[SH] NL5 Speed Mivel 4betelnétek itt?

• Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      IPoker, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $5.16 (103.2 bb)
      UTG: $3.76 (75.2 bb)
      MP: $0.89 (17.8 bb)
      Hero (CO): $8.78 (175.6 bb)
      BTN: $3.13 (62.6 bb)
      SB: $1.42 (28.4 bb)

Preflop: Hero is CO with 9 9
      2 folds, Hero raises to $0.15, BTN folds, SB calls $0.13, BB raises to $0.45, Hero???

Sziasztok!

Mindenki véleményét, várnám, nem csak kézelemzőkét. Ezen a limiten, mi lenne az alja egy 4bet skálának egy ismeretlen játékos ellen? 15 hand alatt 7/7/14.3 (VPIP/PFR/3BET)
      Ennyi infóm van róla.

Előre is köszönöm mindenkinek.
  • 9 válasz
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Regisztrált: 2011.12.01, Hozzászólások: 1.742
      Nagyon kevés stat, de arra gondolnék hogy vakból 3betel viszonylag sokat - sztem AJ+-szal már mehet a 4bet. Persze 4bet-fold és KK+-szal rakom csak be mert nit.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      És mekkorát 4betelsz, 22bb 4bet után mi lesz ha betolja SB a 28bb-t (ez azért nem annyira lehetetlen)?

Ha SB nagyobb stack fish minden prémium handdel flatelnék kb

Ha BB nagyobb mintán sokat 3betel és dobál 4betekre akkor szintén flatelnék monsterekkel, blöffből 4bet, de ez pont ezen a handen a short SB miatt problémás

BB itt amúgysem hiszem, hogy sqz-el ekkora stacket nagyon light, csak olyan lap lesz nála amivel becalloza ha SB shoveol, ami szerintem min 88+, AQ+. Ez ellen is inkább flatelnék a monsterekkel, SB szvsz sokszor betolja, meg nem izoláljuk magunkat BB stackoff range ellen ami NL5-10-en többnyire KK/AA.

BB itt mindig atomszar szituban lesz, ha mi flatelünk, SB meg betolja.
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      És mekkorát 4betelsz, 22bb 4bet után mi lesz ha betolja SB a 28bb-t (ez azért nem annyira lehetetlen)?
      hát nem dobás lesz :)

SB senkit nem érdekel ebben a partiban szerintem, ha 4-beten gondolkodunk. Nyilván ha betolja akkor BB-től függ mit csinálunk. Ha ő is AI megy akkor dobhatunk mindent KK alatt. Ezért írtam hogy 4-bet/fold.

Egyébként az ilyen blöff 4-beteket nagyobb minta után lenne érdemes erőltetni.

Jobban belegondolva minta nélkül mikrón én itt QQ+ AK-val 4betelnék és minden mással a dobás lenne a korrekt mert nem nyereséges a setmining. Maximum 0-s játék hacsak nem tudjuk lejátszani emberünket IP.
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Ha SB nagyobb stack fish minden prémium handdel flatelnék kb
      mert jó lesz nekünk 3-way a prémium handünkkel?
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Ha nagyobb stack fish és BB sokat 3betel a value sqz range is szélesebb lesz a fish miatt, nem akarnám eldobatni a KJ+, TT plusz handeket, hogy oda-vissza coolereljem majd a QQ/KK/AA-kat, amiket meg betol. A fish meg úgyis minden EQ-vel brokeol post egy akkora potban.
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Ismeretlen ellen nalam maradna a QQ+, AK es ezekkel be is tennem preflop. Kulonosebb statok nelkul inkabb ertekert 4betelnek, nem szeretnek semmivel sem 4bet\foldolni.
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      Értem, köszönöm mindenkinek a hozzá szólást. Akkor itt gondolom helyesen cselekedtem a dobással. Szerintem is elég feszes 4bet range kell ide.
      Gondolkoztam a 4bet foldon, de aztán rájöttem, hogy ez itt nem az a hely... :D
      Túl kevésszer lesz ez itt blöff-squeeze, ahhoz hogy megérje.
    • zoli777
      zoli777
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.12, Hozzászólások: 2.580
      Hat minta nélkül én csak a hagyomanyos prem. handeket 4betelnem ezen a kis limiten. Nincs ertelme gondolkodni még ilyen téten főleg handszám nélkül. Semmit nem tudunk róla gyakorlatilag. Jo itt a dobas 99el. Ha kisebbet 3betelt volna esetleg meg lehetne adni pozból.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

SB ellen nyilván broke lenne...

BB ellen meg sima dobás... Több infó kellene jóval, hogy itt pontos skálát állapítsunk meg, de valszeg mivel mindenki nit írtad és NL5 és van benn fish, ezért egy KK+ biztos elég:D QQ/AK valszeg nem plusz EV már betenni, a call is OK, és fish úgyis adja és játszhatunk post.

ha microznék tuti feszesen brokolnék mert mindenki hihetetlen nityn brokol ahogy látom....

GL,
      L.