[SH] nl10 QQ

• spy1985
      spy1985
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.12, Hozzászólások: 185
      Sziasztok,

Turn ?(

Pacific, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $12.32 (123.2 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      MP: $5.84 (58.4 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $9.78 (97.8 bb)

Preflop: Hero is SB with Q Q
      MP folds, CO raises to $0.30, BTN calls $0.30, Hero calls $0.25, BB folds

Flop: ($1) K 9 Q (3 players)
      Hero checks, CO bets $0.75, BTN calls $0.75, Hero raises to $3.20, CO calls $2.45, BTN folds

Turn: ($8.15) T (2 players)
      Hero ?
  • 13 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      BTN nem full stack, gondolom fish, pre még ilyen nitty nyitó ellen is squeezelem, fold ha CO visszaemel. Flop talán ok a ch/call, de lehet inkább donkolnék, egy körcheck ezen a boardon halálos lenne, meg fish BTN-nel nem is biztos, hogy ilyen lazán cbetel, illetve valószínű, hogy ha semmije nincs akkor nem is fog...

30% PO-nk lesz a turnön, és míg játékban ezt valszeg ch/foldolnám, ch/call, ha esetleg kisebbet betel...elég határesetnek tűnik.

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 71.997% 69.07% 02.92% 851 36.00 { AsJs, KJs, JTs, AcKs, AdKs, AhKs, AsKc, AsKd, AsKh, KJo, JTo }
      Hand 1: 28.003% 25.08% 02.92% 309 36.00 { QcQh }

Az alacsony VPIP/PFR miatt kérdéses, hogy mennyire nyit alacsonyabb SC-kel, ráadásul ennyi magas spadedel a boardon egy csomó suited broadway kombó blokkolva van...valszeg CD-t sem tesz be flop, mert nem tűnik annyira agronak post, főleg ilyen nitty pre statokkal, plusz mi itt hatalmas erőt mutatunk. Szerintem reálisan 25-30%-unk lehet a turnön...
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Szép elemzés, Te vagy mostanában Click, akivel a legjobban egyetértek elemzések terén... Miért? Nyugtass meg, hogy nyersz:D :D

pre nagyon jó a sqz CO ellen, fishy ellen simán van value, ez a max EV line
      postflop kötelező donk, megintcsak hasonló, mint itt:
      NL5 AQs [2013.04.06]

Itt elég jól elmagyaráztam, miért jobb a donk sokkal... Így hogy csekkeltél, kötelező a x/r (itt nem értünk egyet click), csomó lap jöhet amivel megijed CO, és inkább kész kezeket rakok a rangebe mint túl sok drawt...)

Turnon tetszik a csekk és ott számolni kellene... De első ránézésre fold, de nagyon sick...(megérzésre), ja köszi Click a számolásod alapján és variancia kímélés miatt is fold, kérdés játék közben tudnám-e...

És a raised talán egy ici-picit nagy lett pár BB-vel visszaveheted úgyis tudnád pusholni blank turnoket fish ellen...

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Nézem, hogy hol írtam én flop ch/callt és tényleg azt írtam :D Természetesen ch/raisere gondoltam én is, nem értem miért ch/c-t írtam, talán már a turnön járt az eszem :)

Sajnos az utóbbi hét után erről annyira nem tudlak megnyugtatni...fellépés próbálkozás no 3 után asszem el kell fogadnom, hogy még egy jó darabig NL10-en fogok donkoskodni :)

Szerk.: érdekes, hogy te játék közben lehet nem tudnád dobni, mert én meg pont, hogy tuti dobnám játék közben és nem érzékelném annyira határesetnek az EQ-t, mint amennyire valszeg az :D Úgy látszik még mindig nit vagyok...
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      De ne már : /
      Milyen terem, milyen limit nem megy? Nem lehet hogy túl keveset játszol/variancia, szar asztalszelekció,etc...
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      PS25, rengeteget selectelek és az asztalok sem rosszak végülis, főleg hétvégén. Variancia az tuti benne van, de egyszerűen nem akarok már több pénzt elveszteni 25-ön, mert sok idő visszagrindolni 10-en utána. Igazából ilyen lapjárással ami most volt tuti bukó 10 is, csak itt ugye a rollhoz mérten %-ban jóval nagyobb elbukott pénzről van szó, még így is, hogy eleve ~50 beülővel léptem fel.

