[SH] nl50 9 9

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($88.17)
      BB ($117)
      UTG ($86.48)
      CO ($50.50)
      Hero ($53.69)

Dealt to Hero 9:heart: 9:spade:

fold, fold, Hero raises to $1, SB raises to $2.50, fold, Hero calls $1.50

FLOP ($5.50) 5:heart: 6:club: 4:spade:

SB bets $3.50, Hero calls $3.50

TURN ($12.50) 5:heart: 6:club: 4:spade: T:diamond:

SB bets $9.37, Hero calls $9.37

RIVER ($31.24) 5:heart: 6:club: 4:spade: T:diamond: 3:heart:

SB bets $18, Hero folds

SB wins $29.68

sb 17/12 6,2 3bet
      sb 3b vs steal 8% 1,6 K hand
      wtsd 26

valahol nagyon bluffbe akartam ezt fordítani

arra számítottam hogy riveren kisebbet betel majd és arra rátolom
      ilyen 12-14 blockebet szerűséget

vagy ha checkel akkor hívok 18$-t a 31-be
  • 5 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Kevés hand, de ha hosszútávon is csak 8% lenne a 3bete SB vs BTN, akkor ez csak setmine ennyiért, ugyanis 99-nek 10,5%+ range kell, hogy kicsit elől lehessünk és néha elgondolkodhassunk egy flop/turn call-on... 4B/fold szóba sem jöhet, ahogyan a 4B/Call sem.

Ha már így játszottuk nem értem miért betelnél, ha riveren passzol. Kb nincs rosszabb ami megad. Persze eldobatunk AK, AQ, AJ, de azok ellen úgyis elől vagyunk. Ha passzol, akkor chb szerintem! Amennyire agronak tűnsz néhány kezedet látva, nem hinném, hogy sok dobást kaphatnál. Legalábbis én JJ+ nem dobnék és simán blöfföt indukálnék egy passzal.

Nem írtál cbet statokat, semmi info a postflop tendenciáiról, így a turnon simán dobnék. Ha nagyon barrelezgetős, akkor már a flopon elgondolkodnék a dobáson, mert semmi kedvem 3utcát adni egy olyan potba, ahol 5bb-vel vagyok bent.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      sorry igazad van

cbet 3b potban 100% (16)

viszont turnon már csak 44% 3b potban

JJ+ al c/c olnál?

szerinted mi az ami itt betel

statjaim:

bu steal 58%

fold to 3bet 66%
      3bcall 24%
      4bet 11%

fold to cbet flop 3b potban 52%
      raise cbet 3b pot 14%

agg 34 (43 29 18)
      bet river 26%

nem vagyok agró max flopon

ez leveling kérdése de én itt nem számítanék bluff betre
      és sztem nem jó JJ+ al c/c -olni, de kíváncsi lennék mit mondd erre borisz?

a handdel kapcs annyi hogy nem hiszem el hogy ne lehetne itt kicsavarni egy JJ+ -t az ellenfél kezéből

bár ugye a tiédből nem lehetett volna érdekes!

Mondom én már bármire dobok 3b potban overt mert 10-ből 10 szer vagyok hátul ilyen boardon
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Kicsit agrobb postflop statokra számítottam, így sima Bet a riveren, ha visszaemelsz, na az érdekes.

Ha a riveren AI-t tolsz: nem lehet nálad flop set, 2pár, mert azzal emelnél. Nem hiszem, hogy TT-vel is csak megadnál pre, szóval turn setet is kizárnám. Tarthatsz flop sort 77-99 párokat, 76s-74s, (és a turn bettel leszedtelek volna jó pár GS BDFD, kis pár+BDFD.. kézről), így sajnos így is elég sok value kéz lehet nálad, ezért riveren ha betelek és AI mész, akkor szerintem Foldolnék és magamat hibáztatnám a kellemetlen helyzetért, amiért bent tartottam a minden kezedet. ch/C-ra nem mehetnék, mert akkor úgy gondolnám, hogy nem hívsz rosszabbat, hiszen egyáltalán nem tűnsz agronak a riveren (kicsit másra számítottam). Ha passzolok JJ+ én is ch/F-on lennék.

Amit villain helyében játszanék JJ+al, az talán mégis inkább a ch/F, mint a bet/Fold, az indok pedig a preflop kis 3bet size, ami miatt jóval tágabb a range-ed és könnyen lehetek már verve (77-99-től nem várnék hívást). Normál 3bet size-al végig verném a 3 utcát JJ+, mert akkor teljesen más range-ed lenne.

Villainról még mindig nem tudok eleget. Ennyi stattal flopon nem dobnék, de turnon már igen. Túl nagyot betel, 44%barrel +egyáltalán nem sok 3bet potban.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Őszintén szólva kicsit meglepődtem a statokon én is. A river agressziód nagyon és a 4beted is lehetne kicsit több.

Ahogy játszottátok ezt a leosztást, én a turnön dobnék, mert eleve a PF 3bet skálája se túl széles, másrészt ahogy írod nem is barrelezik túl sokat.

A river felvetődő kérdésre elég nehéz válaszolni abból a szempontból, hogy én kb. sose kerülnék ilyen helyzetbe, hiszen eleve sose 3betelnék ilyen kicsit és postflop szinte mindig úgy próbálom beosztani a stacket 3bet potban, hogy riverre bekerüljön. Szóval ott kb. sose tudnék bet/foldolni.

Ha az ellenfél helyében lennék, akkor itt JJ, QQ-val riveren már ch/F-ot játszanék, de KK, AA betelnék értékért, de csak 1/2 pot körül és dobnék ha pusholnál.

Csak ugye az ő range-ében is benne lehetnek a kis párok, így a turnön nagyon hátul vagy. Szóval csak azért megadni a turnön, hogy riveren esetleg dobass két kombót nem túl szerencsés és biztos -EV.

üdv, pborisz
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      a river agressziómra nem tudom a választ hogy miért ennyi

ti is tudjátok hogy még sokat is thin valuezok illetve próbálok egyre több mindent bluffbe is fordítani szóval nem tudom miért ennyire alacsony tényleg!
      Rejtély számomra!

A pre 4betem viszont tudom miért kicsi!
      egyszerűen azért mert túl kicsi 3bettel dolgoznak az ellenfeleim.
      Illetve ha olyan playa van a balomon aki sokat 3betel inkább keresek másik asztalt.