[SH] NL25 A5o

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      ***** Hand History for Game 12840666637 *****
      $25 USD NL Texas Hold'em - Thursday, April 04, 00:28:35 CEST 2013
      Table Rio de Janeiro (Real Money)
      Seat 2 is the button
      Total number of players : 6/6
      Seat 4: BooGI3 XC. S ( $32.35 USD )
      Seat 3: FunkyKillswitch ( $26.63 USD )
      Seat 1: Pakz91 ( $30.04 USD )
      Seat 5: Paszczulka ( $27.90 USD )
      Seat 6: Romujjke ( $7.50 USD )
      Seat 2: tiltgabor ( $27.29 USD )
      FunkyKillswitch posts small blind [$0.10 USD].
      BooGI3 XC. S posts big blind [$0.25 USD].
      ** Dealing down cards **
      Dealt to tiltgabor [ 5s Ah ]
      Paszczulka will be using his time bank for this hand.
      Paszczulka folds
      Pakz91 raises [$0.75 USD]
      tiltgabor raises [$2.25 USD]
      FunkyKillswitch will be using his time bank for this hand.
      FunkyKillswitch folds
      BooGI3 XC. S folds
      Pakz91 calls [$1.50 USD]
      ** Dealing Flop ** [ 6c, 4s, 3c ]
      Pakz91 checks
      Your time bank will be activated in 6 secs. If you do not want it to be used, please act now.
      tiltgabor bets [$2.50 USD]
      Pakz91 raises [$5 USD]
      Your time bank will be activated in 6 secs. If you do not want it to be used, please act now.
      tiltgabor will be using his time bank for this hand.
      tiltgabor folds
      Pakz91 does not show cards.
      Pakz91 wins $11.86 USD

Nem akarta átkonvertálni a konvertáló, de azért kiposztolom, biztos így is tudjátok értelmezni. :) A lényeg az, hogy egy fisht 3beteltem preflop, aki callozot, majd egy OESD-t flopoltam egy overcarddal, ahol a fish x/minraisel. Kérdés, hogy jó-e ilyen helyzetekben a bet/fold? Ha minraise-ről beszélünk, vagy lenne-e értelme callozni?

Jelen esetben az ellenfelem: 58/19 104hand 21% x/raise flop oop, 56% fold to flop cbet 25% w$sd

Lenne még egy olyan kérdésem is, amely hasonló hozzá. Flopon 3betelek 0.75-re 2.5-ig oop, és kapok 5$-ig egy raiset. OOP van értelme callozni? Ha igen, milyen ellenfelek ellen? Másrészt, ha ugyanez a helyzet, de IP lennék. Akkor szóba jöhet a call? Ha igen, milyen helyzetekben? Ezekkel a minraise-ekkel hadilábon állok kicsit. Mert pusholni gyakran nem szívesen pusholnék, callozni oop meg nem szívesen calloznék. :D De ugyanakkor sokszor bennem van, hogy már visszajátszhatnak rám. Mondjuk ez még csak NL25, úgyhogy lehet nem kellene túlkomplikálni még. :D Bocsi a nagy eszmefuttatást. :D
  • 2 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ezt elég nehéz kibogozni. Ha jól látom, akkor UTG Fish-t 3betelted A5o kézzel BTN-ról. Ez volt az 1. hiba. Fisht csak depolarozált skálával 3betelünk. pl AJo+, KJs+, TT+, vagy ha lazább, akkor tágítható, ATo+, ATs+, KJo+....

Flopon (4,85$) én úgy látom te vagy IP, mert Ő cselekszik először és passzol. Flopoltunk egy QESD-t, én kikérném az ingyen lapot és szerintem a cBet ilyen boardon a 2. hiba (bár mondom én úgy látom IP voltál, OP hívnék én is).

Ha beteltünk, akkor a mR-re szerintem itt még nem dobhatunk, szinte oddsunk van a sorra, és nem számít, hogy rak-e be később több pénzt. 16%-unk van, kb 5:1. A pot 12,35 és ehhez kell megadnunk 2,5$-t, vagyis 12,35:2,5$, ami 15cent híján meg is van, IP-OP nem számít, mert kis implikált esélyt hozzáadva simán +os lesz a megadás és néha 4lapos boardon is kaphatunk +pénzt.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Ezt elég nehéz kibogozni. Ha jól látom, akkor UTG Fish-t 3betelted A5o kézzel BTN-ról. Ez volt az 1. hiba. Fisht csak depolarozált skálával 3betelünk. pl AJo+, KJs+, TT+, vagy ha lazább, akkor tágítható, ATo+, ATs+, KJo+....

Flopon (4,85$) én úgy látom te vagy IP, mert Ő cselekszik először és passzol. Flopoltunk egy QESD-t, én kikérném az ingyen lapot és szerintem a cBet ilyen boardon a 2. hiba (bár mondom én úgy látom IP voltál, OP hívnék én is).

Ha beteltünk, akkor a mR-re szerintem itt még nem dobhatunk, szinte oddsunk van a sorra, és nem számít, hogy rak-e be később több pénzt. 16%-unk van, kb 5:1. A pot 12,35 és ehhez kell megadnunk 2,5$-t, vagyis 12,35:2,5$, ami 15cent híján meg is van, IP-OP nem számít, mert kis implikált esélyt hozzáadva simán +os lesz a megadás és néha 4lapos boardon is kaphatunk +pénzt.
      Szia!

Egyetértek

üdv, pborisz