[SH] 55 nl25 2013.04.12.

• tomatoma37
      tomatoma37
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.04, Hozzászólások: 1.386
      Hello!

BU:55/6
      BB:23/19 afq:46/36/20 wtsd:23 won:52
      3bet:7,7 sqz:4,5 flop raise cbet:10 hand:4k

A reg itt :diamond: A/K-val emelhet, vagy 99-el. Mennyire elképzelhető nála a flop flöss? Mondjuk itt már nem nagyon fog dobni. Így, hogy a fish is érdekelt a partiban, call vagy push?

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $17.52 (70.1 bb)
      SB: $40.03 (160.1 bb)
      BB: $24.61 (98.4 bb)
      MP: $28.53 (114.1 bb)
      Hero (CO): $27.10 (108.4 bb)

Preflop: Hero is CO with 5 5
      MP folds, Hero raises to $0.62, BTN calls $0.62, SB folds, BB calls $0.37

Flop: ($1.96) 9 5 Q (3 players)
      BB checks, Hero bets $1.75, BTN calls $1.75, BB raises to $7.50, [color=red]Hero ?
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ez az az eset, ahol én már nem tolnám be a reg ellen. A kérdésedre válaszolva: BB range-e nem lesz éppen telis tele minden Suited lappal, mert abszolut pozíción kívül kell megadnia. Mindenesetre a range 99, Q9s, és a flop Flush (Axs, KTs, JTs, T8s, talán kicsit tágabbra is vehetjük, mert csak 2,5k a CO openR)

5,75$-t kell megadni a 12,95-be. Turnre 7 (5.7:1 - 15%), riverre már 10 outot (3,7:1 - 21%) számolhatunk. A pot odds flopon: 5,75/18,7= 30%.

Odds éppen nincs a callra. Legalább még1x ekkora pot kellene. Be kellene pakolniuk még vagy 19-20$-t, hogy +EV legyen. Ha megadunk valószínű megad BTN is és akkor már csak 13-14$ hiányzik. Az szerintem kényelmesen befér a turnon a már 25$+ra duzzadt potba és BB sem tud majd flusht dobni az odds miatt. Az egyetlen problémám az, hogy valószínű le kellene vonni az outjainkból, mivel villain tarthat Q9, és 99 lapokat is, így néha drawing dead-ek vagyunk. Így már annyira nem szimpatikus a call sem, mivel ha így számolunk Implied oddsot, akkor nem 20$ kellene a turnon, hanem 30-40$. Annyi meg nincs előttük.

Elsőre nem akartam eldobni, de most kb egyre több minden szól mellette. Elég durva implikált esély kellene a callhoz is, (ha csak egyikük stackje kerül be a turnon, az nem elég a flop callhoz), aztán ott a RIO.....szóval szerintem ez itt fold.

Megfeledkeztem a húzókról, de nem hiszem, hogy sok ch/R-t láthatunk itt JT, KT, KJ lapoktól egy :diamond: -el, vagy csak random JT-el.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Wov, Wolv3rine ezt (is) nagyon szépen levezetted!:)
      Én játék közben (sajnos) tuti betolnám, de az itt tényleg hiba lenne valszeg...

Viszont én így most egy ilyen range-et adnék neki:

Asztal: 9:diamond: 5:diamond: Q:diamond:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        46.19%  45.60%     0.59% { 5h5s }
      MP3        53.81%  53.21%     0.59% { 99, Q9s, AdQd, AdJd, KdJd, AdTd, KdTd, JdTd, Ad8d, Ad7d, Ad6d, Ad4d, Ad3d, Ad2d, AdKh, AdKs, AdKc, AdQh, AdQs, AdQc }

Tehát x/r-elhet AhKx-el is (eléggé aggro hozzá), AhQx-el is (ezzel be is tenné vszeg). Az any suited Ax már kérdéses, de nem változtat sokat az equitynken, ha kiveszünk belőlük.
      Szélesebb range-et nem nagyon tudunk neki adni, ez így számomra reális lenne... ez ellen pedig flopon mindenképp van egy callunk és turnön majd meglátjuk, hogy mit tudunk cselekedni IP (leginkább call lesz a SPR miatt).
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Ez az az eset, ahol én már nem tolnám be a reg ellen. A kérdésedre válaszolva: BB range-e nem lesz éppen telis tele minden Suited lappal, mert abszolut pozíción kívül kell megadnia. Mindenesetre a range 99, Q9s, és a flop Flush (Axs, KTs, JTs, T8s, talán kicsit tágabbra is vehetjük, mert csak 2,5k a CO openR)

5,75$-t kell megadni a 12,95-be. Turnre 7 (5.7:1 - 15%), riverre már 10 outot (3,7:1 - 21%) számolhatunk. A pot odds flopon: 5,75/18,7= 30%.

Odds éppen nincs a callra. Legalább még1x ekkora pot kellene. Be kellene pakolniuk még vagy 19-20$-t, hogy +EV legyen. Ha megadunk valószínű megad BTN is és akkor már csak 13-14$ hiányzik. Az szerintem kényelmesen befér a turnon a már 25$+ra duzzadt potba és BB sem tud majd flusht dobni az odds miatt. Az egyetlen problémám az, hogy valószínű le kellene vonni az outjainkból, mivel villain tarthat Q9, és 99 lapokat is, így néha drawing dead-ek vagyunk. Így már annyira nem szimpatikus a call sem, mivel ha így számolunk Implied oddsot, akkor nem 20$ kellene a turnon, hanem 30-40$. Annyi meg nincs előttük.

Elsőre nem akartam eldobni, de most kb egyre több minden szól mellette. Elég durva implikált esély kellene a callhoz is, (ha csak egyikük stackje kerül be a turnon, az nem elég a flop callhoz), aztán ott a RIO.....szóval szerintem ez itt fold.

Megfeledkeztem a húzókról, de nem hiszem, hogy sok ch/R-t láthatunk itt JT, KT, KJ lapoktól egy :diamond: -el, vagy csak random JT-el.
      Szia!

Ezt valóban szépen levezetted :s_thumbsup:
      Teljesen egyetértek az elemzéssel. BB itt húzóval nem hinném, hogy nekiáll emelgetni, amikor ott a fish a potban. Ráadásul ilyen AK, AQ lapok nem is lehetnek a range-ében, hiszen azokat szinte biztosan sqz-elni fogja PF.
      Ellenben rengeteg flöss lehet nála, hiszen hiába lesz OOP, ilyen fish miatt bőven megéri megadni Axs és sc lapokkal.
      Szóval bizony ez egy cbet/fold a flopon, mert túlságosan hátul vagyunk.

üdv, pborisz