjuk, hogy alig lehet nála húzó ezen a flopon, szóval ezért lehet kisebb az esélye a blöffnek. Ha meg olyan játékos lenne aki total airrel donkolgat, azt valószínűleg észreveszed.
      A legtöbb játékos 3way általában lappal donkol, de ezt a flopon még nem tudjuk eldönteni, hogy mennyire erős, ezért adunk meg.
    • Poseidon28
      Poseidon28
      Bronz
      köszi!

ne haragudj, h így ennyit vitatkozok és kérdezek..
      (no offense, csak tényleg meg akarom érteni h mi és miért jó ebben a szituációban ;) )

A legtöbb játékos 3way általában lappal donkol, de ezt a flopon még nem tudjuk eldönteni, hogy mennyire erős, ezért adunk meg.

ez nekem sajnálom, de így "értelmezhetetlen"..
      úgy értem, h nem az alapján játszok, h "nem tudom eldönteni,, úgyhogy megadom, hogy megnézzem h hogy állok"

én itt úgy gondolkozok, h van 30% pot oddsom... az ellenfél donkol (itt kéne megadni egy range-t neki)
      és ez alapján mennyiszer vagyok elől, a donk range hány %- ával fog turn checkelni/ kicsit betelni (mert ha jól értem ott már nagy betre dobni kéne)

és ha turn checkel, akkor mi a terv? (az is lehet csapda)
      ha turn check- check, akkor river már a nagy bet is call??

előre is köszi és sorry h ilyen problémás eset vagyok :f_cool:
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: Poseidon28
      én itt úgy gondolkozok, h van 30% pot oddsom... az ellenfél donkol (itt kéne megadni egy range-t neki)
      Ezt próbálom folyamatosan elmagyarázni, hogy egy ismeretlen játékosnak nem tudsz range-et adni bármennyire is szeretnél. A range-et csupán úgy tudod belőni, hogy itt nagy valószínűséggel csak a két szett ver, vagy esetleges 2 párok. De ezeken kívül az se kizárt, hogy bármilyen Ax-el donkol. Ennyit tudunk a flopon és ezért van szükség több információra, vagyis még egy utcára, hogy újabb döntést hozzunk.
      Ha turnön passzol, akkor azt feltételezem, hogy gyengébb nálam és betelek, de bet/fold a tervem.
    • Poseidon28
      Poseidon28
      Bronz
      oké
      köszi még1x!