[SH] nl50 QK 3bet pot

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 27/23/ folto 3bet BTN 67%/ foldto cbet 80% (5)/ AF 2,1/ 500 hand

Turnre elég erös rangeval érkezik, mivel relativ dobálgat a 3betre meg a cbetre is. Raisera jó a fold? Van különbség, hogy csak raiselt és nem pusholt?
      Ha csak callol river push? (blanken)

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $50.50 (101 bb)
      Hero (SB): $50 (100 bb)
      BB: $26.75 (53.5 bb)
      UTG: $31.60 (63.2 bb)
      MP: $252.24 (504.5 bb)
      CO: $21.38 (42.8 bb)

Preflop: Hero is SB with K Q
      3 folds, BTN raises to $1, Hero raises to $4, BB folds, BTN calls $3

Flop: ($8.50) Q 6 9 (2 players)
      Hero bets $4.50, BTN calls $4.50

Turn: ($17.50) 2 (2 players)
      Hero bets $9.50, BTN raises to $31.99, Hero ?
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Hú húú ezt tudom! :D Bet/Call, mert semmi értelme ezt játszania a mienknél jobb kézzel. Miért akarna dobatni AQ, KK+ kezeket, amikor riveren hívnánk tovább?

Ha csak megad, akkor gondolom Broke river, hiszen azért hívtunk flop turn, hogy bekerülhessen. Ha nem akarnám berakni, akkor inkább átállok passzívba akár már a flopon.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      ha pushol inkább call, helyette nyomta ezt az idióta raiset, kb hagyott maga elött 10et.
      meg a fold to cbet 80% is zavar kicsit
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Hú húú ezt tudom! :D Bet/Call, mert semmi értelme ezt játszania a mienknél jobb kézzel. Miért akarna dobatni AQ, KK+ kezeket, amikor riveren hívnánk tovább?
      Szia!

Nos igen, voltak hasonló leosztások mostanában, amikor egyértelműen a call (broke) volt a javaslat :)
      A probléma csak az, hogy itt az ellenfél nem túl agresszív, valamint 3betre és cbetre is dobált eddig. Szóval bármennyire nincs értelme emelnie jobb lappal, bizony ez az a helyzet, amikor erősen fontolóra veszem a dobást. Még ha a Q nem lenne nálunk, akkor feltételezhetném, hogy Qx FD-val játszik így, de ugye itt az is kiesik.

Viszont pont azért, mert ilyen sokat dob cbetre, ha a turnön megad, akkor én a riveren ch/F-on vagyok. Bár nem látok wtsd statot, szóval nem tudom mennyire lazán adna meg, de rosszabb Qx-ből se lehet nála túl sok.

üdv, pborisz