[SH] NL20 KK call pre

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $42.44 (212.2 bb)
      CO: $40.31 (201.6 bb)
      Hero (BTN): $20 (100 bb)
      SB: $24.99 (125 bb)
      BB: $15.78 (78.9 bb)
      UTG: $20.56 (102.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with K K
      2 folds, CO raises to $0.60, Hero calls $0.60, 2 folds

Flop: ($1.50) Q T 9 (2 players)
      CO bets $0.95, Hero calls $0.95

Turn: ($3.40) 2 (2 players)
      CO checks, Hero checks

River: ($3.40) K (2 players)
      CO checks, Hero bets $1.50, CO folds

Results:
      $3.40 pot ($0.17 rake)
      Final Board: Q T 9 2 K
      CO mucked and lost (-$1.55 net)
      Hero mucked K K and won $3.23 ($1.68 net)

SB 700 hand alatt 24/19/7.1, SB sb-ről 17, BB-ről 11%,

BB 36/2 Fish

CO TAG: Csubakoppany

Preflop jobbnak éreztem a callt, mert BB-vel akarok játszani, jöhet Sqz is, de ha 3betelek, BB valszeg kiszáll, mivel annyira nem laza.

Flop szerintem call, másnak nem látom értelmét és várom a barrelt.

Mivel nem folytatja, így szerintem kb feladta. Qx, Jx, FD szerintem mindtől jön a turn cbet, így max ch/R-t, vagy ch/F-ot kaphatok, ezért mivel úgy gondoltam nem kell védekeznem, passzoltam. Riveren Jx-et, FD-t ugye kizártam, ezért kb Nuts-ot tartok. CO range-e lehet mivel nem betel a riveren kb nem lehet KJ, így marad pár kisebb set/2pár, amivel ch/R-re akart menni, talán riverelt 2pár, vagy TPTK AK-val, így akkorát hívtam amivel megadhat. A passz után Tank/Foldolt.

Jó volt a gondolatmenet (és a size)?
  • 11 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      :)
      (Próbálok objektív lenni)
      Szerintem villain ezen a flopon Qx-el és nyilván húzóval betel (no meg monsterrel)... lényeg, hogy itt airrel nem fog cbetelni, ezért azt szerintem nem mondhatjuk, hogy turnön feladta.
      Turn check után egyértelmű, hogy ez nem set/két pár, mert ha ezen az ultraveszélyes flopon megadást kapott villain, akkor szerintem mindenképp hívná tovább ezeket a handeket.
      Szóval számomra ez eléggé levágós, hogy Qx, illetve néha FD-SD(és itt jön be az elfogultság része a dolognak, mert én itt valszeg folytattam volna ilyen handekkel, kérdés, hogy más is így csinálta volna-e:) )
      Szóval szerintem turn stab, mert nem kell tartanunk x/r-től és villain itt nagyon nagy valószínűséggel potkontrollon van (elfogultság off + nem floatolsz annyit + amivel itt megadtál flopon az HAND lesz, mert az én betem is (közepes) erőt mutat)
      Igazából szerintem nincs akkora különbség (bár valszeg a river befolyásol) aközött, hogy turnön vagy riveren nyitunk, de szerintem a turnön többször lesz egy biztosabb betünk.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Turn bet. Ha check/raiselne és elöször csiálja akkor meg fold, note, és kész szvsz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Azért nem tudok egyetérteni a turn bettel, mert kb soha nem fogunk ch/C-t kapni, hanem 80-90% ch/F, 10-20% ch/R-re számítanék. Akkor már nem mindegy, ha nézünk egy rivert? 2-3. pároktól szerintem ott kaphatunk egy pár callt, míg a turnon ch/F-on van mondjuk egy AT. Javulhatunk 2párok, setek, sorok ellen... nekem sokkal jobban tetszik a turn chb.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      csomó draw kinn van, simán ch/callozhat is az emlitett kezekkel
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Szerintem egy jó TAG nem mehet ch/C-ra se draw-al, se Top párral ezen a boardon PFA-ként, Csubakoppannyt pedig e szerint kezeltem.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Most így utólag belegondolva igazad van... nem értem akkor, a leosztás pillanatában miért nem beteltem tovább... valszeg nem akartam r-be szaladni, de ez a világ leghülyébb gondolata volt akkor, hisz ezen a flopon senki nem slowplayel. ?(

Ettől függetlenül a válaszomon ez mit sem változtat: A helyedben betelnék turnön, mert amivel te adtad ezen a flopon, azzal valszeg adnád turnön (húzóval dupla float) is és ezért nincs túl erős keze villainnek, mert nem betelte tovább és valszeg nem lát elég FE-t a húzóban/(rosszul) potkontrollozik. :pokerface:
      Bár ez már lehet egy kicsit túllevelingelés.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Azért nem tudok egyetérteni a turn bettel, mert kb soha nem fogunk ch/C-t kapni.
      Szia!

