[SH] Nl25 QQ - turnölt set valuebet river 3. színen?

• Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (BTN): $33.03 (132.1 bb)
      SB: $31.83 (127.3 bb)
      BB: $24.68 (98.7 bb)
      UTG: $47.36 (189.4 bb)
      MP: $25 (100 bb)
      CO: $24.32 (97.3 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q Q
      2 folds, CO calls $0.25, Hero raises to $1, SB folds, BB calls $0.75, CO folds

Flop: ($2.35) 9 T A (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.12, BB calls $1.12

Turn: ($4.59) Q (2 players)
      BB checks, Hero bets $3.25, BB calls $3.25

River: ($11.09) 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $6.68, BB raises to $19.31 and is all-in, Hero calls $12.63

Results:
      $49.71 pot ($2.00 rake)
      Final Board: 9 T A Q 2
      Hero showed Q Q and lost (-$24.68 net)
      BB showed A 5 and won $47.71 ($23.03 net)

Sziasztok!
      Mostanában többször is bajba kerültem az ilyen szituációkban (fishek és regek ellen egyaránt), amikor én IP vagyok, setem van és nem tudom eldönteni, hogy van-e érték a betben.. félek, de mégsem akarok értéket hagyni a handben.
      Ez itt egy nagyon jó példa erre az egészre... és itt talán jogosabb a betem, mint a xbehind.

Flopon kicsit necces lehet a cbet, de úgy gondoltam, hogy ő elég sokat dobál cbetekre + lent van egy scarecard + nálam van egy :club: , így úgy láttam jobb a bet.
      Turnön örülök... itt ellene talán mehetett volna egy nagyobb bet.
      Nah és akkor meg is jön a tipikus river, amitől manapság fejfájást kapok. Viszont itt úgy gondoltam, hogy megadhat bármilyen Ax, slowplayelt set/két pár (lévén, hogy fishről van szó, lehet nála ilyesmi)... ezeket pedig akár blöffbe is fordíthatja (viszonylag aggro postflop... mármint látszik, hogy szokott blöffölgetni), így szerintem ez itt egy easy bet/c.
      Még egy indok, a már említett Q :club: , amivel ugye csökkentem a flössök esélyét... kérdés, hogy ez mennyire mérvadó ilyenkor.
      Szóval... ti mit gondoltok a leosztásról + az ilyen szituációkról általánosságban?:)
  • 5 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hi,

(szepek a statok :s_thumbsup: )

sztem ha cbeteled a floppot akkor nagyobbat, mert ez indukalhat, azt meg second parral drawybb boardon en nem szeretnem. Foleg btn vs bb aki meg aggro is.

riverben sztem van ertek, de ez a c/r ez ilyen playanal flush lesz sztem...
      -gyengebb szetet, 2part korabban vedett volna. ha megsem akkor riveren mar csokkent ezeknek az erteke.
      -en nem hinnem, h itt bloffbe forditana barmit is, nalad egy csomo flush lehetne...

en is ketkedve irom, de river bet fold? bar gondolom ennyiert mar nem igazan dobhatunk.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Köszönöm a dicséretet és az elemzést! :s_cool:
      Cbetelni fishek ellen airrel mindig fél potot szoktam, mert úgy állok hozzá, hogy ha nincs semmije úgy is dob, ha meg van valamije/húzója, akkor nagyobbra sem fog dobni... de most már erre is kíváncsi vagyok, hogy ez mennyire jó/rossz gondolat.:) Ilyen tekintetben szerintem egyébként az indukálás sem játszik, mert nem hiszem, hogy a fishek a fél potos betet gyengeségnek néznék.

en is ketkedve irom, de river bet fold? bar gondolom ennyiert mar nem igazan dobhatunk.

Nah igen... ilyenkor vagyok gondban... pláne amikor van egy erős setem, jó lenne belőle még valamennyi értéket nyerni, de nem nagyon látok rosszabb handeket, amik megadnának (itt "szerencsére" nem ez volt a helyzet). Azért néha még pozícióban is izzasztó döntés elé kerül az ember:D
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: Csubakoppanny
      Flopon kicsit necces lehet a cbet, de úgy gondoltam, hogy ő elég sokat dobál cbetekre
      Szia!

Az egyetlen hiba a játékodban a flop cbet és ez a gondolatmenet hozzá társítva. A cbetre ezen a flopon két esetben lehetne okod.
      1. Ha úgy gondold, hogy tudsz jobb lapot dobatni
      2. Ha úgy gondolod, hogy elől vagy és sok rosszabb laptól nyerhetsz értéket (ehhez kapcsolódik a védelem is).

Jelen esetben azt írod sokat dob ezért cbetelsz, de ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy Ax-et az életben nem fog neked itt eldobni.
      Értékért meg pont azért nem cbetelhetsz, mert egyébként meg sokat dob, vagyis max néhány húzóval adna meg és ráadásul még nagyon agresszív is, szóval lehet hogy a jobb kezet dobatná veled.

Viszont ha már így kezdtük el, akkor turnön mindenképpen nagyobb bet/broke és riveren is nagyobb bet/call. Persze nagyon gáz a board, mert sor és flöss is lehet nála, de ez az ember rengeteget ch/R-el minden utcán (főleg turn, river), szóval ellene soha nem játszanék bet/foldot. Simán kinézem belőle, hogy blöffbe fordít valamit, vagy csak egyszerűen túlértékeli a két párját, gyengébb szettet.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Köszönöm szépen!:)
      Nos igen... ez is néha gondot szokott okozni, hogy nem tudom rendesen megindokolni a nyitásomat... aztán ekkor jön az, hogy nyitok, hogy dobjon és örüljek a dead money-nak... aztán van úgy, hogy (pl itt is) bele sem gondolok, hogy jobb szélesen tartanom a skáláját, pláne ha ennyire őrült floatoló az arc. :f_o:
    • fmobil
      fmobil
      Platina
      Regisztrált: 2010.02.20, Hozzászólások: 1.929
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      hi,

(szepek a statok :s_thumbsup: )

sztem ha cbeteled a floppot akkor nagyobbat, mert ez indukalhat, azt meg second parral drawybb boardon en nem szeretnem. Foleg btn vs bb aki meg aggro is.

riverben sztem van ertek, de ez a c/r ez ilyen playanal flush lesz sztem...
      -gyengebb szetet, 2part korabban vedett volna. ha megsem akkor riveren mar csokkent ezeknek az erteke.
      -en nem hinnem, h itt bloffbe forditana barmit is, nalad egy csomo flush lehetne...

+1

Nagyon jo gondolatokat ir zbornaja. Nincs ketsegem h ez itt floss lesz. Annyira nem aggro a srac es a river ch/r -e sem veszes, persze csak az elozo utcabeliekhez kepest.

River kisebb - 4$ bet/fold. De mivel bet v missed cbet riveren magas, igy inkabb ch/calloznek.

Ilyen nagy betet megis mi adjon meg? Meggyozodesem h a 2 parjait, szettjeit megrezeli elozo utcakon. Ez a visszaemeles meg eros. Dobjunk.

GL :)