[SH] NL20 97s 3B pot IP

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $20 (100 bb)
      CO: $18.11 (90.6 bb)
      Hero (BTN): $20 (100 bb)
      SB: $21.02 (105.1 bb)

Preflop: Hero is BTN with 7 9
      CO folds, Hero raises to $0.50, SB raises to $1.60, BB folds, Hero calls $1.10

Flop: ($3.40) K T 6 (2 players)
      SB bets $2.10, Hero calls $2.10

Turn: ($7.60) 2 (2 players)
      SB checks, Hero bets $4.40, SB calls $4.40

River: ($16.40) A (2 players)
      SB checks, Hero bets $11.90 and is all-in, SB folds

Results:
      $16.40 pot ($0.82 rake)
      Final Board: K T 6 2 A
      Hero mucked 7 9 and won $15.58 ($7.48 net)
      SB mucked and lost (-$8.10 net)

SB: 23/20/4.5 300 hand, AF:2.8 (2.2, 4, 3), AFQ:40/38/30, cB:71/43/100(1), SBfold2Steal:82, ebből call 9%, 3B:9%, postflop nem nagyon dobálgatott cbetre: 11!/0/-, WTSD:33

Kérdés:
      - mekkora az a 3bet size, amikor már túl jó oddsot kínál a számomra és kb meg kell adnom? Tudom, hogy nem a legjobb ellenfél postflop, de ilyen odds mellett is ki kell szállnom?
      - Ha a 97s nem jó a callra, milyen range-el kellene itt megadnom?
      - Flop easy R/Broke? Mivel úgy láttam nem nagyon szeret feladni semmit, így Fishként kezeltem és implikált esélyre játszottam, úgy biztosan megvan az oddsom. Mi a jobb?
  • 3 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Az elmondható, hogy min3betre bármivel megadhatsz... szóval akkor megkapod a megfelelő oddsokat a megadásra bármi is legyen nálad... akár 72-vel is, de persze ez már csak azért is kizárt, mert azzal többnyire nem nyitsz.:D

Itt viszont szerintem nem annyira jók az oddsaid, mint azt gondolod... szóval ez a hand nagyon nem jó, mert ritkán flopolsz vele valami értelmeset, az ő range-e viszont jóval erősebb lesz.

Számolgassunk: 2,1/1,1= 1,91 --> 100/2,91 = 34,36%
      Ezt összevetve az ő feltételezett skálájával (~9%), láthatjuk, hogy igencsak határeset a call:

Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        33.46%  33.18%     0.29% { 9d7d }
      MP3        66.54%  66.25%     0.29% { 77+, ATs+, KQs, ATo+, KQo }

Szóvel szerintem amíg nincs róla olyan readed, hogy gyakran feladja 3betpotban (skip/f, dob x/r-re, mindig cbetel, de turnön szinte soha és dob is aztán...stb ráadásul ahogy mondod róla pont ennek ellenkezője alakult ki), akkor nem érdemes ilyen handekkel megadni szerintem.
      Így viszont flopon még akár be is pakolhatjuk, bár kissé félő, hogy csak (messze) jobbak ellen tennéd be, így én személy szerint inkább hajlok a call fele, mert ahogy írod elég sok implikált esélyt adtál magadnak + ezt még tovább erősíti az is, hogy 3bet potban vagytok.:)
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Azért ez a részesedés számítás nem teljesen mérvadó. Mivel nem kell allint megadnunk :) hanem az implikált esélyek miatt adunk meg. Ez a 8 nagyvakos 3bet nálam pont egy ilyen határzóna és kb a 97s az alja amivel megadok 86s-ot már dobom. Viszont mivel nem floppolunk mindig ilyen jó húzót ezért szeretek olyanok ellen megadni akiknek jelentős gap van a Flop cbet és a turn cbet között, hogy floatolhassak gutshottal, alacsony boardon stb... Itt pedig agresszívabbnak írod le az ellenfelet. Ezek alapján nálam mindenképpen határeset, talán picit foldhoz közelebb.

Flopon szerintem kb épphogy breakeven lenne betenni, mivel A:dx sokszor ott lesz. Ha nagyobb lenne a 3bet statja, mindeképpen +EV-nek kell lennie a FE-vel együtt.
      Float inkább szól az ellen amit eddig leírsz róla. Ezért talán egy hajszálnyival a broke flop szimpatikusabb nekem.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Mivel mi is kicsit emeltünk és a 3bet is ehhez igazodik, ezért teljesen jó a call ezzel a lappal. Ahogy Saviorhun is írja, kb. ez az alja.
      Azért az a 9%-os 3bet egyáltalán nem mondható kevésnek, szóval lesz mit dobatni belőle bőven egy emeléssel a flopon, ahol ugyebár FD+GS kombó van nálunk, szóval én ezt már ott lerendezném, hiszen a turnön se passzív és ott már sokkal rosszabb lesz az eq-ink. Ezen a flopon ráadásul elég sok lapot elő is adhatunk, hiszen akár KT is lehet nálunk és mivel sokan csak megadnak TT-vel, ezért akár az is.

üdv, pborisz