[SH] NL10 AKo vs 3b

• kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.19, Hozzászólások: 1.563
      iPoker - GBP0.10 NL - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: G17.41
      Hero (UTG): G16.81
      BTN: G15.51
      SB: G11.19

SB posts SB G0.05, BB posts BB G0.10

Pre Flop: (G0.15) Hero has K:diamond: A:spade:

Hero raises to G0.30, fold, SB raises to G1.00, fold, Hero calls G0.70

Flop: (G2.10, 2 players) Q:diamond: 5:club: 5:diamond:
      SB bets G1.50, fold

Sziasztok!

Ellen: 22/17/3 hand:100

3% (1/35) elég kevés 3b. Lehet csak QQ+ AK, ezért nem láttam értelmét 4b/broke-olni. Lehet azonban a minta kevés, hogy eltérjek a std-tól, nem tudom.
  • 6 válasz
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Szerintem jo igy. Ennyi hand utan nem hinnem, hogy lenne valami readed ami alapjan le lehetne mozditani a kezerol. Meg persze siman lehet nala KK+, AQ
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Szerintem nem jó így...

Kevés mintán első 3bet.

{QQ+ AK} ellen meg van 40%-od, plusz se infód, se kezdeményezésed, valószínűleg equity előnyöd sincs.. Gondolom nem nehéz kitalálni, hogy itt csak bukni fogsz postflop is...

Sima dobás, de tényleg.

UTG-re 3betel SB-ből, ami nagyon erős, erősebb kb mintha MP-ből 3betelni UTG-re (vakokból mindenki nityn játszik, mert OOP lesznek post...)

Szóval tényleg nem gond ha itt dobsz AK, JJ- -t ... QQ pont határeset (2%-al jobb equity:) és nem kell betalálni)... egy picit jobb a callra, de 35ből első 3betre ráadásul pont ilyen agró szituban sztem még arra is lehet tán dobni : D főleg ha postflop nem vagy olyan magabiztos....

Ja és a std ebben az esetben nagyon nem a 3bet/broke, micron már eljártak azok az idők, hogy becsapdossuk AK, QQ-t, JJ-t is többnyire, nagyon meg kell fontolni mikor teszed be, egyre jobban ezt látom/hallom tanítványoktól meg minden microstól...

Egyetlen érv, hogy 4-en voltatok, de ilyen arc valszeg nem fog lazábban 3betelni ettől...

GL,
      L.
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Bennem még az van berögzülve, hogy QQ+, AK az 3b-re 4b/broke, de már én is észrevettem, hogy ilyenkor szinte mindig KK+-al találkozok (főleg nl20-nl25) és így agyon van verve a QQ és AK-m. Ezért újabban inkább csak calloztam, mert a fold meg túl weaknek tűnt, de ahogy írtad is, nem igazán nyertem a call után sem ilyenkor.

Mikor lehet akkor AK,QQ (JJ) callozni és mikor 4b/broke-olni?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      @Első bekezdés:
      Igen, ezek szerint Te is érzed... Valóban változtatni kell a gameplanünkön a mezőny sajátosságai miatt, ez van... De ettől szép a póker...

@Kérdések:
      akkor lehet callozni AK, QQ, JJ vagy akár TT, 99-el, ha az ellenfélnek széles 3bet skálája van, amiben vannak jócskán blöffök is (azaz polarizált skálával dolgozik) nyilván a szokásos
      ---> AK,QQ+ value
      ----> Ax, Kx blöff és esetleg pár suited connector

Egy ilyen skála ellen oddsunk van és jól állunk tehát tudunk callozni, viszont betenni nincs értelme, mert AK, QQ ellen fogunk játszani és megbeszéltük, hogy QQ-nak is 40%-a van, annyira meg betenni nem szeretjük...

4bet/brokolni meg akkor van értelme, ha az broke skálája ellen 50% fölött vagyunk (future ev szempontjából okés lehet 50% ellen is brokolni -> jobb imidzs, agresszívabb képm dinamika, etc...) de matematikailag, ekkora van értelme betenni vagyis több pénz tenni a potba valueból....

Nyugodtan játsz a rangekkel, de elég lazán kell brokolnia az ellenfélnek hogy 55 esetleg 60%-ot elérjed.

Ez így világos?

De ne aggódj, attól, hogy pre feszesebben kell játszani, még rengeteg pénz van postflop a játékosokban:)

GL,
      L.
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Értem. Köszi!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Nagyon szívesen! :f_thumbsup: