[SH] TT (2.) nl25 2013.04.09.

• tomatoma37
      tomatoma37
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.04, Hozzászólások: 1.386
      Hello!

Sb:20/16 3bet:7 fold to 4bet:68% afq:44/38/25 wtsd:23 won:58 H:12k
      cbet 3bet potban: f:76, t:71 r:100(5) fold cbet ro raise:64%

Ő sztem végig lő egy AK-t 3bet potban, és ezen a turnon is folytatni fogja találat nélkül. A gondom az, hogy valószínűleg riveren is.

Preflop lehetne 4bet/foldolni, de a TT ehhez túl jó lesz. Flop raise-re viszont elég sokat dob, lehetne ezzel próbálkozni,vagy esetleg calldown, ha nem jön még egy A/K. Melyik line lenne itt a legideálisabb?

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $25 (100 bb)
      SB: $25 (100 bb)
      BB: $25.82 (103.3 bb)
      Hero (CO): $28.85 (115.4 bb)

Preflop: Hero is CO with T T
      Hero raises to $0.75, BTN folds, SB raises to $2.50, BB folds, Hero calls $1.75

Flop: ($5.25) 2 9 6 (2 players)
      SB bets $3.50, Hero calls $3.50

Turn: ($12.25) Q (2 players)
      SB bets $8, Hero folds

Results:
      $12.25 pot ($0.55 rake)
      Final Board: 2 9 6 Q
      SB mucked and won $11.70 ($5.70 net)
      Hero mucked T T and lost (-$6 net)
  • 6 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Ott kell fogást találni rajta, ahol tudsz...
      Szóval, ha tudod, hogy kényelmetlenül éreznéd magad postflop bizonyos boardokon, akkor biztosabb a 4bet/f.
      De ha ez nem tetszik, akkor elég sok flopon raiselnék ellene valszeg. Ebben a flopban bizonytalan vagyok ugyan, hogy mennyire jó a raise-re, mert őt nem találta el, viszont te sem tudsz sokmindent reprezentálni (99? ).
      Viszont ennek ellenére is sokat (vagy inkább egészségesen) dob raise cbetre (bár eből is jól jött volna a 3betpot verzió), szóval így, ha kihagytuk a PF 4betet, akkor itt raiselném, mert nagy eséllyel csak arra fog gondolni, hogy őt nem találta el és dob.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pre 4B és betolom. 68%-ot dob 4betre, de SB vs CO a könnyen lehet 15%-ot 3betel, amiből ha levesszük a 70%-ot, marad egy 5%-os range, ami ellen kicsit talán hátrányban leszünk, de ez a range-ünk alja és amikor Foldol a 4betre mindig hozzuk a 10bb-ket, amivel már simán breakeven hosszútávon, de jóval kényelmetlenebb lesz neki játszani ellenünk.

Ha SB vs CO 7% akkor már érdekes, mert akkor akár dobni is lehetne, hiszem TT-nek 8,5% range kell a +EV hez.

H ameg tudjuk, hogy végíg barrelez A high cardokat, akkor ez a turn semmin sem változtat. Néhány Qx-et eltalál, de a read miatt postflop kell bepakolni, ami szerintem nem jobb a pre broke-tól. Mindenesetre kíváncsi leszek mi lesz a helyes. Jó lett volna-e a 4B és broke. 4B/Fold tuti rossz.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Pre 4B és betolom. 68%-ot dob 4betre, de SB vs CO a könnyen lehet 15%-ot 3betel, amiből ha levesszük a 70%-ot, marad egy 5%-os range, ami ellen kicsit talán hátrányban leszünk, de ez a range-ünk alja és amikor Foldol a 4betre mindig hozzuk a 10bb-ket, amivel már simán breakeven hosszútávon, de jóval kényelmetlenebb lesz neki játszani ellenünk.

Ha SB vs CO 7% akkor már érdekes, mert akkor akár dobni is lehetne, hiszem TT-nek 8,5% range kell a +EV hez.

