[SH] NL 10 AJs (vill handje?) [2013.IV.10]

• S70B56
      S70B56
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.03, Hozzászólások: 1.360
      0,05/0,1 No Limit Holdem
      titan/ iPoker
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG bartas77k4 $10.15 102bb
      UTG+1 yoLky $3.15 32bb
      CO Ilsickcall $11.55 116bb
      BTN MisterBoolan $10.3 103bb
      SB louiss04 $11.4 114bb
      (BB) hero $9.25 93bb

Pre-Flop: $0.1 6 players hero is(BB) A:heart: J:heart:
      2 folds, Ilsickcall raises to $0.3 2 folds, hero calls $0.2

Flop:
      7:spade: 6:heart: 9:heart: $0.7 2 players
      hero checks, Ilsickcall bets $0.6 hero raises to $1.35 Ilsickcall calls $0.75

Turn:
      10:club: $3.5 2 players
      hero bets $2.65 Ilsickcall calls $2.65

River:
      K:club: $8.85 2 players
      hero checks, Ilsickcall bets $7.1 hero folds,

Final Pot:
      $16

Ilsickcall wins $15.55 net + $4

hero lost $4.5

22/17/6,6, fold to 3b 46, cb 71 51 42, fold to x/r 47 (17) 17 (6), x/f 42 55 67, afq 40 38 30, wtsd 25 wwsf 51 w$sd 53 no small 52, 7.6k h

Azt nem értem, hogyha settje van, flopon miért nem 3b el vele, ha 8 asa van, turnon miért nem tolja vissza, ha se 8asa se setje (bár már settel se), mit rak be riveren?
  • 9 válasz
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Eredeti hozzászólás: S70B56
      Azt nem értem, hogyha settje van, flopon miért nem 3b el vele, ha 8 asa van, turnon miért nem tolja vissza, ha se 8asa se setje (bár már settel se), mit rak be riveren?
      KK-t :coolface:
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      99-cel vagy TT-vel pl megadnál egy shoveot a turnön? Szerintem 8x ok a call a részéről, főleg hogy az egy lapos sort blöffölhetnéd is akár. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

@Click: pont azt szoktuk mondani, hogy reg ellen nem éri megadni 1 lapos sorra:) mert faceup... (kivéve persze ha tele van shittel a raise range, akkor lehet lazán callozni persze : )

De természetesen elég sok 8x kombináció lehet a rangeben, Nálad meg viszonylag kevés, mivel flopon nem feltétlenül akarod betenni 78, 89, sem 88-al...

Ha ezt végiggondolja, akkor el tudom képzelni, hogy néha lazábban floatolja a raisedet, nagy kérdés mivel?:) overpár, rosszabb FD ilyesmi, (komplett airt azért nem hiszem) na most elég sick lenne ha overpárral betolná TT+, de végülis... És persze végülis ha meg csak value rangere rak, akkor a tonna 8x-el is floatolhat ami nála van minden A8s, K8s(néha) 88,89, T8s, 87 etc...

Mindenesetre szerintem ennyi infóból sajnos itt nem tudsz mit csinálni, és jó a line... Valszeg 8x ez, lehet néha valami kombó drawwal pl T:h8 : D

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ja, az világos, hogy regként nem fizetnek ki, meg mondjuk 10-en nem is szeretik annyira blöffölni ezeket a lapokat...de ha villain tudja, hogy itt nagyon sok air van nálunk akkor simán jó nem? Mármint value handek ellen nem fogunk nyerni, de egy bluff heavy range meg kb simán elblöffölheti a stackjét ha leér az egy lapos sor :)

+ ilyen sizet használnánk settekkel is? 21%-ot adunk neki a flopon, szal elég baráti oddsokkal húzhat, ráadásul ha nem balanszolt a méret akkor readje is lehet.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      readje lehet, de sztem itt nincs és Marci meg nem az a típusú játékos akinek itt 10% vagy afölötti range lenne sztem kb 5% a raise range (tehát nem adhat meg azért, hogy tudja hogy sokat blöffölünk, meg a std játék ha nagyon sok a blöff az az, hogy betesszük gyengébb drawkal nem az hogy callozgatunk...) De ehhez komoly read/stat kell

és egyébként meg megvan az a balanszált skála ami ellen hiába callozol nem leszel plusz EV nyilván ha valaki nagyon el van tolva egyik irányba pl blöffbe, akkor azt ki lehet használni és ugyanúgy valuet is ki lehet használni...

