[SH] NL16, A8o, BB

• VardaiFerenc
      VardaiFerenc
      Bronz
      Regisztrált: 2011.10.02, Hozzászólások: 1.692
      Poker Stars, $0.08/$0.16 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

BTN: $16 (100 bb)
      SB: $16 (100 bb)
      Hero (BB): $23.87 (149.2 bb)
      CO: $19.72 (123.2 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 A
      CO folds, BTN raises to $0.48, SB folds, Hero raises to $1.44, BTN calls $0.96

Flop: ($2.96) 4 3 5 (2 players)
      Hero bets $1.92, BTN calls $1.92
      ellenfel 7H alatt 54/54

Turn: ($6.80) 7 (2 players)
      Hero bets $4.64, BTN raises to $12.64 and is all-in, Hero calls $8

River: ($32.08) 5 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $32.08 pot ($1 rake)
      Final Board: 4 3 5 7 5
      BTN showed 7 5 and won $31.08 ($15.08 net)
      Hero showed 8 A and lost (-$16 net)
  • 6 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Hmmm ennyi infóból ez számomra eléggé nyögvenyelős spot.:)
      Szerintem egy kissé határeset callunk lesz itt.

Az a baj, hogy nem tudjuk milyen játékossal van dolgunk... viszont számolgattam és kb minden ellen megvan az oddscallunk, annyi outunk van, mert a flop flössöket kb kizárhatjuk (azzal feltételezhetjük, hogy már flopon visszaemelt volna, mert nem akarja, hogy befagyjon az akció egy 4. színen)
      Szóval a 24% potodds miatt simán megadhatunk turnön, bár sokszor kissé határeset lesz, de pár %-al mindig a skálája előtt leszünk villainnek...
      Ha reg, akkor totál értelmetlen, amit csinál és ez inkább lesz blöff, mint made hand, ha pedig fish, akkor nála több kész kéz képzelhető el, de mindenképp meg kell adnunk szvsz.
    • VardaiFerenc
      VardaiFerenc
      Bronz
      igen en is azt neztem, hogy 7-es drill ellen is 32%-unk van... ha az egyik 7-es kor, akkor is 29.55%. flopp sort, drillt szerintem visszatolna egy 3betelt kasszaban. Nah nem tom
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop hiba a 3bet. A8o még egy viszonylag szűkebb 30% Steal ellen is easy Call BB vs BTN. (Kb soha nem választanék offsuited Ax lapot blöff 3betre, hacsak nem broadway.

Így játszva flop cB/Broke-on lennék, mert nagyon sokx blöffölhetik ezt a flopot, vagy berakhatják rosszabb FD-val. Turnon viszont bet/Fold. Kb 6x-et ad elő, vagy valami flop Flusht, a lényeg, hogy szerintem nincs oddsunk megadni a FD-ra, ami kb 25%. A flush pedig 18%. Az ászok valyszeg nem jók, ahogyan lehet egyik hatom sem és a 2-esek sem húznak ki a bajból. Csak a :heart: -re alapozhatunk, az pedig kevés. Implied odds kellene, de már nincs előtte stack, amivel számolhatnánk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Preflop hiba a 3bet. A8o még egy viszonylag szűkebb 30% Steal ellen is easy Call BB vs BTN. (Kb soha nem választanék offsuited Ax lapot blöff 3betre, hacsak nem broadway.

Így játszva flop cB/Broke-on lennék, mert nagyon sokx blöffölhetik ezt a flopot, vagy berakhatják rosszabb FD-val. Turnon viszont bet/Fold. Kb 6x-et ad elő, vagy valami flop Flusht, a lényeg, hogy szerintem nincs oddsunk megadni a FD-ra, ami kb 25%. A flush pedig 18%. Az ászok valyszeg nem jók, ahogyan lehet egyik hatom sem és a 2-esek sem húznak ki a bajból. Csak a :heart: -re alapozhatunk, az pedig kevés. Implied odds kellene, de már nincs előtte stack, amivel számolhatnánk.
      Szia!

Egyetértek. A8o-val sose 3betelnék (hacsak nem dobna az ellenfél 99%-ban :) )

üdv, pborisz
    • VardaiFerenc
      VardaiFerenc
      Bronz
      Honnan tanulhatnam meg, hogy mikor milyen lapokkal 3beteljek?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: VardaiFerenc
      Honnan tanulhatnam meg, hogy mikor milyen lapokkal 3beteljek?
      Gyakran beszélünk ezekről itt az elemző fórumon, hiszen ez sokaknak okoz problémát, hogy ki ellen milyen range-el érdemes 3betelni. Szóval azt ajánlom, hogy látogasd sűrűn ezt a fórumot és a sok gyakorlás meghozza az eredményt.
      Ha még nem tetted, mindenképpen ajánlott elolvasni a stratégiai cikkeket. Főleg az ezüst és arany cikkeket.
      Továbbá elég sok jó videót találsz itt a Pokerstrategyn a témában.