[SH] Nl10 AJo

• DrDrisk
      DrDrisk
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.31, Hozzászólások: 578
      Prima, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $7.10 (71 bb)
      Hero (UTG): $11.77 (117.7 bb)
      MP: $8.95 (89.5 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $14.12 (141.2 bb) 18/13 3bet: 6,2 F2FCB: 50 WTSD 17 321hands
      SB: $11.09 (110.9 bb)

Preflop: Hero is UTG with A J
      Hero raises to $0.50, 2 folds, BTN calls $0.50, 2 folds

Flop: ($1.15) K Q A (2 players)
      Hero bets $0.70, BTN calls $0.70

Turn: ($2.55) 2 (2 players)
      Hero bets $1.50, BTN calls $1.50

River: ($5.55) T (2 players)
      Hero bets $2, BTN folds

Results:
      $5.55 pot ($0.27 rake)
      Final Board: K Q A 2 T
      Hero mucked A J and won $5.28 ($2.58 net)
      BTN mucked and lost (-$2.70 net)

Sziasztok!
      Ebben a handben már flopon tanácstalan vagyok, mert ez a board tökéletesen eltalálta az ő calling range-ét, ezért nem látok nagyon értéket a betben. Viszont lehetnek nála kisebb pocketek, amivel viszont le fog játszani, ha checkelnék. Ezért döntöttem végül a bet mellett flopon. Megadást kapunk, ezért a range itt AJ-AK, KQ, néha QQ. Jól gondolom, hogy emiatt ezen a turnön c/f lenne a jó játék?
      Köszönöm a válaszokat!
  • 2 válasz
    • Papper
      Papper
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.22, Hozzászólások: 1.927
      Ha arra számítasz, hogy kis párokkal le akar majd játszani, ami a range-ének egy elég jelentős része azért, akkor szerintem legjobb a check/call végig. Mivel flopon valóban nem sok rosszabból nyerünk értéket. Ugyanakkor viszont ezen a flopon UTG emelőként szerintem nagyjából mindig mindenki cbetelne, ezért eléggé kérdéses, hogy a képes-e move-olni, ha checkelsz, én nem hinném. Szóval igazán optimális megoldás nincs, mert egy ilyen feszes arc ellen valóban nem sok értéket tudunk itt nyerni, de a standard szerintem az, ahogy játszottad.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Ilyen arc nem hiszem, hogy sokat rabolna rá a potra ha csekkelünk, de abban egyetértünk Papperrel, hogy ha látsz rá esélyt, mert valamilyen read (előző hand) vagy stat ( bet vs missed cbet 70%+ és agyatlan) indokolja, akkor lehet x/c-re beállni...

Turnon valóban nem sok értéket látok én sem, és a x/f is szóba jöhet, x/c-ni akkor lehetne turnon flop cbet után, ha nagyon sokat floatol, de erre vonatkozólag nem látok statot...

Riveren meg std a line így játszva, kötelező beted van (a méret is okés, max egy picit mehet kisebb 1.6$ de ez is jó), hátha néha rosszabb két pár, néha slowplayelt szettet nem tud elengedni...

GL,
      L.