[SH] nl50 AJ donk line, zoom

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 25/21/20 hand

Riveren bet vagy ch/call? Gondolom fold nem opció

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $58.69 (117.4 bb)
      Hero (SB): $50 (100 bb)
      BB: $38.86 (77.7 bb)
      UTG: $50.71 (101.4 bb)
      MP: $57.04 (114.1 bb)
      CO: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with J A
      3 folds, BTN raises to $1.50, Hero calls $1.25, BB folds

Flop: ($3.50) 9 4 T (2 players)
      Hero bets $2.25, BTN calls $2.25

Turn: ($8) A (2 players)
      Hero bets $5.50, BTN calls $5.50

River: ($19) 6 (2 players)
      Hero ?
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pre nem adnék meg SB vs BTN. A zoom a múgy is feszesebb, nem írtál BB-ről semmit, így nem akarnám behúzni a potba. Lehet Ő is ismeretlen, ahogyan BTN is. Ha BB 30/0-ás, akkor azért 3betelek, mert úgysem adogat meg. Ha 60-as VPIP-je van, akkor meg azért, mert úgyis megad, ha tetszik neki a lapja.

Flopon végülis nem tűnik túl rossznak a Donk (bár én ezt legtöbbször feladnám ismeretlen ellen), a size nagyon alacsony. Ez még 2/3pot alatt is van. A minimum, hogyha belekezdek, akkor 3/4 siza-al próbálkozok.

Turn hívnám tovább, mert hívnám blöffből is, és védekeznék a húzók ellen (valószínű az lesz nála, vagy valami Tx). Bet/Fold-on lennék, a bet/Call szerintem nem opció, akármennyire nem ad elő csak valami turnolt 2párt.

Riveren mivel ismeretlen fogalmunk sincs blöffbe fordítana-e egy Tx-et, vagy blöffölne-e Busted draw-al, esetleg megadna-e Tx-el ha betelünk. Mindazonáltal elég elég sok FlushDraw sült be, és max a 87s javult le, amiből kb 2db lehet nála, ezért nem tartom opciónak a ch/F-ot. Mivel kevés hand alatt normális képet mutat, így nem várnék rőle túl sok callt Tx és hasonló kaliberű pl. JJ-QQ-tól, 9x-től, ezért én inkább blöffcathre mennék, még így is, hogy ismeretlen, bár nem igazán tetszik a river :heart: .
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      sizeok kicsit becsapósak, mert a stars játék közben már levonja araket, a converter meg aztán mutatja, tehát ott az asztalnál a pothoz képes nem volt ez ilyen kis betsize.

Ami kimaradt és fontos, BB fish volt. statjaira nem emlékszem
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ismeretlen BU ellen nem hiba a call sem AJ-val szerintem, főleg ha ha BB fish, mert így nem kell sqz-től félnünk. Persze a legrosszabb pozícióban nem lenne könnyű játszani postflop 3way, szóval ezt is számításba kell venni.
      Riveren én mindenképpen betelnék tovább, hiszen besült nagyon sok húzó, így esetleg lazábban megadhat. De a ch/c se lenne rossz. Mivel ismeretlen, ezért szerintem mindkettő lehet opció.

üdv, pborisz