[SH] TT vs nit CO (2013.04.05)

• deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Sziasztok!

Ellen 11/7/0 46 hand
      Flop cbet 0/1

Ismeretlen nit ellen mehet a 3bet vagy jó a call? (vakokban 2 feszesebb reg)

Flopon itt ha csak megadok és jön egy overcard nem tudom hol állok,így inkább az emelés mellett döntöttem és ő elmondta,h szarul.

Nyilván kicsi a minta,de sztem ő nem játszana így egy húzót,viszont overt tuti nem enged el,ha már megnyitotta :D

Ez így ok?

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: $7.13
      UTG: $7.16
      MP: $7.36
      CO: $4.28
      Hero (BTN): $5.22
      SB: $11.02

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: (pot: $0.07) Hero has T:heart: T:club:

fold, fold, CO raises to $0.15, Hero calls $0.15, fold, fold

Flop: ($0.37, 2 players) 9:heart: 2:spade: 6:spade:
      CO bets $0.20, Hero raises to $0.60, CO raises to $1.50, fold
  • 4 válasz
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Ilyen ellen jo a pre call, ugyis csak eldobja a gyengebbet es erosebbel 4betel (max AK-val flipelsz).
      Maga a move nem rossz flopon de szerintem nem ez ellen az ellenfeltipus ellen kell meglepni akinel sokszor lesz itt overpar vagy A :spade: K :spade: , A :spade: Q :spade: . Egy lazabb range ellen ez jo otlet ha mar nem jott le a set es o is gyakran elhibazza a boardot.
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Eredeti hozzászólás: Chymera
      Ilyen ellen jo a pre call, ugyis csak eldobja a gyengebbet es erosebbel 4betel (max AK-val flipelsz).
      Maga a move nem rossz flopon de szerintem nem ez ellen az ellenfeltipus ellen kell meglepni akinel sokszor lesz itt overpar vagy A :spade: K :spade: , A :spade: Q :spade: . Egy lazabb range ellen ez jo otlet ha mar nem jott le a set es o is gyakran elhibazza a boardot.
      Köszi!

Igazad lehet a flop move-al kapcsolatban,de eldobni nyilván nem fogom a cbetre és ha a flop call után callozok még turnön is ugyanannyiba kerül,mint ez és feladni csak azt fogja a későbbi utcákon,amit szerintem már flopon is feladná,a többi meg ver.
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Igy, hogy ilyen keves hand van rola belefer ez a flop raise mert nem biztos, hogy nit az illeto, lehet laphalott volt eddig. Viszont nagyobb mintan ha keveset cbetel akkor nyugodtan fel lehet adni mert ugyis csak overrel, settel meg overcards+FD-vel fog akciozni, azok meg vagy elvernek alapbol vagy nagyon jo equityjuk van ellened es kar betenni flopon.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

pre nagyon sima call, nem akarjuk izolálni magunkat olyan range ellen ami ver...
      postflop std call, és laptól függően turn decide/játék...

Nem értem, miért jó az információs emelés regek ellen (visszakérdezni, mije van...)
      Akkor jó a line, ha fishynek annyira széles a call range, hogy jön tonna value, viszont amivel visszatolja az ver. PL mint amikor KQs, AJs, AQ-t (vagy gyengébbet) 3betelünk egy nagy fish ellen aki pre nem 3betel... Regek ellen soha nem jó kb...

Gl,
      L.