Napi 2-3K közé esek be általában játékmennyiségben, kb ez az amit még odafigyelve tudok hozni napi szinten :)

A törékeny önbizalmamnak nem tett jót ez a hét, úgyhogy valszeg 10-en próbálok kicsit erősödni mentálisan :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Ejj... Rossz ezt hallani... :(

Úgy kéne fellépned nl25-re, hogy egy 10 esetleg 20buyines bukó széria után se kelljen leülnöd (vagy csak a legjobb asztalokat shootolni hatalmas kacsakkal)...

Ami hibákat én Nálad éreztem kézelemzésekből:
      hogy pár handes minta után nagyon komoly következtetéseket vonsz le, mikor még nem álltak be statok
      meg mindig nutsot látod mindenkinél.)
      és az is lehet hogy asztaloknál kevesebb idő alatt nem megy úgy a gondokodás mint kézelemzőben (ez nem lehet pl? hogy abc-be mész át, ilyesmi?)

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Még így is van ~40 beülőm (ugye euro meg pound asztalokkal is számolni kell), szóval broke nem mostanában lennék (nagyon feszes BRM-mel tolom már mióta elkezdtem, pont a sikertelen fellépések miatt), de már nincs meg az önbizalom + eleve félek beülni már (hülyén hangzik ugye), de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez varianciával változni fog - legalábbis annyit. Ugye nyilván ennyire bukó nem vagyok 25-ön sem, de 1 hét után már nem vagyok meggyőződve róla, hogy elég jó vagyok 25-höz...és ha kétségeim vannak akkor valószínű jobban járok 10-zel. Amúgy én abszolút fishhuntolok csak 10-en is, 25-ön is, szóval ha nincs egy nagy fish az asztalnál kiülök egyből és keresek jobb asztalt.

Ez a három dolog amit írtál szerintem mind jellemző rám, az első kettő 1000%-ig, ezért is próbálok ezen javítani és odafigyelni játék közben, hogy ne képzeljek bele dolgokat szitukba 20 handes mintákból.

Az utóbbi is tuti, hogy igaz szerintem, legalábbis régen ez mindig így volt velem. Most nem azt mondom, hogy játék közben hülye vagyok, de tuti, hogy nem tudom annyira átgondolni a dolgokat, mint elemzésnél. :)
    • spy1985
      spy1985
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.12, Hozzászólások: 185
      Érthető, köszönöm az elemzéseket!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      @Click: Pedig 10 és 25 között szerintem nincs nagy különbség, legalábbis úgy gondolnám : )mármint 25 és 50 között szerintem nagyobb van, ha jól gondolom...

Na mindenesetre GL!

spy1985: nagyon szívesen!
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Szerintem elég nagy a különbség, a regek minőségében, sokkal hatékonyabbak a fishhuntolásban is, ami miatt a fishek hiába vannak meg, sokkal gyorsabban eltűnnek az asztalokról. Megölt, hogy 1 hét alatt egy nagyobb potot nem tudtam nyerni, mert mindenhol túlhúztak, a többi reg meg percek alatt leszedte a fisheket utána...megerősített az is, hogy most visszaléptem, 10 easy gamenek tűnik 25 után, annak ellenére, hogy a variancia teljesen megsemmisít most 10-en is, tehát jobban éppenséggel itt sem futok.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Tényleg nem akarlak meggyőzni meg semmi, de hidd el nekem, hogy ez inkább pszichológia, valamiért nagyon szarul futsz 25-ön és így jobban emlékszel, jobban megmaradnak a visszajátszások ilyesmi,

vagy bevonzod:D nem tudom azt is jobban elhiszem, mint hogy annyival jobbak lennének a regek...

Reméljük, fel tudsz úgy ülni, hogy nem kell pár BI bukó után kiülnöd s akkor meglátjuk.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Tuti, hogy ez is benne van, az elején még én is azt mondtam, hogy szerintem nincs különbség (igaz húsvétkor sokkal több fish volt). Viszont 10-en is van jópár reg szerintem, akiknek elég jó a winrateje, és nem lépnek fel 25-re, szóval biztos van különbség.

Ezúttal nem hiszem amúgy :) Múlt hó végén nagyon vártam, hogy felüljek és abszolút úgy éreztem, hogy menni fog. Eléggé nl4-nl10 fellépés gyanús, szerintem egyszerűen fejlődnöm kell még, mert nem vagyok elég jó a fellépéshez most.

Persze ha elkapnék valami upot tuti menne, de az eddigi fellépéseimet ismerve ez nem igazán így működik nálam :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      :(