H ameg tudjuk, hogy végíg barrelez A high cardokat, akkor ez a turn semmin sem változtat. Néhány Qx-et eltalál, de a read miatt postflop kell bepakolni, ami szerintem nem jobb a pre broke-tól. Mindenesetre kíváncsi leszek mi lesz a helyes. Jó lett volna-e a 4B és broke. 4B/Fold tuti rossz.
      Szia!

Ezt szépen összefoglaltad. Én ugye nem szoktam ajánlani a 3bet callt TT-vel, mert postflop mindig nehéz és drága döntések elé fogunk kerülni. Főleg egy ilyen agresszív ellenfél ellen, aki szinte minden potban végig tolja. Szóval bizony itt a turn fold az nagy hiba volt ellene.

üdv, pborisz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: Csubakoppanny
      Ott kell fogást találni rajta, ahol tudsz...
      Szóval, ha tudod, hogy kényelmetlenül éreznéd magad postflop bizonyos boardokon, akkor biztosabb a 4bet/f.
      De ha ez nem tetszik, akkor elég sok flopon raiselnék ellene valszeg. Ebben a flopban bizonytalan vagyok ugyan, hogy mennyire jó a raise-re, mert őt nem találta el, viszont te sem tudsz sokmindent reprezentálni (99? ).
      Viszont ennek ellenére is sokat (vagy inkább egészségesen) dob raise cbetre (bár eből is jól jött volna a 3betpot verzió), szóval így, ha kihagytuk a PF 4betet, akkor itt raiselném, mert nagy eséllyel csak arra fog gondolni, hogy őt nem találta el és dob.
      Szia Csubakoppanny!

Mivel látom, hogy mostanában gyakran hozzászólsz a handekhez, ezért úgy gondoltam díjazom az aktivitásod és felhívom a figyelmed néhány hibára.
      Az első a 4bet/fold TT-vel. Alapvetően szinte semmilyen PP-vel nem játszhatnál 4bet/fold játékot, mert majdnem mindig oddsod lenne callozni. Szóval ez egy hibás gondolatmenet és próbáld tudatosan elkerülni.
      A másik hibás gondolatmenet amit kiemeltem. Ugyanis ez olyan, mintha csak kvázi a következő utcákon meghozandó nehéz döntésektől való félelemből emelnél, hogy dobjon. De az ugye nyilvánvaló, hogy jobb kezet nem fog dobni. A gondolatmenetben tehát az a hiba, hogy dobatni akarunk a TT-vel. Alapvetően egy ilyen flopon nem rossz az emelés sem, ha tudjuk, hogy erre harap az ellenfél és túl lazán ránk tolja. Vagyis azért emelünk, mert abban bízunk, hogy egy széles és gyenge range-el fog védekezni.
      Nagyon fontos, hogy mindig gondoljuk át mit miért, vagyis milyen okból teszünk, mit szeretnénk vele elérni. Ezen gondolkodásmód begyakorlására jó az elemző fórum.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Hmmm nagyon szépen köszönöm ezt a kommentet.:)
      Igen, a legnagyobb hibáim közé tartozik az, hogy:
      1, Nagyon alapszinten vagyok handreadingben
      2, Sokszor nem sikerül kellően előre terveznem
      Ezek pedig akárhogy is nézzük kb alapjai a pókernek.:)

De igen, ezért is kezdtem el most itt (szinte) napi rendszerességgel aktívan kommentelni, hogy ezzel is fejlődjek és ha épp nem mondok hülyeséget, akkor segíteni is tudok másoknak.
      De remélhetőleg egy idő után több helyes megoldás fog tőlem érkezni. :s_cool:
      Köszönöm még egyszer!
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: Csubakoppanny
      De remélhetőleg egy idő után több helyes megoldás fog tőlem érkezni. :s_cool:
      Köszönöm még egyszer!
      Remélem :) és szívesen!