[SH] NL20 ATo 3B pot

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $29.87 (149.4 bb)
      Hero (SB): $33.24 (166.2 bb)
      BB: $15.07 (75.4 bb)
      UTG: $28.48 (142.4 bb)
      MP: $20 (100 bb)
      CO: $28.63 (143.1 bb)

Preflop: Hero is SB with T A
      3 folds, BTN raises to $0.60, Hero raises to $2, BB folds, BTN calls $1.40

Flop: ($4.20) 8 3 2 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $2.90, Hero folds

Results:
      $4.20 pot ($0.21 rake)
      Final Board: 8 3 2
      BTN mucked and won $3.99 ($1.99 net)
      Hero mucked T A and lost (-$2 net)

Statok a hyperlinken.

BB egy 57/9-es arc, nagyon passzív CS. Lenne értelme megadni offsuited ATo-val és megpróbálni behúzni BB-t?
  • 5 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Suiteddel sokkal inkább (de azzal sem feltétlenül... )
      Viszont itt abba is gondolj bele, hogy igazából azért is jó a 3bet, mert a reg dob(bár eddig erről infó nemigazán alakult ki... ) és a BBvel izolálhatod magad, aki ellen TP-t flopolva easy game van még OOP is. :s_thumbsup:
      És pont ezért sem lenne jó ugye a call, mert BB így-is úgyis megad valszeg, úgy pedig még a BTN is bent marad és mi 2 ember ellen játszunk OOP. :f_mad:
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Szerintem itt nem jó a 3bet, nekem a fold a szimpatikusabb.
      BTN is gyenge játékos, a BB ahogy írod meg hatalmas, így simán coldcallozat bármi hülyeséggel, aztán pedig nehéz szitu. SB-ből a legnehezebb játszani, ezért itt kellene a legjobban megválogatni a kezeinket.
      Call akkor tetszene ha sokkal lazábban lopna BTN, így szerintem nehéz lesz értéket nyerni, mert többször leszünk dominálva vagy csak egyszerűen be kell majd dobnunk.

Na meg deepen is vagy BTN-nal úh még egy ok, amiért nem 3betelném
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      300hand csak, szóval a CO 38, BTN 17 R1st hitelességére 1 FT-ot nem adnék. Amiből kiindultam az a 25/18 és alig dobál pre/post. Ha ilyen arc ellen nem 3betelhetek ATo-val, akkor szerintem senki ellen. Bár a skálám alja, és A9o már foldolnék. Csak ezért mert laza nem akarok 10-12%-nál jobban befeszülni, már ez is túl feszes, de BTN ellen szerintem pont elég.

Ezt a deep dolgot még csak most vettem észre, de még így is jobbnak tartom a 3betet a foldtól. Aligha fogja jobban megválogatni a kezeit, csak mert 150bb EF Stack van előttünk. Postflop +nyílván nem én fogok több hibát elkövetni, hanem Ő. BTN nem egy erős játékos, aki tudja, hogy mikor hozhat kellemetlen helyzetbe.

Dobni nem akarok mert BB ott ül, ezért merült fel bennem a szimpla call és szerintem az lett volna a legjobb, mert a 3bettel könnyen meglehet, hogy egy Multyway kasszában kell majd játszanom ATo-val, ami nem túl szerencsés (bár BB elen Top párral stackelődök, lehet pár kérdéses szitum ha BTN is elkezd megadogatni). Csak ugye nem is Full stack... szóval nem tudom lett volna értelme.
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Értem a koncepciódat. Bár kicsit vitatkoznék :)

Először is, hogy kevés a hand és nem mérvadóak a statok. Valóban, de ez akkor méginkább igaz a postflop mutatókra, és a fvs3bet statra, amik szerint túl laza.

De ha valóban túl lazán calloz akkor mindenképpen értékből szeretnénk 3betelni és az ATo azért eléggé határeset lesz pl egy ilyen range ellen:

Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        52.72%  49.25%     3.47% { ATo }
      MP3        47.28%  43.81%     3.47% { JJ-22, AJs-A2s, KTs+, QTs+, J9s+, T8s+, 98s, 87s, AQo-ATo, KJo+, QJo, JTo }

Nem indulnék ki abból, hogy ennél sokkal de sokkal lazább lesz, de előfordulhat, és ezért nőhet az EV-je a kéznek.

Viszont az meglep, hogy egy ilyen flopon check/foldolsz. Még ha nem is nekünk kedvez, de azért itt az ő broadway és ászos kezeinek sem lesz mindig jó, ráadásul nagyon jól barrellezhető a textúra és mivel eddig a WTSD mutató sem mondható magasnak (persze ez is egy 300 handes stat ugyebár) szerintem alkalmas a szitu. És ugye ott a tény, hogy eleve azért 3beteltünk mert elől vagyunk ( legalábbis szeretnénk elől lenni ezzel a lappal), akkor azt postflop szeretnénk érvényesíteni és begyűjteni a kasszát. Különben csak kiszélesítjük a 3bet rangeünket, pénzt teszünk a potba, majd azt úszni hagyjuk. Én pl leginkább a J, T magas boardokat nem szeretem (bár esetünkben a T magas betalál :) ), a 8 magas azért elég alacsonynak számít és azon az egy FD-n kívül túl sok húzó sem érkezett meg.

Szóval azért gondold át ha az érték ranged aljával 3betelsz akkor milyen flopokon/turnökön kell folytatni az akciót, különben nem lesz plusszos. És ugye azért egy A magason sem fogunk tudni 3 utcán át értéket nyerni, ezek miatt én még most is a fold mellett vagyok. Szerintem az AJo inkább az alja ennek a range-nek és ennél lejjebb inkább akkor 3betelnék amikor nagyon jó a FE.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Sok mindenben egyetértek Saviorhunnal. Szerintem is a 3bet itt a legrosszabb választás, mert deepen még lazábban fog megadni az ellenfél és ha be is találsz egy TP-t, sokszor fogod magad kényelmetlenül érezni és bizony sokszor lesznek nehéz döntéseid.
      Szóval a fold és a call között érdemes gondolkodni. Igazából BB miatt annyira nem lenne vészes egy call, csak ugye a legrosszabb pozícióban vagyunk, szóval egyáltalán nem lenne itt weak dobni.
      Ha már így játszottuk, akkor viszont én is cbetelnék, hiszen az AJ, AQ-nak se fog tetszeni ez a board és két utcán ezekkel biztos tudunk dobatni.

üdv, pborisz