[SH] NL25 AJo

• tomi9008
      tomi9008
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.25, Hozzászólások: 169
      CO-ról 89 handem van eddig és 27/24/15,4-et játszott.
      BU-ról 42 handem van eddig és 50/18/12,5-öt játszott.

A pre call nyílván nem jó, azért döntöttem a squeeze mellett, mert CO-nak eddig 50(14) volt a CO steal-je, így láttam FE-t (FT3B:50 volt akkor), és BU gyengébbel is megadhat pre. Flopon bet/foldot volt a terv. A kérdésem, hogy turn-ön van-e value a betben?

Full Tilt, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $36.05 (144.2 bb)
      Hero (SB): $50.11 (200.4 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      CO: $27.16 (108.6 bb)

Preflop: Hero is SB with A J
      CO raises to $0.75, BTN calls $0.75, Hero raises to $3.25, BB folds, CO calls $2.50, BTN folds

Flop: ($7.50) 7 6 A (2 players)
      Hero bets $4, CO calls $4

Turn: ($15.50) A (2 players)
      Hero bets $8.75, CO folds

Results:
      $15.50 pot ($0.77 rake)
      Final Board: 7 6 A A
      Hero mucked A J and won $14.73 ($7.48 net)
      CO mucked and lost (-$7.25 net)
  • 5 válasz
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Én betelnék mindenképp a turnön is OOP. A 76s miatt nem örülnék kifejezetten egy checbacknek, mert akkor a húzóinak ingyen lapot adunk. Így viszont szerintem bet/fold lenne jó, mert itt szerintem egy AK-val vagy AQ-val sem fog visszaemelni rád, hanem minden egyéb Ax-el csak calloz és max riveren tolja rád. Most leírtam, hogy amivel itt visszaemel rád, az mindig full lesz, de aztán elgondolkodtam, és szerintem azzal is csak callozna. Hmm... Nem tudom, hogy akkor jó-e a bet/fold. Így lehet, inkább x/call lenne jó, mert akkor tágabban tartjuk a rage-ét, blöffbe fordíthatja a húzó kezeit, és emelheti a gyengébb Ax handjeit. Aztán rivertől függ, hogy javultunk-e, elromlott-e a board, hogy x/callozok-e megint. Így talán jobb lenne... :D
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Így lehet, inkább x/call lenne jó, mert akkor tágabban tartjuk a rage-ét, blöffbe fordíthatja a húzó kezeit, és emelheti a gyengébb Ax handjeit. Aztán rivertől függ, hogy javultunk-e, elromlott-e a board, hogy x/callozok-e megint. Így talán jobb lenne...

Itt van a jó megoldás.
      Szóval szerintem is x/c turn, viszont ha riveren is hív, akkor az szinte biztos, hogy erősebb lesz nálunk. A turn x/c-al arcunkra írjuk, hogy A-unk van és valszeg nem is remélmi majd, hogy eldobjuk azt, ezért nemigen fog ott blöffölni.
      Persze mindez felborul, ha a river egy A :heart: , vagy egy J :D
    • tomi9008
      tomi9008
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.25, Hozzászólások: 169
      Ez van, ha egy cooler után kissé az eredményorientáltságom elvonja a figyelmem :D
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ami turnon full (az flopon 2pár/set, és ezeket mindig emelni fogja a flopon kb mindenki, hogy AK, AQ ellen be tudja tenni, szóval 1 valami nem lehet nála a turnon az szerintem a Full). Pre laza agroob, ezért szerintem AK/TT+al 3B/broke-ol. Marad az AQs, AJs,99, talán a Fish miatt TT-JJ, ATs, KQ :spade: , KJ :spade: , QJ :spade: , de mivel 28/24 ezért KT :spade: , QT :spade: , JT :spade: is simán belevenném.

Szerintem turnon sokkal több húzó lesz nála, mint a mienknél jobb kéz. ch/R AI tenném, mivel agrobb és így tudnám behívni a stackjét. Ha passzolunk TT-KK-t adunk elő és szerintem minden FD-vel megpróbál majd turn/River betre menni, hogy riveren dobasson. Ha jobb Ax-e van, akkor benéztem.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ha a flopon bet/fold volt a terved, akkor már jobban tennéd, ha inkább nem is cbetelsz, mert így gyakran fogod a jobb kezet dobni. TP 3bet potban húzós flopon nem dobható egy emelésre, főleg laza játékos ellen.
      De mivel alapvetően mi blöffből sqz-eltünk és nem a fish hanem a reg (szerű arc) adott meg, ezért én már a floptól ch/c-ra játszanék, hogy had akarjon kiblöffölni. Nálunk az A, szóval olyan nagyon sok FD nem lehet nála, Ax-ből is max az AQ, de lehet azzal is inkább 4betelne.
      Így játszva a turnön szintén átállnék ch/c-ra, de a ch/RAI se olyan vészes a húzók miatt.

üdv, pborisz