[SH] Nl25 Kk

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $26.55
      MP2:
      $24.75
      MP3:
      $25.00
      CO:
      $34.09
      BU (Hero):
      $26.43
      SB:
      $31.79

Preflop: Hero is BU with K, K.
      MP2 raises to $1.00, 2 folds, Hero raises to $2.50, 2 folds, MP2 calls $1.50.

Flop: ($5.35) 6, 8, J (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $3.75, MP2 raises to $7.50, Hero raises to $23.93, MP2 calls $14.75(All-In).

Turn: ($51.53) A (2 players)

River: ($51.53) 9 (2 players)

Final Pot: $51.53.

Ellenfelem 28/20 141 hand 14% x/raise flop, 44% fold to flop cbet, flop agg% 54

Kérdés, hogy flopon jó a cbet/raise? Vagy inkább cbet/call? Cbet/call-nak nem láttam értelmét, mert elég húzós a board. A cbet/fold pedig szerintem elég weak. Mit gondoltok?
  • 3 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem broke, a b/f tényleg weak, a b/c pedig a lehető legrosszabb.
      Nézzük... 66/88 nemigen lesz nála, mert azért azok nagyon weakek egy 3bet callra... ami pedig OOP alapból nem éppen +EV-s játék.
      Szóval JJ az ami ver... viszont egy ilyen (eddig) laza játékostól merem azt feltételezni, hogy ha JJ van nála, akkor QQ is lesz nála, amivel játszhat ugyan így.
      Viszont egy másik megközelítésből azt is gondolhatjuk, hogy ha QQ-val nem fél betenni, akkor sokszor JJ-vel sem fogja (bár ez igen merész állítás így + read nélkül)

Szóval szerintem a range-e JJ/QQ + J :spade:( A,K,Q,T) :spade: lesz, ami ellen elől vagy, így simán mehet a broke.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop hibás a 2,5x 3bet, emiatt végképp nem zárhatjuk ki már egyik párt sem. IP vagyunk kicsit Fishy (legalábbis 28/20 és 4bb emel, akár lapja is lehet amivel be szeretné pakolni...) mehet 3-3,5$ is nyugodtan. Ha kiderül, hogy Fish, akkor néha lentebb venném a 3bet size-omat IP 2,5x-re is AQ, KQ, KJ, AJ lapokkal, de azért nem vinném túlzásba. A STD legalább 3x. Ne adjunk túl jó oddsot a callra!

Ennyi hand alatt nem tudhatjuk mivel adhat meg 3betet, láttam már 86s-el is megadni OP szóval akár BU 2pár is lehet nála, addig amíg nem tudok róla többet. A rengeteg húzó és a 14% ch/R miatt (bár csak 110hand és bőven lehetett érték)simán B/Broke-olnék és talán a cbet size-omat is kicsit alacsonyabbra venném, hogy indukálhassak. Flop nem kell ezt túlgondolni.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Egy laza agresszív ellenfél ellen ezen nem nagyon kell agyalni. Sima cbet/broke. Húzós a flop, semmi értelme csak megadni, hiszen szinte minden húzóval beteszi úgyis, de lehet Jx-ekkel is.
      PF 3bet nagyon kicsi. Minimum 3x legyen.

üdv, pborisz