[SH] NL10 KTo (4bet pot) [2013.04.27]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($17.29)
      BB ($16.06)
      UTG ($8.70)
      Hero ($11.31)
      BTN ($10.84)

Dealt to Hero T:heart: K:spade:

fold, Hero raises to $0.30, fold, SB raises to $1.15, fold, Hero raises to $2.40, SB calls $1.25

FLOP ($4.90) 8:spade: T:club: 9:spade:

SB checks, Hero ?

SB 20/16 12% 3bet 84 hands
      cbet 14% (7)
      ftocbet 33% (3)

Kb kevés infó főleg post...de villain 3betelt engem többször így, egész konkrétan az ezt megelőző handben is.

4bet?
      Post itt nem nagyon lesz már bet/foldunk nem? : s
  • 7 válasz
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Szia!

Ha az előző körben 3betelt, akkor az MP vs. BTN volt, amikor pozíciója van rajtad postflop, most pedig CO vs SB, szerintem elég idióta lenne, ha így 3b blöffölne, bár lehet...
      Ilyen ellenfelek ellen, akik szeretnek 3betelni, inkább feszesebb range-el emelnék pre és megadom a 3betet, főleg, ha pozícióban vagyok. Egy TKo-al nem kezdenék pre háborúba, nem sokszor nyerő.
      Itt viszont csak megadta a 4b-edet, ami elég nagy hiba oop. A flop-on cbetelnék egy fél potot és dobom, ha rámtolja.

üdv,
      CH
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      MP vs BTN az hogy jön ki? Hogy tud MP-ről 3betelni engem BTN-ön? :D Előző hand BB vs BTN volt.

Szerintem itt 1/3 pot bet/fold jobb lenne akkor már, felesleges fél potolni + ~28% PO-t kapunk egy pushnál ott.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

@Click: úgy értette, hogy MP voltál Te és villian meg IP volt Rád BU (csak fordítok)

Egyébként itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem a mostani magasabb aktivizációt CHaRoPiNHo-nak, egész jókat írsz szerintem... Biztos vagyok, hogy sokat fogsz fejlődni ha továbbra is ilyen aktív leszek a boardon;)

Ilyen ellenfelek ellen, akik szeretnek 3betelni, inkább feszesebb range-el emelnék pre és megadom a 3betet, főleg, ha pozícióban vagyok.
      Ez meg teljesen jó counterstratégia, de micron azért jellemző az emberekre, hogy nagyon szarok a skáláik és vagy csak valueból 3betelnek, vagy teljeesn el vannak tolva blöff fele, és nem tudnak mit kezdeni a további agresszóra, tehát ilyen arcokat nagyon jó blöff4betelni, simán van benn érték és teljesen jó adaptáció, hiába leszünk mi is blöff heavyk ebben a spotban, nem tud mit csinálni, mert tele van trashel...

Postflop
      Nálam nagyon sima 1/3-1/4 potbet/call, soha nem dobnék 4bet potban itt... Indukálót betelnék inkább...
      {77+,AJs-A8s,QJs,JTs,T9s,98s,87s,76s,AsQs,KsQs,AKo,AJo-ATo} valami ilyesmi lehet 39%unk van, de nehéz belőni pontosan...

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ja oks, én pont fordítva szoktam olvasni az ilyen felállásokat... :)

Én is így gondoltam...viszont a betsize szerintem túl nagy lett, HM-et most nem tudom megnézni hirtelen, de szinte tuti, hogy bet $1.7/calloztam.

Az 1/3-1/4 pot közötti jobban tetszik, azzal tuti jobban indukálódik, mint ezzel amit én használtam.

QQ volt nála egyébként. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Oks, előfordul a betsizing hiba : /

De ilyen dinamikával tök széles lehet, aztán megadhat azért is, hogy postflop szétmoveljon:)

Köszi a mutatást.
    • CHaRoPiNHo
      CHaRoPiNHo
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.21, Hozzászólások: 135
      Köszi, remélem én is a fejlődést. Még szokni kell kicsit a forum nyelvezetét... :) és köszi a sok hasznos tanácsot!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Nagyon szívesen mindent...

Hamar bele fogsz jönni, de ahogy olvasom már most is belejöttél;)

GL,
      L.