[SH] NL20 ATs

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $20 (100 bb)
      BB: $20.30 (101.5 bb)
      CO: $29.48 (147.4 bb)
      BTN: $21.97 (109.9 bb)

Preflop: Hero is SB with T A
      CO raises to $0.70, BTN folds, Hero calls $0.60, BB folds

Flop: ($1.60) 2 3 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.20, Hero calls $0.20

Turn: ($2) T (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.50, Hero calls $1.50

River: ($5) 2 (2 players)
      Hero checks, CO bets $3.75, Hero calls $3.75

Results:
      $12.50 pot ($0.62 rake)
      Final Board: 2 3 3 T 2
      Hero showed T A and lost (-$6.15 net)
      CO showed A 3 and won $11.88 ($5.73 net)

CO: 18hand: 59/47/0, 1/1 dobott 3betre, R1stök EP/MP...:-/33/100/75/50, AFQ:100/75/50, AF:11, cB:100/67, WTSD:29 WWSF:86, W$SD:50(2)

Nem tudtam eldönteni miként kezeljem.

Kérdés:
      - preflop ATs kb mindenki ellen mehetne a 3bet BB vs CO, főleg ha lazább?
      - postflop hibáztam valahol? Flop chb után SD valura tettem Ahigh, vagy kis PP, de turnon szerintem már a legtöbb Ax is hívni fog két passz után. Nekem kellene hívni a turnt?
  • 7 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem ez ismeretlen ellen 3bet/fold.
      Viszont ne haragudj, de egy kicsit kötekednék: 18 handed van róla, de te RFI, AF, WTSD...stb statokat írsz... ezeket játék közben ugye nem veszed ennyire számításba?:)

Postflop pedig ugyan így játszanám, ha már calloztam pre.
      Bár ami kicsit furcsa/gyanús, az a flop mincbet, turn 3/4... de ebből következtessünk arra, hogy turnön neki is segített a T (vagy csapdázott flopon a mocsok, mint most. :facepalm: )
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      preflop ATs kb mindenki ellen mehetne a 3bet BB vs CO, főleg ha lazább?

Ezt egyszerűen nem értem... Miért 3betelnénk le minden lazább CO range-et. laza teszem azt 30-40% kb. Ha nagyon sokat calloz és floatol gondban leszünk, sokat 4betel gondban leszünk, ha sokat dob akkor valószínűleg +EV preflop, de postflop rengetegszer kerülhetünk olyan szitukban amikben mi fizetjük ki. Egyedül akkor 3betelném ha BB valami brutál squeeze statokat produkál, ekkor nincsen más kiút. Egyébként szerintem az ATs jól játszható passzívan OOP, ezért én calloznék.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Dehogy veszem figyelembe a statokat. Csak beraktam, hogy ti lássátok azt amit én játék közben. Amit kicsit figyelembe vettem az a magas WWSF és, hogy postflop agro. Ebből indultam ki.

A 3bet-re azért kérdeztem rá, mert nem tudom hol van az a határ ahol 3betelnem és hol az ahol calloznom kell BB vs BTN/CO. Tegnap megtaláltam waki preflop videóját, szóval hála neki már ezt is rendbe tudom tenni. Azt hiszem Ő is a call mellett van. Elég fáradt voltam, csak bele-bele nézegettem, szóval még át kell rágnom magam rajta komolyabban

Köszönöm a hozzászólásokat!
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Tegnap megtaláltam waki preflop videóját

Ez konkrétan melyik lenne?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Pre-flop alap stratégiák - waki coaching 1. rész
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      És nekem is pont ilyenkor fogy el az (amúgy is ritka) aranyam, amikor ilyen gyöngyszemek készülnek. :f_frown:
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Dehogy veszem figyelembe a statokat. Csak beraktam, hogy ti lássátok azt amit én játék közben.
      Szia!

Attól tartok, hogy annak ellenére amit írsz, tudat alatt mégis nézed ezeket a számokat, pedig ez nagy hiba, mert félrevezethet. Én is csak néztem, hogy mit akarsz az utcánkénti emelésekkel :)
      ATs-t és általában a suited Ax-eket én nem nagyon szoktam 3betelni, mert postflop van bennük nagyobb érték. Postflop meg teljesen jó volt így.

üdv, pborisz