[SH] NL20 ATo

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $20 (100 bb)
      SB: $20 (100 bb)
      BB: $33.54 (167.7 bb)
      MP: $26.81 (134 bb)
      CO: $20.95 (104.7 bb)

Preflop: Hero is BTN with T A
      MP raises to $0.60, CO folds, Hero raises to $1.80, SB folds, BB calls $1.60, MP calls $1.20

Flop: ($5.50) A A 9 (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero checks

Turn: ($5.50) 4 (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero bets $1.80, BB raises to $3.60, MP folds, Hero calls $1.80

River: ($12.70) 5 (2 players)
      BB bets $12.70, Hero folds

Results:
      $12.70 pot ($0.63 rake)
      Final Board: A A 9 4 5
      Hero mucked T A and lost (-$5.40 net)
      BB mucked and won $12.07 ($6.67 net)

BB:54/22/12.5 agro Fish/Maniac. AF:3.4, AFQ:38/50/46, WTSD:34, W$SD:74, 50 hand alatt, eddig semmi ch/R, riveren nagyon agro

MP_semi Fish: 27/21, 300 hand alatt 38%open MP-ről és 67% foldto3B, postflop képtelen BU párt dobni 2utca betre WET boardon.

Turn szerintem nem dobhatok, de már felkészültem a river feladásra, ha nagy size-ot használ. Ha 2/3-at hív, akkor adom.

Flopon kicsit megzavart a coldcaller. MP ellen cbeteltem volna. Fogalmam sem volt BB mivel adhat meg pre, ezért jobbnak láttam a chb-et. Turn szerintem nem dobhatok, de már felkészültem a river feladásra, ha nagy size-ot használ. Ha 2/3-at hív, akkor adom, egyébként passz.

Hogyan kellett volna?
  • 5 válasz
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.552
      azt írod BB aggro fish, riveren is agro. ezért én snapcalloznám ezzel a jó blöfcatcherrel. floppon alul repelted a kezed, ez pedid olyan "dobd a faszba amid van" hívásnak tünik
      (sry a szabadszájúságért)
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Ilyen infoval és kézerővel nem, hogy a dobáson, de a turn broke-on gondolkodnék.
      Játszhat így FD, kisebb AX, second pár, ami nem hisz neked. :)
    • Tammmasss
      Tammmasss
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.25, Hozzászólások: 6.107
      54/22 mivel callozhat? Kis túlzással bármivel:) Flopon simán cbetlnék.

50 hand alatt az hogy nem ch/r-t nem igazán mérvadó sztem, viszont maga a line (ch, ch/mr, pot) az eléggé aggasztó. Ugyanakkor annyira értelmetlen-indukáló törn sizingot használtál (kisebb mint 1/3?! két fish ellen miért?!), illetve maniac, és még read is van róla, hogy riveren iszonyú agró, így valószínű nem dobnék.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Riveren sima callon lettem volna, ha nem durvul el ennyire a sizeing-al. River potbet egy Fishtől szerintem nagyon erős, még ha maniacnak tűnik (és azért hozzá kell tenni, hogy nem vakon betelgetett az eddigi mutatásokból kiindulva).

Azért nem ment a cbet, mert egyszerűen én nem akartam stackelődni egyikük ellen sem a T kicker miatt. 3way 3bet potban ha valaki elkezd adogatni, vagy emelni, nagy valószínűséggel ott lesz egy Ász, és meglehet nagyobb kickerrel. A chb meg annyira optimálisnak tűnt. Simán blöffölhet valaki, turn/river tágabban megadhatnak... nekem meg van egy egész jó lapom.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Equilatort néztél? Mert én egyáltalán nem értem az érvelésed.
      A flop chb-ra még azt mondom elmegy, bár én 100%-ban cbetelnék itt.
      De miután erre a turn maszatolásra kapok egy emelést egy maniac-től, eszembe nem jutna a dobás. 50 hand alatt még a w$sd se érdekel különösebben, mert nem ritkán látunk olyat, hogy az ilyen őrültek sorra behúzzák mutatásig, vagy túlhúznak. Ilyen kevés hand alatt ez bőven benne van.
      De nézzük más oldalról a dolgot. Nála szinte biztos ott lesz minden Ax. Gondolod, hogy a flop chb után nem emelné mindet és nem betelne velük potot a riveren?

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: Ah9hAs4d
      Részesedés Nyert Osztozás
      CO 52.06% 43.32% 8.74% { AdTc }
      BU 47.94% 39.20% 8.74% { 99, A2s+, A2o+ }

Továbbá hányszor láttunk már riveren (vagy akár minden utcán) potbet blöfföt maniac fishektől? Milliószor! Sokkal hamarabb adok meg egy potbetet ilyennek, mint 2/3 betet, mert úgy kb. sose blöffölnek.

Szóval itt a river fold óriási hiba.

üdv, pborisz