[SH] nl10 AA flopkérdés

• kezdorf
      kezdorf
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.04, Hozzászólások: 122
      Known Players:
      CO: $10.00 - 100 bb
      BU: $3.89 - 39 bb
      SB: $10.05 - 101 bb
      BB: $10.00 - 100 bb

0.05/0.10 No Limit Hold'em (4 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 1.1.404.6

Preflop: Hero is SB with A:spade: , A:club:
      Hero posts small blind ($0.05), BB posts big blind ($0.10), CO calls, BU folds, Hero raises for $0.45, BB folds, CO calls

Flop: ($1.10 - 11 bb) K:heart: , T:spade: , 6:diamond: (2 Players)
      Hero bets $0.78, CO raises for $1.80, Hero 3-bets $3.72, CO bets $7.70, Hero calls

Turn: ($20.10 - 201 bb) 7:spade: (2 Players)

River: ($20.10 - 201 bb) 9:club: (2 Players)

26\13 25 hand ismeretlen ellen, 8 af ,mitszoltok tulértékeltem a kezem a flopon , ha megadom a 3 betet akkor a turnon mit játszani elöre is kösz
  • 11 válasz
    • icebird33
      icebird33
      Bronz
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 1.089
      Mivel, hogy limpel, nem lesz egy acélos játékos. Floppon túlértékelhet egy top párt OESD vagy GS. Csak megadni nincs értelme szerintem, jöhet sok rossz turn kártya K,J,T,Q. Persze lehet nála 2 pár, set, de addig kerüljön be amíg elöl vagy.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Én is rátolnám, mert ami logikusan ver az max egy 66/KT. KK-va, TT-vel mindenképp nyitott volna, de ebből a 26/13ból arra merek következtetni, hogy még az említett két handdel is.
      Szóval nem sok mindentől kell tartanod, ez szerintem is egy túlértékelt top pár lesz. :s_thumbsup:

+ egy kis minimális kötekedés: Azt írod, hogy "...ha megadom a 3 betet...", ez nem jó megfogalmazás, mert flopon te 3beteltél, ő már 4betelt.:)
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Ismeretlen ellen szerintem ezt kb mindig bukni fogod ezen a szaraz flopon ha radtolja a 3betre. Szerintem inkabb call es turnon ha beteszi a tobbit is, akkor fold. Ez altalaban az aminek latszik, set vagy KT, keves ember fog itt peldaul QJ-vel tonkremenni es meg egy par tipusu handekkel is csak megadnak. Ha esetleg megfordul a fejukben, hogy bloffbe forditsanak egy 88-at peldaul vagy KJ-t, akkorsem fogjak betolni a stacket ellenallas lattan.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

@Chymera: azért flopon itt raiselhetnek Kx-el (KJ, KQ) esetleg QJ blöffből, amivel utána nem tudja, hogy mit csináljon...

Szerintem overáll a legjobb it a flop/raise broke, akkor jó a call csak (megintcsak), ha tele van blöffel és azokból is értéket nyerhetünk, de én itt inkább ilyen value/semiblöff ranget adnék Neki, ami ellen overál vezetünk...

Nyilván nagyobb mintán tiszta passzív, akkor mindig szett, két pár és fold, de valóban nagyon szűk a value skálájának azon része, ami ver minket (pár kombó)...

GL,
      L.
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Ahh, nehogy mar ez jo legyen :D
      Semibloff lesz: QJ, ertekert: KT,TT,66. Ennek 51%-a van ellenunk. Nem feltetelezhetjuk azt, hogy TT-vel emel preflop, mert akkor emelnie kellene KJ-vel is, KQval is. Megneztem adatbazist, soha nem volt eleg az overpar amikor szaraz flopon beraktam (itt kifejezetten AA-t neztem). Mondjuk nem is volt ra sok eset. Meg ez azert mikrolimit, itt inkabb passzivak az emberek, ha nem tudja mit csinaljon akkor call vagy 3bet es hatha dobok de ha meg visszaemelek megint akkor csak nem rakja be egy top par masodik kickerrel ugy hogy elotte nem szivattam meg vagy ketszer-haromszor. Meg nem is fishrol van szo, AF semmit nem jelent ennyi hand alapjan meg limp\callozott amit szerintem fullringben tanult, hogy zsebparral igy kell jatszani meg ha kell meg 10szer szerkesztem ezt a hozzaszolast :D
    • kezdorf
      kezdorf
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.04, Hozzászólások: 122
      1010 volt nála és limpelt CO
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Itt igazából az a zavaró, hogy limpelt pre és semmi erős kézzel nem teheti, tehát KK, TT-t én kb kizártam (ezek szerint jól csinálta:D )

