[SH] nl50 KTs

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 27/20/3bet 9,5%/ Ftcbet 21%/ bet IP vs missed cbet 83% (6)/ AF 2,6, turn 2,7, river 3,0/ WTSD 27%/ WonSD 58%/ 500 hand

BB: fish

Turnon van ellene value a betben? Szerintem nincs. Kérdés hogy a turn check callom után blöffölné-e a river egy reg, mivel a rangem Kx vagy J, draw nem lesz.

Hogyan játszanátok?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $78.96 (157.9 bb)
      CO: $38.90 (77.8 bb)
      BTN: $50 (100 bb)
      SB: $60.77 (121.5 bb)
      BB: $13.22 (26.4 bb)
      Hero (UTG): $52.51 (105 bb)

Preflop: Hero is UTG with K T
      Hero raises to $1.50, MP calls $1.50, 3 folds, BB calls $1

Flop: ($4.75) J J K (3 players)
      BB checks, Hero bets $2.50, MP calls $2.50, BB folds

Turn: ($9.75) 6 (2 players)
      Hero checks, MP bets $4.50, Hero calls $4.50

River: ($18.75) 9 (2 players)
      Hero checks, MP bets $11.50, Hero ?
  • 5 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szia!
      Flopon lehet kicsit nagyobbat betelnék, turn teljesen jó a potkontroll, river pedig mindenképp fold szerintem, mert nem hiszem, hogy bármi rosszabbal így játszana.
      Ami mondjuk nekem szemet ütött, az a turn underbet, de riveren már normális méretűt hívott... Ebből én arra merek következtetni, hogy ez sokszor lesz Jx, mert turnön félt esetleg, hogy dobsz és próbált kicsalni belőled egy call-t/indukálni, mondjuk innentől kezdve kérdéses, hogy mi értelme van az "óriási" river betnek, mert gyengébb Jx nem nagyon lesz az UTG range-edben (nem tudom mennyire játszol lazán mondjuk) és Kx-ektől pedig nemigen fog így megadást kapni.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ha van még egy lazábbnak tűnő arc mögöttem, akkor már nem hívnám ezt a lapot UTG, Fish ide vagy oda.

Flop átállnék ch/C-ra és potkontrollja játszanám a handet a kis kicker miatt, és mert MP alig dobál. Egyszerűen nem szeretnék nagy potot játszani és segíteni bárkinek is azzal, hogy betelek. Túl sok húzó amúgy sincs az asztalon. +infót is nyernék azzal, hogy MP képes-e hívni úgy, hogy bennt van a Fish (ha igen, akkor inkább tenném Jx, jobb Kx kézre)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      és hányszor ch/calloznál?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ha MP hív, akkor szerintem flop ch/C, turn ch/F, hiszen hiába magas a miss bete úgy hívna, hogy még ott a fish mögötte, így nem tehetjük randomra. 3utcát nem tudunk megadni, ahogyan értékért hívni sem. Turnon csak akkor adnék meg, ha látnám, hogy van esély arra, hogy lepasszolja a rivert. Ő viszont ott a legagresszívabb, ezért turn dobnék.

A flop cbet is lehet jó, sőt lehet az a legjobb, hiszen van bent Fish, akitől értéket szeretnénk, MP is alig dobál. De úgy gondolom ebben a helyzetben MP is szűkebben ad meg a Fish miatt és kb. egy előnyben/hátrányban szituról van szó, ahol max azért növelném a potot a flopon, hogy ne 2 ellenfél kapjon szabad lapot (ezt viszont bevállalnám a potkontroll miatt, úgy sincs ebben 2 utca hatalmas value, max a fish ellen, de még akkor is ott lesz nekünk a turn és a river, ahol betelhetünk). Ha hívok akkor ugyanezt játszottam volna, mint te. Kis cbet, ch/C, ch/F.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ez a fazon egy floatoló gép :) szóval én simán ch/c-t játszanék ellene turn és riveren is (flop cbet ok a fish miatt). Az a baj, hogy ennek a turn ch/c river ch/F-nak kb. semmi értelme, mert mindennel betelni fogja a rivert is szerintem, kivéve a közepes SD képes kezeivel nem. Szóval lehet nála néhány Jxs, és talán AK amivel értékért betel, na meg a 99, QTs. De flopon ő ilyen kis betre lehet nem dob semmilyen PP-t, közepeseket szinte biztos nem és ezek közül sokat akár blöffbe is fordíthat.
      Ha úgy gondolnám, hogy a fish miatt a flopon feszesebben fog megadni, akkor inkább a turnön ch/F-olok, mert ő nem fog leállni a blöffel riveren.

üdv, pborisz