És még annyit mondanék, hogy nem elég tudni hogy nagyon szélesen blöffölünk azt is kell tudni hogy az ellenfeled ha leér egy draw akkor végig lövi és így a barrelezási implied oddsból ki tudod hozni az általad javasolt linet +EV-re:)

És ebben teljesen igazad van, hogy a betsize nagyon kevés ~3x lenne a jó (1.5-1.6$ tetszene min) mint valueból (ugyanazt használjuk pliz!)... Ez a kisebb méret már exploitálás kezd lenni és akkor jó ha nagyon sokat dob raisere a flopon...

És még annyi, hogy megnézve a betméretét (majdnem potbet) inkább erős itt mint gyenge az ellenfél...

Gl,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Kösz a kimerítő választ! :)

És még valami, ami eszembe jutott utána, hogy ezen a boardon azért lehet elég sok semibluff fd lehet még a ch/r rangeben, szóval ha barrelezési IO-val számolunk egy 8x callnál, mert végiglövi a drawkat, akkor calldownozni kell ha odaér a sor (akkor is, ha a flush is odaér), szóval a :heart: -okon meg ownolni fogjuk magunkat (persze kérdéses, hogy mennyi 8 :heart: X :heart: meg A :heart: X :heart: van a pre flat rangeünkben BB vs CO), a 8x cd-k ellen meg splitre callozunk, szal IO mellett RIO-t is kéne itt valamennyit számolni annál a linenál amit írtam ezelőtt... :)

A másik ami közben eszembe jutott, hogy ha itt airrel floatolná a flop raiset (IP van ugye, kis size, úgy gondolja, hogy nem barrelezünk eleget stb.), akkor ezen a turnön inkább shipelne, mint callozna még egy utca floatot nem? Mármint itt a seteket jó eséllyel dobjuk, a sima nut fd semmi bluffjaink meg nem értek oda, szal kb nagyon jó bluff cardnak tűnik ez.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Sztem ha lejön a flush, akkor nem kell calldownolni...

mert valueból rosszabbal nem tolja be valszeg (sor, szett valószínűleg nem tolja be...)... És annyira széles blöff range meg senkinek nincs regeknél, ha van, akkor az már fish kategória és azért szoktuk fisheket pl 2. párral calldownolni ha nagyon sokat raiselnek flopon double boardon etc...

Szóval reg nem lesz imho annyira széles hogy flushon megérje callozni...

Ha úgy gondolja nem barrelezünk eleget itt meg barrelezünk, akkor sztem nem merné betolni airrel, mert tudná hogy ha keveset barrelezünk -> főleg value van nálunk ha itt ennek ellenére folytatjuk...

Nekem ezek a gondolatmenetek kevésbé állnak össze, de lehet picit túlbonyolítod/bonyolítjuk már a handet:)

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ja igazad van, én elég extrém esettel számoltam ami regnél tök valószínűtlen :)

-> ez is igaz, hogy logikai csavar volt itt a gondolatmenetben.

Megvannak ezek a csavarok a gondolatmenetemben, de szerencsére mindig valami plusszal jövök el ezekből a beszélgetésekből, előbb-utóbb meg csak összeáll :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Na örülök, picit féltem, hogy nem lesz érthető, mert az én válaszom is kicsit kesze-kusza lett : S :D szerintem...

Mostanában kevesebb időm jut egy elemzésre, ezért jóval gyorsabban írok meg egy postot.

Na de a lényeg, hogy tényleg örülök ha segíthettem:)