[SH] NL20 87s

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $20 (100 bb)
      BTN: $42.16 (210.8 bb)
      SB: $11.76 (58.8 bb)
      Hero (BB): $20 (100 bb)
      UTG: $20.30 (101.5 bb)
      MP: $20.88 (104.4 bb)

Preflop: Hero is BB with 7 8
      2 folds, CO raises to $0.52, 2 folds, Hero calls $0.32

Flop: ($1.14) 2 A 4 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.57, Hero calls $0.57

Turn: ($2.28) K (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.14, Hero calls $1.14

River: ($4.56) 9 (2 players)
      Hero checks, CO checks

Results:
      $4.56 pot ($0.22 rake)
      Final Board: 2 A 4 K 9
      CO showed T A and lost (-$2.23 net)
      Hero showed 7 8 and won $4.34 ($2.11 net)

Nem a legjobb megadás a részemről, van tőle sokkal jobb ellenfél is, ezt most hanyagoljuk.

A kérdés a flop/turn. Flopon úgy gondoltam, hogy hiába a magasabb barrel Axx boardon mindenki cbetel, de turnon már elég sokx fognak mögém passzolni, ezért OP próbáltam floatolni, és riveren hívni a turn x/x-re.
      Ezen a turnon el kellett volna kezdenem emelni ugye? Annyira passzív a riveren, hogy aligha fog tovább betelni. Ilyen WTSD-vel viszont kaphatnék megadást pár A :diamond: , K :diamond: , Q :diamond: -tól a turnon.

Lenne még 1 kérdésem, mivel nem tartom jónak a megadásomat, de nem tudok belőni hirtelen calling range-et magamnak. Szóval mivel kellene megadnom BB-ről ellene és mivel 3betelni?
  • 2 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem a flop okés, turnön pedig mindenképp emelnék... jöhet kártya, ami megölheti az akciót és esetleg ő is lehet az a fajta játékos, aki a preflop feszes range-éből nem dob semmit postflop (WTSD is ezt mutatja).

Az általános kérdésed viszont nagyon érdekes és én sem tudok rá pontosan válaszolni...
      De megpróbálok azért logikusan: Egy ilyen nit ellen (aki 3betre nem feltétlen dobál) én valszeg bármilyen pockettel megadnék (igen, OOP is) + suited broadwayekkel/gapperekkel akár... valami oylasmi handekkel, amiben van egy erős high card value, de azért valamennyire rejtve is vannak, hogy ő a kis TP-jából ne tudjon kiszeretni postflop, ha aggrozunk.:)
      3betelni őket viszont szerintem inkább depolarizáltan érdemes... QQ+, AK
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: Csubakoppanny
      Szerintem a flop okés, turnön pedig mindenképp emelnék... jöhet kártya, ami megölheti az akciót és esetleg ő is lehet az a fajta játékos, aki a preflop feszes range-éből nem dob semmit postflop (WTSD is ezt mutatja).

Az általános kérdésed viszont nagyon érdekes és én sem tudok rá pontosan válaszolni...
      De megpróbálok azért logikusan: Egy ilyen nit ellen (aki 3betre nem feltétlen dobál) én valszeg bármilyen pockettel megadnék (igen, OOP is) + suited broadwayekkel/gapperekkel akár... valami oylasmi handekkel, amiben van egy erős high card value, de azért valamennyire rejtve is vannak, hogy ő a kis TP-jából ne tudjon kiszeretni postflop, ha aggrozunk.:)
      3betelni őket viszont szerintem inkább depolarizáltan érdemes... QQ+, AK
      Szia!

Én a flopon mindenképpen emelnék, hiszen a fazon nagyon sokat cbetel flopon és turnön is. Azért az a 100% cbet turnön nagyon durva, szóval nem számítanék arra, hogy túl gyakran láthatom a river lapot ingyen. Másrészről egy gyenge FD-nk van, amivel ha később betalálunk és akkor emelünk, eléggé nyilvánvaló lesz a lapunk és nehezebb lesz belőle értéket nyerni.
      Ha viszont már így játszottunk, akkor egyetértek Csubakoppanny elemzésével és mindenképpen emelnék a turnön, hiszen amilyen feszesen emel, lehet nem is lesz nála minden Axs. Viszont szettet egy ilyen arc sose dobna el és szerintem az AK-t se.

PF 3bet és call skála szintén elég jó amit írt Csubakoppanny. Én az SC-kel is csak megadnék, de csakis azzal a szándékkal, hogy flopon emelem a húzóimat.

üdv, pborisz