[SH] NL30 - A7o

• ALCU01
      ALCU01
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.18, Hozzászólások: 11.128
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.30(BB) Replayer
      SB ($29.70)
      BB ($29.55)
      UTG ($31.92)
      UTG+1 ($16.19)
      Hero ($30)
      BTN ($29.47)

Dealt to Hero A:diamond: 7:club:

UTG calls $0.30, UTG+1 calls $0.30, Hero raises to $1.50, fold, fold, fold, UTG calls $1.20, fold

FLOP ($3.75) A:heart: 5:spade: T:club:

UTG checks, Hero bets $2.10, UTG calls $2.10

TURN ($7.95) A:heart: 5:spade: T:club: 8:club:

UTG checks, Hero bets $4.05, UTG raises to $8.10, Hero calls $4.05

RIVER ($24.15) A:heart: 5:spade: T:club: 8:club: 7:heart:

UTG bets $0.30, Hero ? ($18.30 van még előttem)

Ellenfél 47/17-et játszik 239 hand alatt. Limp/call 85%. Fold to cbet 39% (oop 28%, x/r 11%). Eddig a handig 3-ből 2× x/r-elt Turnön.
      AF (F/T/R) 1.9/3.5/2.0 | AFreq (F/T/R) 42/44/30 | WTSD:25 W$SD:58

A limp/call és fold to cbet statok alapján utólag már nem izolálnám A7o-val, szóval szerintem preflop ez hiba. Turnön elég szkeptikus voltam az x/r-re, mert előtte már 3-ból 2× eljátszotta (viszont a party pillanatában nem tudtam, hogy annak a két leosztásnak mi lett a vége), így azt gondoltam, hogy itt egy call kvázi blöffcatchként, és ha riveren betolja, akkor dobok.

Igen ám, de 7-es esett (ami azért nem feltétlenül főnyeremény AT és setek miatt), de odabökte ezt az 1bb-s betet. Nem volt róla note-om vagy readem, hogy mit jelenthet ez, de mivel A5-öt és a magasabb kickerű TP-ket megelőztem, és szerintem nem tudná eldobni őket, ezért valszeg jó lenne a River push. Úgy gondoltam, hogy szetekkel és TOP2-vel végigviszi a line-t, és be kell hogy tolja.

Szinte minden utcán el van rontva a line sajnos, pre nem kell az izo szerintem, Flop lehet sima check behind, Turn-ön inkább dobó a monster szagú x/miniraise-re... Szerintetek mivel tehetjük fel az i-re itt a pontot (nyilván egy fold lenne a rossz döntések csimborasszója :f_biggrin: ), a call vagy a push a rosszabb megoldás?
  • 3 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem itt mindenképp a push lesz a jó megoldás, minden Ax adni fogja (eléggé aggro ahhoz, hogy kinézzük belőle, hogy így játszik velük).
      AT szerintem nemigen lesz nála, mert azzal valszeg openelt volna, setek meg néha lehetnek, de tényleg nem mondanám azt, hogy nem csinálja ugyan ezt a line-t TPGK-kkal is akár.

Szerintem nem hiba az izo, mert ő gyenge, te pedig pozícióbal ülsz rá. Viszont az utólagos flop akcióval egyetértek, hogy inkább chb, mert láthatjuk, hogy turnön milyen iszonyat aggro, ezért úgy is betelne ott mindennel kb (és ezért volt érdemes izolálnunk, hogy utána A-t flopolva így játszhassunk ellene).
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A PF isoraise szerintem se igazán jó egy ilyen ellenfél ellen, szóval én inkább dobnám.
      Flopon cbetelnék mindenképpen, hiszen nem sokat dob rá és nyilván cbetelnénk ezt a flopot gyakran blöffből is. Viszont turnön már nem betelnék, pont azért, mert eddig ott volt agresszív, na meg 3 utca value úgysem lesz benne, hiszen alig maradt olyan Ax amit verünk.
      AT, TT lapokat egyébként nem sokat adnék neki az OL miatt, sokkal inkább A5, T8, A8-ra gondolnék. A turn emelés után nagyon AJ+ lapokat se tudnék elképzelni, bár fene tudja, lehet pont valami AQ, AK-val trükközik. De alapvetően több gyengébb lapot tudok nála elképzelni mint erősebbet, szóval én pusholnék riveren ha már így jutottunk el oda.

üdv, pborisz
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.073
      Sziasztok!

Nekem tetszik az izolálás, mert egy közel 40%-os skála ellen, amiből kivesszük a top 10%-ot, akkor elöl vagyunk:

hu.pokerstrategy.com
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 45.95% 41.07% 4.88% { 77-22, A9s-A2s, KTs-K2s, QTs-Q7s, J7s+, T7s+, 97s+, 87s, ATo-A2o, KJo-K9o, Q9o+, J9o+, T9o }
      CO 54.05% 49.18% 4.88% { Ad7c }

Pontosabb képet nagyobb minta és pozíciós statok alapján lehetne mondani.

Posztflop abszolút egyetértek pborisz véleményével, flop cbet, törn cb a legjobb line. Ha bet, akkor adnám a minraise-t is, pont azért mert nem akarom ezt a top pár bet/fold-olni ilyen mutatók után. River pedig push! Nagyon kevés egy pár kézzel kell megadnia csak, hogy legyen érték pushunk a riveren. Ráadásul ez a minbet szerintem inkább marginális lap, mint set.

üdv:
      novy