[SH] NL5 - ATs 3way

• cseh
      cseh
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.18, Hozzászólások: 216
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: $7.33
      Hero (BTN): $4.93
      SB: $2.79
      BB: $5.00
      UTG: $5.74

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: (pot: $0.07) Hero has T:diamond: A:diamond:

UTG raises to $0.15, CO calls $0.15, Hero calls $0.15, fold, fold

Flop: ($0.52, 3 players) 4:spade: Q:diamond: 6:heart:
      UTG bets $0.32, CO calls $0.32, Hero calls $0.32

Turn: ($1.48, 3 players) 5:heart:
      UTG checks, CO checks, Hero checks

River: ($1.48, 3 players) 6:club:
      UTG checks, CO checks, Hero bets $0.78, fold, fold

UTG= 19/16, 3bet: 6, F3bet: 50, cbet: 60, Fcbet: 60, Tcbet: 0 (0/2), FTcbet: 0 (0/1), AFq: 44, WTSD: 23 (188 hands)

CO= 33/24, 3bet: 11, F3bet: 33, cbet: 100 (6/6), Fcbet: 50 (2/4), Tcbet: 100 (2/2), AFq: 63, WTSD: 13

1. Multiway Axs-del (A2s-ATs) jó a cold call preflop CO-ról,BTN-ről?
      (és SB-ről, BB-ről?)

2. Ezt már régebb óta megakartam kérdezni: Ilyen floppon Axs-del számolhatunk úgy, h nut BDFD-m van és az 10 out? Mert akkor úgy nyugodtan callolhatom, viszont ha itt csak az A-t számolom outnak (vagy még T-t is) akkor fold. K-t, J -t számoljam outnak?
      H néz itt ki itt egy out-számítás?

3. Ha passzívak az ellenfelek 2 utcán át jó riveren ez a blöff betelés?
      (mérete rendben van?)
  • 2 válasz
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Hali!

UTG R1st jó lenne tudni,de az átlag range agyonver minket.
      Nem nagy minták a fold 2 3bet adatok,de így még FE-sincsen nagyon pre tehát még a SQ sem tetszik nekem.

Így pre fold.

River bettel sztem semmit nem repelsz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Preflop (1. kérdés)
      Minden cold callnél, ha nincs információ, akkor GTO vagyis inkább equity szerint kellene eljárni:
      ha equity előnyöd van a range ellen, akkor be tudod callozni, ha nem, akkor felesleges pénzt tenned, mert kezdeményezés és equity is ott és ismeretlen... Ha ismeretlen, akkor persze a std UTG micro nyitó skálából indulhatsz ki ami olyan 11-13%-os... Segítek: ATs nem lesz plusszos ez ellen a skála ellen, biztos vagyok hogy kevesebb mint 50%-od van...

Ergo, ha nincs valami extra információd, valami hatalmas leak amit ki tudsz használni (pl. sokat cbetel de sokat dob raisere, turnon sokat x/f-el, flopon sokat x/f-el, nagyon alacsony wtsd, nagyon könnyű leszedni a handről, nagyon magas WTSD soha nem dob semmit, nagyon blöffös, etc etc.., fish vakokban...) Szóval ha nincs ez meg, akkor sima DOBÁS.

CO nem tudom fish-e (annak néz ki) ilyenkor lehetne sqzelni, hogy UTG-t kizárjad, fish jöjjön...

Szintén jó a sqz, ha mindketten 70% környékén dobálnak 3betre, (itt már bőven megéri...)

Ha nem dob UTG, statok alapján, és CO fish, akkor beleférhet a call...

Mint látod sok játék felmerülhet, de tudjuk mindig, hogy mit miért teszünk és ne csak nyomogassuk a gombokat!

2. kérdés
      Egyébként itt simán dobnék mind pre, mind postflop...
      A lehet nem out A, sem T, BD FD-re meg 1 outot szoktunk számolni (tehát egy BD FD 1 outot jelent, amire nyilván nem adhatsz meg...)

Ha van még kérdés vagy valamit nem válaszoltam meg, akkor ne habozz feltenni;) !

3. kérdés
      Gyenge mindenki mint a harmat, de azért egy Qx ott lehet ( az a rangük teteje, nagy ritkán valami slowplayelt erős hand, viszont Te itt soha nem leszel erős, mert 6x-el nem igazán adsz meg, és minden erős kész kezet turnon kötelezően betelsz és nem chb-zol velük)

Gl,
      L.