[SH] NL25 K9s

• Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

BB: $23.14 (115.7 bb)
      Hero (MP): $34.64 (173.2 bb)
      CO: $22.32 (111.6 bb)
      BTN: $20.18 (100.9 bb)
      SB: $19.35 (96.8 bb)

Preflop: Hero is MP with 9 K
      Hero raises to $0.60, 2 folds, SB calls $0.50, BB folds

Flop: ($1.40) 5 8 7 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.90, SB calls $0.90

Turn: ($3.20) 6 (2 players)
      SB checks, Hero bets $2.20, SB calls $2.20

River: ($7.60) Q (2 players)
      SB bets $7.60, Hero raises to $30.94 and is all-in, SB calls $8.05 and is all-in

Results:
      $38.90 pot ($1.94 rake)
      Final Board: 5 8 7 6 Q
      Hero showed 9 K and lost (-$19.35 net)
      SB showed 9 T and won $36.96 ($17.61 net)

Sziasztok!
      Mit gondoltok a leosztásról?
      Preflop emiatt az ellenfél miatt nyitottam, mert a többi játékos eléggé feszes volt.
      Flopon gondolkodtam egy ideig, hogy van-e értelme cbetelnem, de aztán gondoltam, hogy elég sok outom van: K-al jó leszek valszeg, 9-essel kellemes showdown value-m lesz, lyuksorral pedig beletaposok a gázba.
      Turnön örültem, mint majom a farkának, csak igazából nagyobbat kellett volna betelnem, így utólag belegondolva.
      És végül jön a river, amire rögtön érkezik a potdonk is. Szerintetek itt van értelme rátolnom, vagy bőven jó leszek a callal, mert nem fog megadni rosszabb?
      Úgy gondoltam, hogy bár nem túl aggresszív postflop, de a riveren kimondottan az... és elég sokat is donkolt eddig (valszeg ezért aggro), szóval én úgy voltam vele, hogy inkább rátolom, mert adhatja valami degenerált 4x-el, esetleg setekkel, amit már nem fog tudni dobni... de sajna egy kicsit bizonytalan vagyok abban, hogy ez mennyire volt jó döntés. :f_frown:
  • 5 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ha az asztal engedte, akkor jó az emelés.

Flop én feladtam volna, nem túl agro így ha jön egy jó turn lap, akkor inkább mentem volna delay cbetre. BDFD-vel talán meghívom a flopot, mert azzal már jókora EQ-m lehet, de ez a GS+K magas nekem kevés lett volna.

Turn simán hívtam volna a potot és riveren ha Potdonkol csak megadok. A river AI nem tetszik, mivel ha 9x-e van, akkor split és ha blöffölt nem fog megadni 9x-től rosszabbal. Szóval csak azt érjük el, hogy néha napján izoláljuk magunkat egy jobb sor ellen. Dobni nem lehet, sima call.
    • nelayan
      nelayan
      Bronz
      Regisztrált: 2013.02.08, Hozzászólások: 196
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Ha az asztal engedte, akkor jó az emelés.

Flop én feladtam volna, nem túl agro így ha jön egy jó turn lap, akkor inkább mentem volna delay cbetre. BDFD-vel talán meghívom a flopot, mert azzal már jókora EQ-m lehet, de ez a GS+K magas nekem kevés lett volna.

Turn simán hívtam volna a potot és riveren ha Potdonkol csak megadok. A river AI nem tetszik, mivel ha 9x-e van, akkor split és ha blöffölt nem fog megadni 9x-től rosszabbal. Szóval csak azt érjük el, hogy néha napján izoláljuk magunkat egy jobb sor ellen. Dobni nem lehet, sima call.
      Szinte egyik ponttal sem értek egyet :) .

Ez nem ezekre vonatkozik, de preflop pont fordítva gondolkodom. Miatta nem emelnék, mert találat nélkül nem lehet ellene játszani. Nem tudok dobatni, stb. A sok feszes ellen mehet a nyitóemelés, mert sokat fognak dobni már pre, és aztán flopon cbetre is.

Nekem a postflop játék tetszik, annyi, hogy mehet a nagyobb cbet turn-ön. Szerintem is jó a flop cbet, mert nagy implied oddsod van ellene.

ÉS szerintem jó a river push. Sok fish gondolja magáról, hogy most leolvasta a blöffödet, és calloz egy párral, vagy felszedhetett egy Q7,Q8, két párt. Játszhat így settel. Szerintem rendben van ez a játék, de lehet, hogy megérne egy részletesebb számolást, és egy range állítást!
    • nelayan
      nelayan
      Bronz
      Regisztrált: 2013.02.08, Hozzászólások: 196
      Most néztem a spoilert! Akkor is úgy gondolom, hogy jó a push! :f_cool:
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A PF emelés teljesen rendben van. Ő azért nem az a kellemetlen játékos aki ellen ne lehetne jól játszani postflop, ráadásul IP leszünk. Egyébként 51%-ban dob flopon, ami nem is olyan vészes. Ha meg találunk egy TP-t, valószínűleg szépen kifizet.
      Flop cbet ok, én mindenképpen 2 OC-al számolok + GS. Turn pot cbet kellene és river elég nehéz döntés, mert valóban sokat donkol riveren, de nem tudom ilyen 4 lapos sornál megtenné-e szettel, két párral. Az a 48% W$SD azért nem feltétlenül arra utal, hogy totál sötét lenne. Én inkább csak megadnék.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Köszönöm mindenkinek!:)