[SH] NL20 KTo

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $20 (100 bb)
      BB: $11.03 (55.1 bb)
      UTG: $19.35 (96.8 bb)
      MP: $41.61 (208.1 bb)
      CO: $24.54 (122.7 bb)
      BTN: $20.74 (103.7 bb)

Preflop: Hero is SB with T K
      3 folds, BTN raises to $0.60, Hero raises to $2, BB folds, BTN calls $1.40

Flop: ($4.20) 3 9 K (2 players)
      Hero bets $1.90, BTN calls $1.90

Turn: ($8) 4 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $4.80, Hero calls $4.80

River: ($17.60) 6 (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Results:
      $17.60 pot ($0.88 rake)
      Final Board: 3 9 K 4 6
      Hero showed T K and lost (-$8.70 net)
      BTN showed K Q and won $16.72 ($8.02 net)

BTN: magyar stategys reg, nem nevezem meg, ha akarja akkor majd jelzi, hogy Ő volt a villain.

A statjai: 23/19/3.3, 66%-ban dob 3betre, 70-ben reStealre. BTN R1st:55, f2Cb:40/0(1)/0(1), AF:4.9 (7/4/2), AFQ:44/43/13 , flopon nem betel miss betre, turnon már inkább

TT+ és AK szerintem 4B/Broke-on van. Szerintem nem adogat meg 88-99-el sem, hanem 4betel vagy dob azokkal is. A range-e szerintem AQ, AJ, KQ, KJs, QJs, JTs. Mivel keveset dobált eddig cbetre, úgy gondolom a kisebb size miatt néha jöhet AQs, AJs...de QJs, JTs minden bizonnyal adni fogja, ezért jobb a cB, mint ha ch/C-ra mennék. Turn agrobb, és túl sok érték sincs a betben - ch/C. Riveren passzívabb, nem fog hívni rosszabbal (JTs, QJs, vagy amivel flopon megadott), ezért ch/F.
  • 10 válasz
    • Atis86
      Atis86
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.10, Hozzászólások: 486
      szia

Én is azt gondolom amiket te leírtál és így is játszottam volna.
      Lehet, hogy pénzégetésnek tűnik, de ha ő riveren tovább folytatja, akkor ott már dobnék.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Lenne még egy olyan kérdésem, hogy hogyan játszhatnám ezt a lapot, ha range-éből teljesen kizárnám a QJs, JTs típusú lapokat és flopon AQ, AJ, KQ, KJ-re tenném. Akkor is cB, vagy akkor már inkbb ch/C?
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Én is így játszottam volna ezt a handet magam ellen. :f_wink:

Eléggé valószínű volt tőled egy KJ/KT a turn után és akkor ezek szerint jól gondoltam, hogy ezekkel riveren már nem fogsz megadni és valahol tartottam egy trükkös AK-tól. :megusta:
      Megkérdezhetem mekkora mintád van rólam, mert furcsálok 1-2 statot?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Nem írtam volna oda a hand számot? Hát nem. 850 körül. Elég torz egyelőre, nem a mintát vettem alapul. Az egyedüli ami miatt kétségeim voltak, hogy lehet-e a 3B call range-edben QJs, JTs. Emiatt raktam be, mert ugye ezt nem tudhatom, és ha nem tudom, akkor lehet nem is cbet-elhetnék.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Köszönöm, így már érthető:)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Az egyedüli ami miatt kétségeim voltak, hogy lehet-e a 3B call range-edben QJs, JTs. Emiatt raktam be, mert ugye ezt nem tudhatom, és ha nem tudom, akkor lehet nem is cbet-elhetnék.
      Szia!

A probléma pont ez amit írtál, hogy nem tudod belőni a PF calling range-ét és éppen ezért már a 3bet sem jó ellene. A 70%fold már elég sok ahhoz, hogy pont azokat a kezeket dobja el, amiket dominálnál, így ha betalálsz egy TP-t és akció van túl gyakran leszel hátul. Az ilyen KT, KJ kezek pont a határon vannak, mert értékért már túl laza valük 3betelni, de blöffből meg azért veszélyes, mert IP azért csak megadogatnak az ellenfelek és ebben az esetben a fentiek érvényesek.
      Egyébként a megadott infók alapján teljesen jó volt így a játék és a terv.

