[SH] nl50 67s

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      Hero ($58.16)
      BB ($56.06)
      CO ($41.05)
      BTN ($28.29)

Dealt to Hero 6:heart: 7:heart:

fold, fold, Hero raises to $1.50, BB raises to $4.50, Hero calls $3

FLOP ($9) 8:heart: Q:spade: 5:diamond:

Hero checks, BB bets $6.75, Hero calls $6.75

TURN ($22.50) 8:heart: Q:spade: 5:diamond: 2:diamond:

Hero checks, BB bets $16.87, Hero raises to $46.91 (AI), BB calls $27.94 (AI)

bb 1,1 K hand

15/13 3bet 7,1
      bb 3bet v sb 23% (22)
      cbet 3b potban 100% (12)
      cbet 3b turnon 100% (5)

ellene pre calloznék sokat monsterrel
      AQ, KQ, KJs, (AKs)
      illetve 67+ sc

pockettel ellene felesleges sztem
      esetleg QQ még

ok így?
  • 4 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Nekem nagyon nem tetszik. Szerintem ebben a leosztásban 2-3 hiba is van, de 2 minimum.

- Pre megadunk egy 3betet egy alacsony SC-vel úgy, hogy se a kezdeményezés, se a pozíció nem lesz nálunk. Mellé az ellenfél eddig kevés hand alatt atom agresszív. (de 15/13, szóval még azt is el tudom képzelni, hogy állandóan Bvb kapta a nagy párokat)

- Ha már nagyon emelésen gondolkodsz, akkor azt szerintem a flopon kellene, mert ott van a legtöbb EQ-d. Ha érkezik egy rossz turn lap, mint pl ez, akkor elbúcsúzhatunk az EQ-nktől és teljesen blöffbe fordítjuk a kezünket. Ehhez társul még szerintem egy 50%-os FE is minimum, szóval teljesen jó lesz hosszútávon a flop ch/R-Broke. Onnan már nyílván nem dobunk, és a maradék QQ+, AQ, néha TT+ kezei ellen is lesz 35%-unk. De eldobattuk a range-e felét. Ki kellene ezt számolni valahogy. Axlesnek van egy excel képlete, de még nem értem rá megfigyelni, hogy hogyan számolja +EV-e az adott szituban az emelés vagy sem.

- Erősen hívott a flopon, erősen a turnon egy száraz boardon, amit átlag nem nagyon barreleznek, erre AI megyünk a csökkent EQ-nkkel. Nekem ez nagyon gambling.

Ha flop ch/C, turn ch/R en gondolkodnék, akkor inkább választanék egy alacsony boardot a ch/C-ra és ha turnon barrelezhetőlap esik, vagy nem is számít, mert úgyis betel, csak kis +EQ-t adjon a turn, akkor betolnám. Pl. 972r boardon megadnék 86s, sokat barrelezik, esik egy 6-os betolom, esik egy K és színt ad, betolom. De el lehet ezeket egyszerűbben és olcsóbban is rendezni a flopon.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Nekem se tetszik a PF call ellene OOP kis sc-kel. Pont azért, mert postflop is atom agresszív. Csak azzal a szándékkal adhatsz meg, hogy már a flopon akcióba lépsz. Jelen esetben is ezt tenném az OESD-vel.
      Turnön hatalmasat betel, teljesen kizártnak tartom, hogy legyen FE-nk, szóval a turn push szerintem nagy hiba.

üdv, pborisz
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      és flopon ha raise akkort mennyi lenne nálatok?

ott gondolom raise/broke?

annyire aggró hogy turnon akartam hogy dobjon de igazad van abetméret árulkodó!
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wilmots83
      és flopon ha raise akkort mennyi lenne nálatok?

ott gondolom raise/broke?

$17 és nyilván raise/broke.