és mivel nagyon keskeny a value range és így nézve QJ és Kx-es range ellen elől vagyunk így gondoltam broket, nyilván ha TT benne van onnantól már annyira nem tetszik : (, dehát 25hand
      alapján ez még akár hatalmas VPIP és nagy fish is lehet:)

Ja érdekes hand...

@Chymera: Itt azt javaslod, hogy adjunk meg flopon raiset, ennél a handnél meg hogy nem adhatunk meg:) Csak nekem fura ez, vagy félreolvastam?:)
      KK 185bb deep 3bet pot flop X/R (2013.04.05)

GL,
      L.
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      A linkelt handnel sem azt mondtam, hogy nem adhatunk meg. Sot pont azt mondtam, hogy ha mar adtuk akkor adjuk turnon is. En a turn foldot nem ertettem mert ugy tenyleg kar megadni ha aztan minden turnon ugyis dobunk. Mi ez, informacios megadas vagy nem ertem a koncepciot? En mindket handnel azt mondtam, hogy call flop de az AA-nal hogy 3betre mar nem leszunk elol mig a KK-nal meg call szinte minden turn ha mar flopon nem hisszuk hogy verve vagyunk.

Lassan nezhetek uj kezelemzo utan mert egyszer kiverem nalad a biztositekot :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Off
      Bocs a késői válaszért, most nézem át a boardot maradt-e nyitott kérdés...

Ha van még és nem válaszoltam akkor pls linkeld!!!

On
      "információs megadás?":D

Azért picit más koncepció...

Btw egy 0human0 videóban is benne van ez, hogy fishek más sizingal blöffölnek, vbetelnek TP-t, vagy gyengébb kész kezet turnon etc (ha flopon raiseltek és hogy transzparensek ált)... Bár nem hiszem, hogy így jobban hiszel nekem... :D

Deepen nem hiszem, hogy KK-val ha turnon nagy betet kapunk akkor jó a megadás, ellenben ha fél potol, 1/3 potol csekkel, akkor megint jó nekünk, ennek nem sok köze van az információs megadáshoz, mert turnon új utca új betsizel szembesülünk... Nem azt mondom hogy mindig ez lesz de az esetek 30-50%-ban lehet ez, plusz az esetek 5%-ban esik a szettünk, és ezekkel az esetekkel együtt potoddsal nézve szerintem simán jó, de lehet rá esemény fát is írni akár:) csak nehéz megsaccolni a tendenciákat (nyilván ha keveset blöfföl, akkor többször folytatja nagyobb mérettel)

Btw én soha nem támogattam ezt sem, hogy ha megadunk turnon, akkor riveren is meg kell adni, a fenéket kell :) micron csomóan nem viszik végig a blöfföt és nagyon sok múlik a riverre érkező kártyán is, simán van olyan spot, amikor csak egy utcát adunk meg, többek között ez a KK-s is lehet ilyen...

Több kell ahhoz, hogy innen eltávolíts:)

GL,
      L.
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Ja azt nem arra ertettem, hogy te huzol el, hanem hogy meglatod ,,utolso hozzaszolas: Chymera'' vagy en teszek be handet es az elso reakciod az lesz, hogy ,,uuu mar megint a kotekedos hulyegyerek, takaroggyalel, KordaFan majd leelemez'' :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      dehogyis:) nem tennék ilyet: D egyébként tudtam mire gondolsz, csak gondoltam húzlak picit:)

Az a vicc, hogy most újra megnézve ezt a handet és új handként (azt hittem új:) ) nem elolvasva hozzászólásokat face up 66: D (25/14-es passzív játékos limp/callja mindig kis pocket, és flopon csak azzal fog megőrülni) mondjuk benéztem a mintaszámot (azt hittem ilyen 100 fölött), de ha nagyobb mintán így játszik akkor sztem 99%ban 66... : /

Pre meg persze nagyobb emelés etc...

GL,
      L.