[SH] NL25 86s 3B pot

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $55.59 (222.4 bb)
      Hero (BTN): $52.94 (211.8 bb)
      SB: $26.87 (107.5 bb)
      BB: $27.99 (112 bb)
      MP: $23.60 (94.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with 6 8
      2 folds, Hero raises to $0.50, SB raises to $1.25, BB folds, Hero calls $0.75

Flop: ($2.75) 5 5 8 (2 players)
      SB bets $2, Hero calls $2

Turn: ($6.75) 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets $4.50, SB folds

Results:
      $6.75 pot ($0.30 rake)
      Final Board: 5 5 8 9
      Hero mucked 6 8 and won $6.45 ($3.20 net)
      SB mucked and lost (-$3.25 net)

SB: 170hand: 21/14/4.5, F2Steal SB/BB: 67/71 - SB-ről eddig 17% 3Bet, BB-ről csak 6%. cB: 71/20/-, AF:1,8, AFQ: 4,/36/14, WTSD:16

Postflop jó a turn bet védelemből vagy passzolnom kellene?
  • 4 válasz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Szerintem jó volt így, tetszik a float. Azt pedig "öröm" nézni mennyire nincs tisztában a size-okkal az arc. :facepalm:
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Kétlem, hogy turnön rosszabb laptól megadást kaphatnánk, egy ch/R-re meg dobni kell. Én inkább potkontrollra játszanék.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Azt értem, hogy nem kaphatunk megadást rosszabbtól, ezzel a turnon is tisztában vagyok. Viszont úgy voltam vele, hogy védekeznem kell overcardok ellen. Az van ugyanis, hogy akárhányszor passzolok vissza és adok ingyen lapot villainnek, az 100%, hogy jön neki az 5-10 out és aztán magamat hibáztatom, hogy miért nem voltam képes hívni a turnt és dobatni egy KJ-t.

A ch/R tényleg kényelmetlen, mert megteheti overpárokkal a húzók miatt. Megteheti viszont húzókkal is. A stack/pot arány viszont nem éppen kedvező (bár nem is túl rossz) a ch/R-re, szóval kb. mindentől cbetet várnék amivel folytatni akarja és úgy gondolom így mehet a defend.

Itt egy hasonló hand, ahol ugyanebből az indíttatásból hívtam a turnon. NL20 Q5s 3B pot és itt is jobbnak látod a chb-et.

Az lenne a kérdésem, hogy mi alapján tudom eldönteni, hogy a chb, vagy éppen a bet felé húzzak. Egyedül az lenne a szempont, hogy megad-e rosszabb? Overcardok ellen nem kell védekezni? Jelen esetben még talán meg is érteném a chb-et, mert ez a villain aligha blöfföl 17% AFQ-val a riveren, de a másik handnél már 30% és szerintem majdnem minden overcardot megblöfföl, aztán gondolkozhatok.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Az lenne a kérdésem, hogy mi alapján tudom eldönteni, hogy a chb, vagy éppen a bet felé húzzak. Egyedül az lenne a szempont, hogy megad-e rosszabb?
      Igen ez az egyik szempont. A lényeg az, hogy fel kell mérned a kezed erősségét. Ha nem tudsz olyan lapokat felsorolni amikkel az ellenfél megadhat, akkor a védelem háttérbe szorul, hiszen nincs mitől értéket nyerned. Vagyis a nyitásoddal csak blöffé változtatod a kezed, mert ha kapsz egy emelést nem tudod tovább játszani. De ugyanakkor nincs olyan erősebb lap sem az ellenfél range-ében, amit meg a blöffel dobatni tudnál.
      Ilyenkor a potkontroll kerül előtérbe.