[SH] NL10 KK 3b pot, op pározódott boardon vs CR

• kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.19, Hozzászólások: 1.563
      iPoker - $0.10 NL - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: $9.15
      BB: $10.43
      UTG: $10.00
      CO: $22.67
      Hero (BTN): $10.40

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has K:diamond: K:heart:

fold, CO raises to $0.30, Hero raises to $0.90, fold, fold, CO calls $0.60

Flop: ($1.95, 2 players) Q:spade: 6:spade: Q:diamond:
      CO checks, Hero checks

Turn: ($1.95, 2 players) 2:heart:
      CO checks, Hero bets $1.46, CO raises to $3.20, fold

Sziasztok!

Ellen:
      22/21/5 f3b:100 (5/5) hand:90

Flopon chb-oltam, mert TT-JJ ellen úgysem lenne 3 utca és így talán blöfföt is indukálhatok valamitől AK/AJ? Miután nem nyitott már kötelező a bet, de aztán meg kaptam a raiset... Hát ez nagyon nem tetszett... Lehet, hogy blöffölt, mert úgy gondolta úgyse sok Q lesz nálam amivel 3betelek és flopon Q-val amúgy is cbetelnék. És ő pedig elég jól tud reppelni AQ-t. Szóval számára ez egy jó blöff szitu, nem? Fog egy átlag NL10 playa így gondolkodni, vagy ez mindig nuts?
  • 6 válasz
    • DavidPs87
      DavidPs87
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.03, Hozzászólások: 715
      Nekem tetszene egy flop c bet. Egy ilyen floppon simán adni fogja egy TT-JJ is mert egy ilyen bordot simán c betelsz a 3 beted 100% val. Turnon lehet visszaemeltem volna mert simán csinálhatja ezt PP vel amit blöffbe akar fodítani, hogy jobbat dobasson. /főleg ha tudja hogy tudsz dobni./

Itt a range lehet TT.JJ. AA, 99. 88 AKs, KK(kicsi a valószínűség de lehet, és lehetséges hogy AQ amivel 3 bet callozott). Ez dinamika függő.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Flop sima cbet nálam, sosem dob TT/JJ itt

Ilyen fura lineokat sokszor nehezen hiszek el én is, de csomót dobál 3betre, reálisan nézve szinte alig van nála olyan lap amivel lenne értelme blöffölnie, így szvsz sima fold a raisere ennyi infóból.
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Tudom, hogy adná TT-JJ, csak arra gondoltam ha flop chb-olok akkor erősebbnek érzi magát majd és akár turn és river is megad blankokon. Míg ha flop cbetelek turn már tuti nem fog ezekkel megadni, mert akkor még river bettel is számolnia kell ami már drága. De ha meg csak 1 utca call van benne neki akkor azt turn is ki tudom szedni. És amit írtam is talán ráharap erre a chb-ra és elkezd blöffölni AK, AJ ha esetleg lesz nála ilyen. Valamint Qx ellen potkontroll. Ezzel a CR-el viszont ment a levesbe a kis koncepcióm... :D
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Nekem az a bajom, hogy nem hihető, hogy itt feladod, szal a ranged kb totál az lesz, ami tényleg nálad van, faceup vagy. Innentől a flop bet ranged totál air + Qx + flop full? Ez nekem annyira nem tetszik, infó nélkül meg nem tetszene nekem itt a chback/call/call, mert inkább passzívak a játékosok 10-en.

Szal szerintem továbbra is flop bet, ha villainről tudjuk, hogy agro és betel missed cbet után akkor meg chback mehet.
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Ja hát valószínű exploitálható. Igazából ez nincs nekem így kitalálva. Nyilván cbet std. csak akkor ezt a line-t választottam, mert jobbnak tűnt. Egyébként még viszonylag ismeretlen az ellenfél és ez egy olyan szitu ami nem túl gyakori, szóval talán nem olyan fontos a kiegyensúlyozásra gondolni. De persze lehet rosszul gondolom.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Jó gondolatok vannak itt... Pár megjegyzés:

ha nagyobb mintán ennyit dobál (de lehet még itt is: ( ) szóba jön a flat call : S utálom, de annyira sokat dob... Főleg ha post szeret megőrülni, akkor lehet elég sok flopon raiselni (nyilván szárazon inkább call)... Nyilván 10-20handből ennyit dob 3betekre, akkor adaptálódni kell ehhez és onnantől kötelező jelleggel csak call monster és minden trash 3bet...

mivel ennyit dob preflop a postflop rangeben nem hiszem, hogy túl sok Qx lenne a, inkább szerintem is TT,JJ esetleg 99 néha AK, szóval belefér egy fél pot bet...
      turnon std bet/fold, egyszerűen kisebb párt nem fog blöffbe fordítani (mindig x/c-zik), AK-t sem hiszem, hogy így játszana, maradnak Qx-ek, amiből kevés van, de akkor is az a legvalószínűbb... Nl10en nem hiszem, hogy visszajátszást kapnál a flop játékodra (chb-dre)

GL,
      L.