[SH] nl50 AKs vs coldcall

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 75 hand/ 31/24/ FT3bet 25% (4) / 4bet 25% (4)/ Ftcbet 3B pot 50% (2)/ AF 1,4 / WTSD 53% / WonSD 67%

Coldcall range ismeretlen létére ebböl indulok ki: 99+ AQ, AK

Floppon simán fel akartam adni, A highet sem hiszem, hogy dob, (ami nem is lenne baj, csak utána ha 2x checkelek blöffbe fordithatja könnyen) aztán vagy jön jó barell lap vagy sem.

Turnon, riveren lehet máshogy?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $16.60 (33.2 bb)
      BB: $52.08 (104.2 bb)
      UTG: $27.96 (55.9 bb)
      Hero (MP): $54.89 (109.8 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      BTN: $54.98 (110 bb)

Preflop: Hero is MP with A K
      UTG raises to $1.50, Hero raises to $4.50, CO folds, BTN calls $4.50, 3 folds

Flop: ($11.25) 5 7 5 (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Turn: ($11.25) 4 (2 players)
      Hero bets $5.75, BTN calls $5.75

River: ($22.75) 2 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $12, Hero folds
  • 12 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Ennyi infóból én is így játszanám. :s_thumbsup:
    • nelayan
      nelayan
      Bronz
      Regisztrált: 2013.02.08, Hozzászólások: 196
      Szia!

Szerintem itt Turn-ön csak akkor betelj, ha két utcát fogsz betelni. Bár annak sincs sok értelme, de az egynek meg végképp nem látom értelmét. Az teljesen kidobott pénz:
      -Overpárt nem fog dobni.
      -22,33,66, amit esetleg a 7-es elijeszthet egyrészt nem nagyon lesz nála, és nem is fogja egy utca bet elijeszteni.
      -Fölélapokat meg nem kell dobatni, azokat úgyis vered.

Szerintem itt két játék lehet:
      -Ha van note-od, hogy overpárral nem ad meg 3 utcát, csak kettőt, akkor 3 utca bet.
      -Ha nincs ilyen note, akkor pedig minden utcán check/fold. (Ha van note, hogy riveren sokszor beleszúr blöffből, akkor lehet egy river check/call)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      75 hand, semmi note-om nincs.

turnoltem egy FD-t, és ugy gondoltam a ch/calltol jobb a bet. Mostmár nem biztos hogy igy gondolnám :) nem lenne vészes a ch/call sem, jobbat ugysem dobatunk.
    • nelayan
      nelayan
      Bronz
      Regisztrált: 2013.02.08, Hozzászólások: 196
      Igen, és ha úgyis check/callozol a FD miatt, akkor még pluszban az is szól a check/call mellett, hogy a fölélapokat, vagy esetleg más FD-ket blöffölhet, amiket mind vered. És ha nem betel nagyot, akkor mindenképp jó lesz itt a check/call.

De hallgassuk meg az elemzőt! ;)
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én flopon biztosan cbetelek és ezen a boardon ilyen turn-el 3utcát lövök viszonylag ismeretlen ellen a river 2-esre is.

A turn bet river ch/F-al nekem az a bajom, hogy azt adod elő amid van, de ha megnézzük egy kicsit az ellenfelet: magas a WTSD-je, ezért én ha már turn beteltem, akkor a ezt a river ch/F-olnám, mert nem hiszem, hogy jobbat képes eldobni. A magas WTSD és alacsony AF miatt pedig szerintem nem fog rosszabbat blöffbe fordítani. Szerintem ha már turn bet, akkor ez így jó volt és úgy hiszem AQ, AJ passzolni fog.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Nekem ismeretlen ellen eszembe nem jutna 3x löni blank turn/riveren, Egyre kevesebbet dobálnak az emberek manapság. Ha 2x megad akkor fix overpárja van, amit nem várnék el hogy dobjon egyszerüen
    • doubletiltem
      doubletiltem
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.14, Hozzászólások: 74
      két utca check call turn river jobban tetszik, mint a bet give up.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Én másképp gondolom. TT+ mit tennék ezen a boardon bet/bet/bet. Ismeretlen, szóval neki sincs több infója. Fogalma sincs mennyit 3betelünk, mit tarthatunk. A range-ünk erős. A flop passz után meg eláruljuk, hogy overcardokat tartunk. Ezen a turnon ennyi EQ-vel sima barrel lett volna és riveren broke vagy ch/F (ugyanis tényleg nem alakult valami szépen a board, de amit mondani akarok, az az ,hogy nem a turnon akarok elkezdeni hívni, hanem a flopon, és kedvező river esetén be is tolom)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      persze világos, de én floppon give UP-on voltam. Coldcall rangeba inkább feltételezek nagyobb párokat.
      De a turn "bezavart"
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Flopon az a fő probléma, hogy nem tudunk neki range-et adni, hogy mivel coldcallozhatott PF. Azért olyan túlságosan laza range-et nem adhatunk neki, az ellen meg amit adtál (szerintem kb. helyénvaló), én se cbetelnék, csak simán feladnám. Ilyen wtsd mellett ez a játékos nem fog PP-t dobni az szinte biztos. Normál reg ellen lehet belekezdek az akcióba, mert ő talán képes lenne eldobni egy JJ, QQ-t 3 utcán, hiszen a mi range-ünk nagyon erős lesz, mivel UTG-t 3beteljük (mondjuk arról nincs infó UTG milyen járékos).
      Ha már így alakult, akkor sincs értelme betelni a turnön, mert a FE-nk ugyan úgy 0 kb, szóval én is abban bíznék, hogy esetleg a két passz miatt már blöffbe fordítja az over card típusú handeket és ha ilyen fél potokat betel, akkor játszok két ch/c-t.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Ha hero BB és Villain BTN pozícióból emel, akkor lenne értelme cbetelni viszonylag ismeretlenül?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Ha hero BB és Villain BTN pozícióból emel, akkor lenne értelme cbetelni viszonylag ismeretlenül?
      Mindenképpen, hiszen ebben az esetben sokkal lazább lesz az ellenfél range, vagyis kvázi értékért cbetelsz.