[SH] NL10 AK (megint vs small5bet) [2013.04.25]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($10)
      BB ($6.34)
      UTG ($10.19)
      Hero ($11.55)
      BTN ($10)

Dealt to Hero A:heart: K:club:

fold, Hero raises to $0.30, fold, SB raises to $1, fold, Hero raises to $2.20, SB raises to $4.50, Hero ?

Ez most nem min5bet.

SB 24/20 15% 3bet 47 hands
      4bet 50% (2) range 9.6% (2)
      cbet 100% (4)
      turn cb 0% (1)
      wtsd 25% (8)
      wwsf 38%
      w$sd 0% (2)

BB egy fish

SB már korábban is 3betelt engem.

Jobb lett volna a flat? Úgy gondoltam, hogy post nincs sok infom, ezért inkább pre beraktam volna, eléggé BvB játék ez ilyen arc ellen. Viszont ennyi infóból talán post floatolható.

A kis 5betről beszéltük, hogy elég polarizált. Ha valaha is van itt 5bet/fold range, akkor elvileg +EV a push nem? Sima fold min5betre ennyi infoból? Elég széles az a 3bet range, és vissza is játszott rám korábban, blokkereim is vannak, elég sucks dobni ezeket...
  • 3 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Nem igazán szoktunk dobni 3bet után 4betre AK-val, vagyis kb soha. Ez azért túlzás lenne...
      {QQ+, AK} range ellen is 39%-od van és potoddsod pont 39% (BB-t beleszámítva egy picit jobb is)

Nem hiszem, hogy a sima flat jobb opció lenne, egyrészt mivel, szeretnél most már lazábban vissza 4betelgetni rá, arra tökéletes lap ez az AK, Ő is kitalálhat valamit pl AQ-val beteszi vagy valami hülyeséggel beteszi (főleg ha van dinamika).... Másrészről meg ha flatelsz nem ismered annyira a postflop tendenciáit és Axx, Kxx-en végig kéne calloznod de lehet csak AA, KK, AK lövi végig, ami ellen hátrányban is lehetünk... Lehet blöff rangevel csak egyet lő vagy postflop egyből feladja, szóval nem azt mondom, hogy nagyon rossz a call, de nekem a pre broke itt ennyi infóból jobban tetszik és sztem az +EV-sebb.

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Na akkor jó! Igazából ezt a flattel kapcsolatban beszéltük is többször, ezért is gondoltam, hogy pre broke jobb lesz :) Ha simán betolja akkor annyira nem kérdéses ugye, csak elgondolkodtatott, hogy mennyire árulják el a lapjukat ezzel a gay5bettel ilyenkor... :)

Push -> KK-t mutatott amúgy :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      jaja igaz, meg én is hallottam már ilyen érvelést, de magam részéről még nem szűrtem rá, néztem meg, egyszer érdemes lenne egy micros playernek rászűrni a min5betre nagyobb mintán: /

Nyilván ha 80-90%ban AA, KK, akkor szórható:D

GL.