[SH] NL30 JJ - kérdéses postflop játék 3bp-ban

• Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Pacific, $0.15/$0.30 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

CO: $30 (100 bb)
      BTN: $65.66 (218.9 bb)
      Hero (SB): $45.27 (150.9 bb)
      BB: $5.72 (19.1 bb)

Preflop: Hero is SB with J J
      CO raises to $0.78, BTN folds, Hero raises to $2.46, BB folds, CO calls $1.68

Flop: ($5.22) 9 9 5 (2 players)
      Hero bets $3.61, CO calls $3.61

Turn: ($12.44) A (2 players)
      Hero bets $8.13, CO calls $8.13

River: ($28.70) T (2 players)
      Hero checks, CO checks

Results:
      $28.70 pot ($1.43 rake)
      Final Board: 9 9 5 A T
      CO showed Q Q and won $27.27 ($13.07 net)
      Hero showed J J and lost (-$14.20 net)

Notes:
      -88 broke CO vs BU
      -JJ or/4b BU vs BB
      /////////////////////////////////////////////////////
      -AK cbet/3b/broke low flop
      -99 calldown AKxxx
      -55 call QTxtt flop

Sziasztok!
      Mit gondoltok a postflop játékról?
      Gondolkodtam egy river shove-on, de miután ő megadott a turnön, eléggé berezeltem az ilyen AK-AQ-AJ...stb handjeitől. Attól függetlenül, hogy viszonylag magas a fold to river cbetje, nem fogja eldobni ezeket a handjeit.
      Nagyon bizonytalan vagyok az egésszel kapcsolatban, hogy hogy kellett volna játszanom...
      Egyébként meg ugye van róla olyan noteom, hogy közepes párokkal szeret broke-olni regek ellen vakharcban... ebből arra tudtam következtetni, hogy a preflop monstereit slowplayeli... szerintetek jó ez a feltételezés, vagy ehhez nincs elegendő infónk, hogy ezt így kijelentsük?
  • 3 válasz
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Érdekes. Kíváncsi leszek én is, hogy majd az elemzők mit írnak erre. Lehet én is így játszottam volna... river meg x/f. De azon gondolkodom, hogy tunön lenne-e értelme a x/c-nak. 3bet potban sok Ax lehet nála, amit nem fog dobni, és igazából, ahogy nézem a note-okat lazább arc. Nem hinném, hogy kisebb pocketekkel tovább fizetne, szóval a gyengébbeket dobatod, a jobbak ellen meg növeled a potot. A float-ot amit kiemeltél az nem 3bet potra vonatkozik, arra nekem külön statom van. Nem tudhatod az alapján, hogy 3bet potban is ennyit floatol-e. Most, hogy így ezeket leírtam, lehet a x/f lenne az optimális a turnön. :D Nah kíváncsi leszek mit írnak mások. :D
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A megadott read-ekkel a PF 3bet ok, bár fura, hogy a statok meg azt mutatják, hogy keveset 4betel, viszont keveset is dob 5betre, szóval ez azt erősíti, hogy nem annyira szokott blöff 4betelni, hanem inkább ilyen közepes PP-kel 4bet/brokeol.
      Potsflop ilyen méretekkel sajnos a riveren nem tudsz mást csinálni mint ch/F, mert alig fél potnyi stack van előtte, szóval alig maradt FE. Ráadásul a board is olyan, hogy igazából nem sok mit tudnál dobatni, hiszen az AJ-t blokkolod, a TT beelőzött, KK meg nem hiszem hogy lesz nála. QQ-t se sűrűn adnék neki. Nem is értem miért játszott így vele PF, ha egyszer máskor a 88-at is 4bet/broke játssza. Szóval érdekes.
      A méretekkel pedig pont az a baj, hogy PF kellett volna nagyobbat, hiszen OOP vagy és postlop kellett volna 1/2 pot körülieket.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Köszönöm!:)
      Igen, ezeket a size-okat BogdanPS is megemlítette és így rá is világított egy nagy hibámra, hogy ekkorákat betelek...
      Szóval reg ellen 2/3-ad potolok sima emelt és 3bet potban is... valahogy ez így berögződött és ez nem feltétlen jó ötlet. :f_eek: