[SH] River bluff call

• Jemappelle
      Jemappelle
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.13, Hozzászólások: 69
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $7.73
      SB:
      $5.00
      BB:
      $5.06
      MP2:
      $3.67
      MP3:
      $13.28
      CO:
      $3.42

Preflop: Hero is BU with Q, A.
      2 folds, CO calls $0.04, Hero raises to $0.16, SB raises to $0.60, 2 folds, Hero calls $0.44.

Flop: ($1.28) A, 2, 5 (2 players)
      SB bets $0.61, Hero calls $0.61.

Turn: ($2.5) 7 (2 players)
      SB checks, Hero checks.

River: ($2.5) 2 (2 players)
      SB raises to $3.79, Hero calls $3.79.

Final Pot: $10.08.
      Results follow:

SB shows a pair of twos(Q K).
      Hero shows a flush, ace high(Q A).

Hero wins with a flush, ace high(Q A).

A kerdesem az lenne. Meg tudna e mondan valaki, hogy ez a tartas igazolhato e matematikailag? Lehet hogy a szamitasom helytelen. Nem tudom, hogy ebben az esetben milyen szazalakban szamithatok bluff-re. A K os szintol es az 55 partol tartottam, de vegul, hosszas gondolkodas utan megadtam. Az igaz, hogy nyertem, de nem erzem teljesen ugy, hogy matematikailag helyes volt ez a megadas.
  • 8 válasz
    • Jemappelle
      Jemappelle
      Bronz
      Villain statjai 12/11
      igaz csak 87 leosztas, de az, hogy egy TAG az mar lathato
    • Jemappelle
      Jemappelle
      Bronz
      Egy AKtol tartottam leginkabb. Arra a statok es a jatek is raillett volna. GOndolok itt a 3bet-re. A turn-on valo checkre. Es a RIver allinre is. Az egyik ervem a megadas mellett pont az volt, hogy all in ment, ha erteket akart volna kihuzni, akkor jobban jart volna egy mondjuk fel potos emelessel, foleg hogy nem tudhatta, hogy mim van.
    • Jemappelle
      Jemappelle
      Bronz
      A turn-on valo checkem, pont arra szolgalt, hogy riveren, valamennyi erteket ki tudjak huzni.
    • Jemappelle
      Jemappelle
      Bronz
      Equilabbal megneztem, hogy mennyi eselyem volt nyerni...
      A feszes stilusa miatt egy kb ilyen 3bet kezskalat adnek neki.
      JJ+,AQs+,AQo+

Ezeknek a lapoknak az enyem ellen 20%ban van eselyuk, a riveren, tehat 80% enyem a pot. Igy egyre inkabb igazoltnak latom a megadast...

Ha minimalisan modositok a kezskalajan, abbol kiindulva, hogy kisvakban ult en pedig gombrol emeltem, akkor mondjuk ezzel a kezkalaval szamolva
      88+,AJs+,KQs,AQo+, az eselyem meg inkabb javul. igy mar 89% vs 11%. Igazabol mndegyikre raillett volna a jateka. Preflop a 3bet ezellal alap jatek. A folytato nyitas se veszes, ha nincs semmije akkor a turn es a river jatek is ok.
    • Jemappelle
      Jemappelle
      Bronz
      60%at kellett megadni a potnak, es kb 80%om volt arra hogy nyerek, ha a feszesebb skalat nezem. Igy a megadas azt hiszem jo.
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Szia
      a pot oddsod csak 38% mert a 10 dolcsiba kell megadnod 3.8 dolcsit riveren.
      Nem tudom te mennyit lopsz es o mennyit 3betelt eddig de BU ellen en valoszinuleg az 55 es a 77 et is 3betelem,mert bbrol nem irtal de johet a sq meg ha nem is jon flopon tuti lesz min 1 folelap

Igy h mas infot nem irtal en betelnem a turnt es ott 2nd nutsal be is rakom
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      En is betelnem a turnt. Ha K :club: van nala akkor pech de azt sem bannam ha eldobna a flop setjeit peldaul amiknek eleg sok outjuk van es azt sem, ha megadna veluk mert azert olyan sokszor nem fog lejonni :coolface: o meg kivancsi, hogy esik-e a full vagy poker. Utana pozicioban konnyu a dontes, ha csunya kartya esik es passzol, akkor chb.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Szépen leelemezted Magadnak a handet:)

De sajnos nekem nem tetszik pre : (

Nagyon sima fold egy taggy játékos ellen... Láthatjuk hogy nagyobb mérettel is 3betel mint std és 11% range elllen alapból nem állunk jól, de ha 2-3%ban 3betel, akkor még rosszabb
      a helyzet, ez tényleg egy nagyon sima dobás preflop

Postflop más a helyzet, okés a call, valószínűleg ilyen játékos ellen én is csekkelnék, és talán riveren vbetelném...

Rivert utálom, mármint az akciót, ha bármi readed van hogy képes erre, akkor oké, de talán így nem tudom, dinamika nélkül, micron talán fold... annyira durva : D

@Matematikailag:
      3,79$-t adsz meg ~10$-ért tehát kb 38% equityre van szükéged...
      A probléma az, hogy ez egy vagy blöfföl szitu vagy K-je van, és szerintem több mint 38%-ban lesz itt K-es flusheA rangeben K:cAx-ek és K:cKx-ek amik így játszhatnak valueból... Lássuk be, hogy kisebb flush nem fog overbetelni, tehát ezzel polarizálja a ranget, nekem nem tetszik a call és az egész line az előzőek fv-ben...
      GL,
      L.