[SH] NL25 77 - Set nit ellen, izzasztó turn

• Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

MP: $32.64 (163.2 bb)
      CO: $14.50 (72.5 bb)
      Hero (BTN): $22.11 (110.6 bb)
      SB: $20.65 (103.2 bb)
      BB: $19.80 (99 bb)

Preflop: Hero is BTN with 7 7
      MP raises to $0.60, CO folds, Hero calls $0.60, 2 folds

Flop: ($1.50) K 8 7 (2 players)
      MP bets $0.75, Hero calls $0.75

Turn: ($3) A (2 players)
      MP bets $1.50, Hero raises to $3, MP raises to $6.75, Hero raises to $20.76 and is all-in, MP calls $14.01

River: ($44.52) Q (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $44.52 pot ($2.22 rake)
      Final Board: K 8 7 A Q
      MP showed A A and won $42.30 ($20.19 net)
      Hero showed 7 7 and lost (-$22.11 net)

Villain: 16/8/2.1 within 3.4K hands
      RFI EP/MP/CO/BU/SB: 6/9/16/27/7
      AF F/T/R: 1.66/2.21/2.21
      AFQ F/T/R: 28/32/19
      CB F/T/R: 78/29(24)/25(4)
      WTSD/W$SD: 25/66

Sziasztok!
      Amikor a handet játszottam rohadtul nem tűnt fel, hogy ennyire feszes arcról van szó... úgy gondoltam ok, standard cooler, de aztán így két nap elmélkedés után úgy döntöttem bepostolom a handet.
      Dobható-e a bottom setünk ebben a szituban?
      A flopon nem akartam ráemelni, mert az eléggé veszélytelen, ő rengeteget cbetel (most már leesett, hogy miért :facepalm: ) és a cbet/fold statja 100(3)
      A turn raise-m missclick volt, de miután ő 3betelt, sajnos nem tudtam másra gondolni, minthogy "EZAZ, GYERÜNK, TEGYÜK BE, KI FOGSZ FIZETNI AZ AK-DDAL!!!" :facepalm:

Gondoljátok, hogy valaha is szélesebb lesz ennél a range-e?

Asztal: K:spade: 8:heart: 7:club:  A:heart:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        46.59%  46.59%     0.00% { 7d7h }
      MP3        53.41%  53.41%     0.00% { KK+, 88, AKs, AKo }
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Szerintem:
      - ha turnon folytatja, van nála legalább egy AQ, amivel azt szeretném, hogy fizessen
      - ha a turnon folytatja valószínű, hogy hív minden rivert. Ha mégsem tenné mondjuk AJo-val, akkor tuti nem ch/F-olni, hanem ch/C-ozni fog.
      - mivel A :heart: érkezett, aligha lehet nála KQ :heart: , max KJ :heart: -nél jobb FD, ezért ha riveren érkezik a :heart: , akkor is megadok

Szóval szerintem a turn emelés felesleges, mert kizárjuk a KQ, KJ, AJ, AQ, AT lapjait, amitől nyerhetünk értéket a riveren, javulhat 2párra, vagy betelheti az A8, A7 lapjait még1x ... és a turn call, river rasie (vagy csak call)-ben sokkal több érték lesz, mint abban, hogy turn AI megyünk az AK, és 88 -KK range ellen, ami mint látjuk veszteséges.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Szerintem:
      - ha turnon folytatja, van nála legalább egy AQ, amivel azt szeretném, hogy fizessen
      - ha a turnon folytatja valószínű, hogy hív minden rivert. Ha mégsem tenné mondjuk AJo-val, akkor tuti nem ch/F-olni, hanem ch/C-ozni fog.
      - mivel A :heart: érkezett, aligha lehet nála KQ :heart: , max KJ :heart: -nél jobb FD, ezért ha riveren érkezik a :heart: , akkor is megadok

Szóval szerintem a turn emelés felesleges, mert kizárjuk a KQ, KJ, AJ, AQ, AT lapjait, amitől nyerhetünk értéket a riveren, javulhat 2párra, vagy betelheti az A8, A7 lapjait még1x ... és a turn call, river rasie (vagy csak call)-ben sokkal több érték lesz, mint abban, hogy turn AI megyünk az AK, és 88 -KK range ellen, ami mint látjuk veszteséges.
      Szia!

Bizony teljesen egyetértek.
      Így meg ha már véletlenül emeltünk, csak adnám a 3betet, mert ahogy látod is kicsit hátul vagyunk a range-e ellen, tehát a broke nem jó. De ha callozunk, akkor még riveren hívhatja tovább az AK-t is és a callra van oddsunk, de ha pusholunk az se kizárt, hogy képes dobni az AK-t.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Köszönöm szépen mindannyiótoknak!
      Így jár az ember, ha későn kapcsol, hogy milyen játékostípussal is van dolga. :facepalm:
      Mostanában rendszeresen ráfázok erre, hogy pl: "ohh, milyen sokat emel turnön, akkor azt még simán adjuk a TPGK-ünk-kel...stb" aztán észreveszem riveren, hogy amúgy 9/6ot játszik. ;(