Arra én is kíváncsi lennék, hogy Csubakoppanny megad-e QJs és JTs lapokkal PF.
      Valamint arra is kíváncsi lennék, hogyha Te a floptól ch/c-t játszol, akkor hogyan játssza végig.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Ha preflop dobnom kell 65-70% fold to 3bet, vagy éppen resteal ellen, akkor mivel 3betelhetek? Alapból SB vs BTN 88+, AT+, KT+, QT+, JTs. Ez kicsit több, mint 14%. Ettől nyílván nem szeretnék többet dobni. Ha nem tudok call 3bet range-et adni BTN-nek, akkor KT, KJ mellett, ki kell lőnöm az AT, AJ, QT, QJ kezeket is simán. Kicsit most összezavarodtam. Tudnál egy picit segíteni, hogy milyen skálát kellene alkalmaznom?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Ha preflop dobnom kell 65-70% fold to 3bet, vagy éppen resteal ellen, akkor mivel 3betelhetek? Alapból SB vs BTN 88+, AT+, KT+, QT+, JTs. Ez kicsit több, mint 14%. Ettől nyílván nem szeretnék többet dobni. Ha nem tudok call 3bet range-et adni BTN-nek, akkor KT, KJ mellett, ki kell lőnöm az AT, AJ, QT, QJ kezeket is simán. Kicsit most összezavarodtam. Tudnál egy picit segíteni, hogy milyen skálát kellene alkalmaznom?
      Nem igazán értem miért akarunk SB-n 14%-os 3bet range-et, mikor az a legrosszabb pozíció. 3betelni pont pozícióból érdemes lazán.
      Én az olyanok ellen akik 70% körül dobnak restaelre két féle range-el 3betelek. Van egy viszonylag erős value 3bet range-em, AQ+, TT+ és e-mellé párosulnak az olyan kezek, amikkel megadni nem jó, de arra tökéletes, hogy blöffbe fordítsam a BU lopó range-e ellen. Mint pl. kis pp-k, sc-k. Broadway lapokkal (QJ, KT és hasonlók) max megadok ha BB engedi. Ha nem, akkor meg dobok. OOP ezek a kezek játszhatók a legrosszabbul, főleg ha még 3betelsz is vele és megadnak.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      http://hu.pokerstrategy.com/video/28709/

Waki ebben a videóban magyaráz a preflop alapokról. Kiemeltem pár részt, így könnyebben megtalálod azokat a részeket, ami miatt a 3bet mellett döntöttem.

Nekem még mindig zaveros, mert újra átnéztem a videót, a jegyzeteimet, de valahogy nem áll össze a kép. Mintha 2-en 2 különböző range-ről beszélnétek. Lehet valamit félreértek, nem tudom. Belenéznél a videóba ha szépen megkérlek? Tényleg szeretném ezt tisztába tenni, de most egyre inkább összezavarodok.

23:00-28. percig: SB vs CO/BTN 3bet stratégia/reSteal alapjai

33:30-36. percig: aki 85%-ot dob és nem alkalmazkodik: Axs, K9s, Q9s, J9s, T9s, ATo+, KTo+, QTo+, JTo+, EQ-szerint bővíti, nem kis SC lapokkal

36:00-40. percig: SB vs BTN 88+, AT+, KT+, QT+, JTs, 100bb deepen high card value, 300bb deepen inkább SC-k
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Szia!

Most belenéztem a videóba és gyakorlatilag az történt amit vártam. Vagyis waki már lényegesen magasabb limiteken játszik és ott megállja a helyét amit mond, de ilyen NL20-NL50 limiteken még nem és erről beszél az a két srác is. Nyilván itt is vannak már lazább játékosok, de azért regulároktól nagyon ritkán fogsz ilyen 50%-os fold to 3betet látni.
      Waki azzal kezdi, hogy ma már nem érvényes az amit 3 éve tanultunk vagy jónak tartottunk, hogy az ellenfeleknek 70% a fold to 3bete. De látod, ennél az ellenfélél is ezt mutatja a stat. NL100-tól kezd ez erősen megváltozni, de még ott se annyira jellemző.
      Nyilvánvalóan igaz amit mond, hogy minél szélesebben calloz valaki 3betet annál lazábban 3betelhetjük értékért. De ha megkérdeznék 10 NL25-ös regulárt, hogy mikkel adogatnak meg 3betet, nem hiszem hogy túl sokan tennének bele olyan lapokat amiket waki felsorol, főleg ismeretlenek ellen.
      Az alapvető különbség a mikro (small stakes) és a magasabb limitek között, hogy mikrón még nagyon sokan vannak és gyakran játszol ismeretlenek ellen, sokan játszanak sok asztalon, nincs is nagyon dinamika. Ellenben a magasabb limiteken már sokkal többször játszol ugyan azon játékosok ellen, így sokkal rafináltabbnak kell lenned és jobban át kell gondolnod a döntéseid, szélesítened kell a range-ed, mert túl könnyen kiismerhetővé válsz.

Szóval ezekre a limitekre én továbbra is azt javaslom amit írtam és ha valakiről már van elég infód hogy lazán adogat meg, akkor lehet szélesíteni a value range-et. De azt ne felejtsétek el, hogy minél lazábban játszol PF, annál nagyobb postflop tapasztalatra, tudásra van szükség, mert önmagában azzal még nem leszel nyereségesebb, ha kiszélesíted a PF range-ed. Sőt ez legtöbb esetben pontosan fordítva szokott elsülni.

36:00-40. percig: SB vs BTN 88+, AT+, KT+, QT+, JTs, 100bb deepen high card value, 300bb deepen inkább SC-k
      Ez egyébként teljesen igaz. De az sc-t deepen már value-ként kezeli. Én pedig amit írtam fentebb az sc-t blöff 3betnek írtam olyanok ellen, akik sokat dobnak, de ha véletlenül megadnak, akkor nem kerülsz bajba vele.