[SH] Nl50 Ak

• Somogyi0
      Somogyi0
      Ezüst
      Regisztrált: 2012.03.10, Hozzászólások: 861
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($50.10)
      BB ($63.54)
      UTG ($56.63)
      CO ($50.85)
      Hero ($50)

Dealt to Hero K:diamond: A:spade:

fold, fold, Hero raises to $1.25, SB raises to $4.50, fold, Hero ?(

Tudom std vakharcba AK broke de a reg mögött egy fish űl szóval csak érték kezek lesznek nála.
      Szóval így is easy broke?
      Mert ha egy laza broke ranget adok neki akkor is.
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 43.58% 31.47% 12.11% AKs, AKo
      MP3 56.42% 44.31% 12.11% TT+, AQs+, AKo

• 7 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      de a reg mögött egy fish űl szóval csak érték kezek lesznek nála.

Ezt nem teljesen értem... ezt úgy leírtad, mintha kőbe lenne vésve.:) Azért a fisheknél sem a legalapabb move, hogy csak úgy cc-ozzanak 3beteket (állandóan nézem és úgy átlagban olyan 10% körül cc-znak pl 30on:D ) Szóval ez így elég meredek, hogy ennyire biztosra vegyünk ilyesmit szerintem.:)

Egyébként pedig a statjait elnézegetve szerintem nincs sok különbség ez esetben a 4bet/c és a c között.
    • Somogyi0
      Somogyi0
      Ezüst
      Regisztrált: 2012.03.10, Hozzászólások: 861
      Hogy ha mögötted ott van egy fish nem fogsz el kezdeni blöf 3betelni, vagyis én nem szoktam és magamból indultam ki.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      SB-ről manapság már nincs blöff 3bet range-e senkinek, mivel szinte mindenki depolarizált skálával emel. AT+, KT+, JTs+, QJo+ kis párokkal valszeg csak megadna a Fish miatt, szóval inkább tenném JJ+ és olyan offsuited broadway lapokra amikkel nem tud OP megadni a Fish miatt sem (amúgy érdekelne mekkora Fish volt BB, mert egy 30/0-ás miatt nem kezd el senki lazábban megadogatni SB-ről). Szerintem elégx fog 3b/Foldolni, hogy +EV legyen a 4B/Broke. 8% a range-e, BTN ellen ez valószínűleg van vagy 13-14% is. Vegyünk le 10%-ot, az kb a 2/3-a a range-ének. 100/66 esetben nyerünk insta 4,5$-t, a maradék 33 esetben meg játszunk egy Flipet. Hosszútávon szerintem biztosan +EV.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ennél a játékosnál tisztán látszik, hogy nincs kialakulva a 3bet játéka, vagyis kvázi össze-vissza 3betel. Egy olyan játékosnak a range-ében igen is lesz blöff bőven, akinek SB BB-n sokkal magasabb a 3bet százaléka mint a gombon. Szóval ellene ez egy nagyon standard 4bet/broke.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Ennél a játékosnál tisztán látszik, hogy nincs kialakulva a 3bet játéka, vagyis kvázi össze-vissza 3betel.

Bocsi, hogy visszahívlak, csak megszeretném tudni, hogy itt mire gondoltál?:) Arra, hogy BU-ig kb értékért 3betel és csak a vakokból visz bele blöfföket?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: Csubakoppanny
      Ennél a játékosnál tisztán látszik, hogy nincs kialakulva a 3bet játéka, vagyis kvázi össze-vissza 3betel.

Bocsi, hogy visszahívlak, csak megszeretném tudni, hogy itt mire gondoltál?:) Arra, hogy BU-ig kb értékért 3betel és csak a vakokból visz bele blöfföket?
      Semmi gond, ez a dolgom :)
      Arra gondoltam, hogy a vakokból 3betel a legtöbbet, BU-n pedig kevés az 5%.
      Pozícióból érdemes a legtöbbet 3betelni, mert az ellenfelek akkor kerülnek a legnehezebb helyzetbe és nyilván nekünk így lesz könnyebb dolgunk.
      De az MP 5% 3bet meg már kissé soknak tűnik. Ezt sem hiszem, hogy túlságosan plusz EV lenne, hiszen egyrészt még sokan vannak mögötte, másrészt UTG open range-e túl feszes ahhoz, hogy érdemes legyen lazábban 3betelni.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Értem, köszönöm!