Érdekes hogy ezt írod, mert itt a fórumon is elég sokszor látunk olyat, hogy valaki TP, over párral átáll ch/c-ra (főleg ha még egy húzó is van mellette), mert fél a ch/R-től. Csubakoppanny nem régóta van itt velünk a fórumon (mármint ezen a limiten), szóval nem tudom milyen limiten játszott eddig, de ugye az nyilvánvaló, hogy van még mit tanulnia. Ezzel nem leminősíteni akarom, mert azt látom, hogy szorgalmas :)
      Szóval simán elképzelhető, hogy ő is ch/c-ra fog menni egy gyengébb TP-al, de lehet még erősebbel is. Már a flop cbetből is látszik, hogy nincs túl erős keze.
      Én egyébként ha kapnék egy ch/R-t ezen a turnön, akkor lehet be is teszem, mert erős lapoktól és erős húzóktól mindenképpen betet várnék.

Meg ugyebár azt már máskor is írtam, hogy a legtöbbször turnön betelünk akkor is, amikor floatolunk, vagyis nyilvánvalóan többször kaphatunk ott megadást, mint riveren, ahol nagy valószínűséggel már csak értékért fogunk betelni.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Szóval simán elképzelhető, hogy ő is ch/c-ra fog menni egy gyengébb TP-al, de lehet még erősebbel is.

Az én szemszögemből AQ-val (színekre már nem emlékszem:D ) Mi lett volna a jó/jobb játék?

Már a flop cbetből is látszik, hogy nincs túl erős keze.

Ezt viszont nem teljesen értem ?( Gondolkodó regek ellen mindig mindenhol 2/3-ot betelek, ha betelek... fishek ellen szoktam ezt variálni inkább (airrel 1/2 pot, húzós boardon potközeli erős handekkel...stb), de egy jobb reg azért szerintem le tudja vágni ,hogy mi a helyzet egy transzparens betsize-ból. Vagy ezt rosszul gondolom?:)

Köszi a választ előre is!
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Szerintem ellenem bet, bet és ezen a riveren ch/F (minden más riveren, ami nem egészít sort, Flusht pedig el lehet gondolkodni a ch/C-on, vagy a bet-en. A legnehezebb szituba nyílván a hívással hozol, mivel ismerve a river agressziódat egy Qx-el nagyon nehéz helyzetbe hozol, de azt kell mondjam ezzel a KK-val is elgondolkodtam volna a foldon ha 3utcát hívsz blank riveren). Mivel a flopon nem emeltem vissza, így a range-em 1pár típusú kéz. AQ, KQ, QJ, JT... nincs 2pár+ kezem, mert azzal tönkre szeretnék menni a flopon és nincs elég erős húzóm sem, hogy emelhessek, ettől függetlenül még húzók is lehetnek nálam. Turnon rengeteg rosszab kézzel fogok még egy utcát fizetni a sok húzó miatt.

A betsize pedig mindig board függő. Ezen a boardon potB körül kellene. Száraz boardon 1/2 és a 2/3 size azokra a boardokra vonatkozik, ahol nincs FD, de lehet OESD. De el lehet térni tőle ellenféltől függően, vagy néhány boardon is. Pl A73s-en nyílván nem lesz rengeteg 45s, 64s, 52s az ellenfélnél, ezért nem kell potbet, de azért 2/3 ajánlott, vagy ha olyan a pozíciók aránya, akár 1/2 is lehet, főleg ha villain sokat dobál cbetre.

Itt van ez a board. Én viszonylag sokat dobálok a limit más játékosaihoz képest, ezért ellenem ezen a boardon pl. nem kell potot hívni, mert kisebbre is dobok, de 3/4 size azért majdnemhogy kötelező. Más arcok ellen, akik meg alig 50% körül dobnak, simán potbet.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      wolv3rine nagyon szépen megválaszolta a kérdéseidet Csubakoppanny. Tökéletesen egyetértek mindennel amit írt.

Azt nem tudom egyébként milyenek a wtsd és river agresszió mutatói, de AQ-val én itt még betelnék riveren is. Turnön kötelező a bet/fold, mert nem lesz erős a flop call után és védekezned kell.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Hmmm köszönöm... ez már régóta fúrta az oldalam, de most végre akkor tisztázódott.
      Ez valami rossz (relatíve újonnan jövő) berögződés lehetett... valahogy volt bennem egy ilyen félelem, hogy ha húzós boardokon nagyot betelek, akkor lereadelik az arcomat és aszerint játszanak...
      Pedig ez mekkora hülyeség már... épp ellenkezőleg. Húzós boardon TP-al, 2P+-al és húzóval is potbet körül kell betelni és akkor ebből aztán megint nem sokra tudnak következtetni...

Köszönöm, hogy ezt tisztáztátok bennem! :s_thumbsup: