[SH] NL10 KK (cbet vs nit) [2013.04.18]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.1(BB) Replayer
      Hero ($10.65)
      (BB) ($1.05)
      UTG ($9.95)
      UTG+1 ($4.45)
      CO ($7.8)
      BTN ($9.95)

Dealt to Hero K:club: K:spade:

fold, fold, CO calls $0.1, BTN raises to $0.4, Hero raises to $1.25, fold, fold, BTN calls $0.85,

FLOP ($2.75) A:club: 7:heart: Q:spade:

Hero ?

Elméleti kérdés:
      a.) Reg 12/10, kevés hand. Flop mehet a cbet, vagy inkább ch/fold?
      b.) Agrobb floatolni képes reg, pl 20/18, vagy 22/20. Gondolom ellene cbet, de milyen tervvel mehetünk a turnre?
      pl. 50 hand alapján
      ftocbet 50% (4)
      30/30/25
      fl/tu/riv agro kicsi minta alapján
      wtsd 25% (5)

Ez így kicsit hülyén hangzik, hogy 50 hand alapján ezt feltételezzük, de annyit levettünk a játékából, hogy nem csak egy nit. Szal kicsit az első opció ellentéte ilyen szempontból.

Jól gondolom, hogy 12/10 ellen itt lehetne inkább ch/foldolni? Illetve ez az a flop amin blöffből sem lenne értelme cbetelni?
  • 6 válasz
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Inkabb cbet. Szerintem ha adja, akkor utana mar o sem fog vergodni ha passzolsz mert szeretne olcson teritesig jutni az Ax handjevel. Ha emel, akkor tuti verve vagy, passzolni meg nem jo otlet, mert egy c\f nagyon weak (nehogy mar beprobalkozzon egy 88-al es elvigye a potot), egy c\c-al meg nem tudod majd hol allsz. Azert nem adhatsz meg flopon, hogy meg egy hivasra dobj turnon. Szoval cbet es ugyis eleg gyakran fog dobni ahhoz, hogy nyereseges legyen.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

a) sima bet, nincs gond ha eldob rosszabbat vagy néha calloz egy utcát JJ, QQ és turntől checkdown.... A gond az a csekkel egy ilyen arc ellen, hogy lehet csak jobbat betel, és néha ha jönne value rosszabbtól (egy utca call), azzal meg chb-zik... és persze néha túl is húzhat ha adogatjuk ingyen lapokat

b) villian függő: valaki ellen egy utca cbet, turn x/c river x/f... Valaki ellen két utca x/c, valaki ellen 3... És így tovább... Floatarek ellen beleférhet egy utca félpotbet cbet, turn x/c (így a floatjaiból jön value)

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Sziasztok,

a) sima bet, nincs gond ha eldob rosszabbat vagy néha calloz egy utcát JJ, QQ és turntől checkdown.... A gond az a csekkel egy ilyen arc ellen, hogy lehet csak jobbat betel, és néha ha jönne value rosszabbtól (egy utca call), azzal meg chb-zik... és persze néha túl is húzhat ha adogatjuk ingyen lapokat

b) villian függő: valaki ellen egy utca cbet, turn x/c river x/f... Valaki ellen két utca x/c, valaki ellen 3... És így tovább... Floatarek ellen beleférhet egy utca félpotbet cbet, turn x/c (így a floatjaiból jön value)

GL,
      L.
      Pont ezért volt kérdéses, mert itt QQ-nak is setje van és a két over miatt gyakran dobni fog valszeg JJ-t, a KQ second párok egy részét meg blokkoljuk, Axx boardon ugye sima cbet lenne :) Elnézted a boardot, vagy AQx-en sem változik ez és betelhetünk simán?

b -> okok, ezt jól gondoltam, csak sucks ugye ha kevés infónk van villainről... :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Természetesen ezt is elnéztem, amikor írtad hogy QQ is szett onnantól végem volt:D mert pont onnan is vártam valuet, meg JJ-től, csak ránéztem hogy Axx és válaszoltam... Berögződés : /

kb KQ-tól jöhet value egyedül, de azt nem fogja blöffbe fordítani, itt ezen a boardon tetszik a csekk, mégha faceup is vagy...

Köszi, hogy figyelsz!:)
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ez csak természetes :)

Nagyon sucky board ez ilyen arc ellen, gyakorlatilag teljesen eltalált mindent a rangeből.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      egyetértek:) köszi.