[SH] NL25 KTo

• tomi9008
      tomi9008
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.25, Hozzászólások: 169
      CO elég LAG volt137 hand alatt, nem dobott 3betre eddig, viszont úgy gondolotam, hogy egy ilyen száraz flopon sokszor lesz FE-m
      35/31/18,0
      CO steal:42
      c-bet:88(17) c-bet/fold ez előtt: 75(4)
      agg freq flop:71 turn:40 river:25
      flop af: 18
      wtsd:8(24)

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $10 (40 bb)
      CO: $29.68 (118.7 bb)
      BTN: $15.30 (61.2 bb)
      Hero (SB): $32.78 (131.1 bb)
      BB: $13.81 (55.2 bb)
      UTG: $41.35 (165.4 bb)

Preflop: Hero is SB with T K
      2 folds, CO raises to $0.75, BTN folds, Hero calls $0.65, BB folds

Flop: ($1.75) 2 8 A (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.75, Hero raises to $2.75, CO folds

Results:
      $3.25 pot ($0.15 rake)
      Final Board: 2 8 A
      CO mucked and lost (-$1.50 net)
      Hero mucked T K and won $3.10 ($1.60 net)
  • 2 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem pont, hogy egy ilyen száraz flopon nem lesz sok fold equityd, mert nem túl hiteles az akció.
      Én így konkrétabb infó nélkül inkább választanám a 3betet SBből. Általánosságban elmondható, hogy SBből jobb, ha a legtöbbször úgy játszunk LP openre, hogy 3b, vagy fold.
      137 hand nem akkor minta, hogy biztosra vehessük, hogy nem fog dobni + a call után overcallozhat a BB is, ami megint csak nem jó + a kezdeményezés sem lesz nálunk a callal, a pot pedig mindkét esetben kb ugyanakkora lesz.
      Így én sokkal inkább eldobnám az ellenfél helyében egy 3bet/cbet kombóra, mint egy call/atomszáraz flopon történő x/r kombóra.:)

Ebben a szituban pl egy 9 :diamond: T :diamond: 2 :spade: flopon sokkal hihetőbben és eredményesebben tudnál check/raiselni (persze itt is leginkább akkor, ha HU lennétek)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A PF call nem igazán tetszik. Ok hogy CO laza, de OOP leszünk és BB még mögöttünk van és ezt nagyon sokszor kihasználhatja és sqz-elhet, vagy ős is megad és a 3way végképp nehéz lesz játszani ezzel a kézzel. Mivel azt írod nem dob 3betekre, inkább dobnám, bár kétlem, hogy 137 hand alatt sok infód lenne a 3bet szokásairól.
      A flopon emelés abból a szempontból nem rossz, hogy ezt a flopot nagy százalékban fogja cbetelni blöffből és IP a közepes kezeket inkább mögéd passzolja. Szóval a range-e nagy részét tudod dobatni egy emeléssel, még akkor is ha elvileg nem sok mindent tudsz előadni. Persze ha AK lehet a range-edben és netán emelnél itt AQ-val is, akkor máris jó az emelés.
      De értelmesebb játékosok ellen nem ajánlanám, mert azok tudni fogják, hogy itt nem sok lappal emelhetsz értékért és simán visszajátszanak, vagy lefloatolnak.

üdv, pborisz