[SH] 04.11. nl25 A7s 3b pot

• kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.551
      hali!

BB:reg 20/15, 3b:4.5, 200 hand
      BU: 29/21, 40hand, BUstl:70

pre ilyen lappal fold jobb lenne SB-n? mert BB-n sima call és ezen a floppon x/r/f
      turn nem jo barell lap, de én akartam megszabni a river árát (esetleg kisebb bet jó lehet?) és x/c tutira nem jó húzás!

riveren call v fold?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      Hero ($25)
      BB ($25)
      CO ($25.60)
      BTN ($25)

Dealt to Hero A:heart: 7:heart:

fold, BTN raises to $0.50, Hero raises to $1.80, fold, BTN calls $1.30

FLOP ($3.85) T:club: 6:heart: 2:heart:

Hero bets $2, BTN calls $2

TURN ($7.85) T:club: 6:heart: 2:heart: 5:diamond:

Hero bets $4.40, BTN calls $4.40

RIVER ($16.65) T:club: 6:heart: 2:heart: 5:diamond: A:spade:

Hero checks, BTN bets $16.80 (AI), Hero?
  • 6 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Preflop szerintem 3bet, vagy fold. Viszont ismeretlen ellen lehet marginális kissé a 3bet, ezért így elsőre talán inkább fold.
      A call nyilván akkor lenne opció, ha BB fish lenne.
      Viszont úgy érzem még mindig túl nagy hangsúlyt fektetsz a statokra kis mintán "40hand, BUstl:70".:)

És egy nagyon jó postflop példa, amiért kevés infó miatt inkább hajlok a prefop fold fele, mert én is el lennék veszve itt.
      River megint az infóhiány a kínos... nem tudjuk, hogy fog-e itt elégszer blöffbe fordítani kezeket. Én valszeg játék közben ezt dobnám, mint a huzat, de így most belegondolva 33%-unk igazából lesz a range-e ellen, elég, ha blöffbefordít nekünk egy KT-et. Meg azért ez a nagy size is azt sugallja, hogy lesz itt nála bőven blöffbe fordított hand. :f_cool:
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop fold. ATs+ 3betelném ismeretlenül A7s csak akkor ha 70%+ dobálna 3betre. Persze tágan lophat, de ez a minta még nagyon kevés, hogy A7s-el 3betljek. Flopon pedig ch/R és valószínű be is tenném, mégpedig azért, mert rengeteg rosszabb FD+OC, FD+GS, FD+pár... lehet nála és még egy QQ ellen is hatalmas EQ-nk lesz. Néha berakhatja AT, KT, QT is, de a lényeg, hogy ha már egyszer ch/R-re megyünk a flopon az Ő AI-ja után oddsunk lesz a callra. Kb. felkínál majd vagy 30-35%-ot és nekünk simán 40% EQ-nk van. ch/R után szerintem dobhatatlan.

Így játszva jó lenne tudni mit játszhat a riveren. Képes-e blöffölni BD-al. A seteket, 43-at szerintem kizárhatjuk. Tarthat pár weak 2párt, rengeteg FD-t és Tx-et, amit úgyszint blöffbe fordíthat ha passzolunk. Ha passz, akkor szerintem ch/C még ismeretlenül is, mert max az AT-en segített a river. (A5, A2, A6 nem ad meg 2x még erre a betsize-ra sem úgy gondolom). 33%-ért szerintem ch/C, mert 1/3 biztos vagyok benne, hogy blöffölhet (a kérdés, hogy vajon meg is teszi-e, de a range-e tele lehet blöffbe fordítható kezekkel).
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      BU range-e kb:

65s, 62s, 54s, KhQh, KhJh, QhJh, KhTh, QhTh, JhTh, Kh9h, Qh9h, Jh9h, Th9h, Kh8h, Qh8h, Jh8h, Th8h, 9h8h, Kh5h, 8h5h, Kh4h, Kh3h, ATo, KTo, QTo, JTo, és még lehetne bővíteni is!

Ebből a range-ből szerintem lesz 1/3 amit blöfföl az AT, 65, talán 62, T2, T5 mellett.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Preflop fold. ATs+ 3betelném ismeretlenül A7s csak akkor ha 70%+ dobálna 3betre. Persze tágan lophat, de ez a minta még nagyon kevés, hogy A7s-el 3betljek. Flopon pedig ch/R és valószínű be is tenném, mégpedig azért, mert rengeteg rosszabb FD+OC, FD+GS, FD+pár... lehet nála és még egy QQ ellen is hatalmas EQ-nk lesz. Néha berakhatja AT, KT, QT is, de a lényeg, hogy ha már egyszer ch/R-re megyünk a flopon az Ő AI-ja után oddsunk lesz a callra. Kb. felkínál majd vagy 30-35%-ot és nekünk simán 40% EQ-nk van. ch/R után szerintem dobhatatlan.

Így játszva jó lenne tudni mit játszhat a riveren. Képes-e blöffölni BD-al. A seteket, 43-at szerintem kizárhatjuk. Tarthat pár weak 2párt, rengeteg FD-t és Tx-et, amit úgyszint blöffbe fordíthat ha passzolunk. Ha passz, akkor szerintem ch/C még ismeretlenül is, mert max az AT-en segített a river. (A5, A2, A6 nem ad meg 2x még erre a betsize-ra sem úgy gondolom). 33%-ért szerintem ch/C, mert 1/3 biztos vagyok benne, hogy blöffölhet (a kérdés, hogy vajon meg is teszi-e, de a range-e tele lehet blöffbe fordítható kezekkel).
      Szia!

Teljesen egyetértek. Mivel húzós a board, ezért itt mehetett volna picit nagyobb cbet.
      A 3bet is túl kicsi. Attól hogy az ellenfél csak miniemel PF 3betelj normális méretűt, mert erre bármivel megadhat. Ha már blöffölni akarsz, akkor legyen benne valamennyi FE is.

üdv, pborisz
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.551
      köszi srácok!

lecalloztam és KK-t mutatott :D
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: kacsa1st
      köszi srácok!

lecalloztam és KK-t mutatott :D
      Ejha :) Nem tudom azzal mi volt a szándéka :)