[SH] nl50 AK barell

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 17/13/ 3bet 7,5%/ Fold to 3bet 100% (1)/ Fold to cbet REG pot 71%/ WTSD 27%/ WonSD 78%/ 400 hand

MP 19/17/ 600 hand

Mennyire jó itt a barell? Size?

44, 55,77, 99-TT, 8Xs szerüségek ellen

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $52.95 (105.9 bb)
      SB: $53.76 (107.5 bb)
      BB: $96.50 (193 bb)
      UTG: $81.25 (162.5 bb)
      MP: $138.18 (276.4 bb)
      CO: $45.59 (91.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with A K
      UTG folds, MP raises to $1.30, CO calls $1.30, Hero raises to $5.25, 3 folds, CO calls $3.95

Flop: ($12.55) 8 6 3 (2 players)
      CO checks, Hero bets $5.50, CO calls $5.50

Turn: ($23.55) J (2 players)
      CO checks, Hero bets $11
  • 6 válasz
    • fmobil
      fmobil
      Platina
      Regisztrált: 2010.02.20, Hozzászólások: 1.929
      Szia,
      ezen a flopon semmit sem dobatok ami lehet nala. Vagy foladom, vagy tobb utca betre keszulok. Turn nagyobb bet kene, igy nem tul hiheto semmi eros kez.

GL :)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      lehetnek nála boradwayek amiket dobathatunk. Igaz igy is rosszabbak nálunk, de nem kapunk turnon donkot az arcunkba

pp-k ellen meg sok overcard turnt tudunk barellezni.

size talán lehetne nagyobb, de elég feszes, nem számitok tul laza callra már turnon (sokat nyeri mutatást)
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Flopon szerintem egy nagyon erős range-el állunk szemben, hiszen 2x adott meg egy nagyon feszes arc. 99+, AQ+ szerintem max., de inkább raknám TT+ AK-ra mivel nem akarta 3betelni MP-t, de a BackR-hez meg buta.

Flopon én nagy hangsúlyt fektetnék a bet vs miss statra, mert lényegében nem tudunk rosszabbat dobatni. Ha passzolunk és kb 30% körül mozog a bet vs miss a turnon, akkor inkább chb és turn feladnám ha betel. Ha magasabb a bet vs miss (szóval talán blöffölhet AK-AJ), akkor meg inkább cbeteltem volna a magas Fold2cB miatt és ha adja, akkor turnon adom fel.

Szerintem már nem kell a barrel, mert túlságosan is erősnek érzem a range-ét. Azzal hogy cbeteltünk, pedig kb AQ+ flopon ki is szállt. Turn-re TT+t pedig nem hiszem, hogy tudnék dobatni. (Talán a TT-et, de nem ekkora size-al).
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Javítom és gyorsan leírom mit játszottam volna. Kb. 10 sec alatt játék közben az fut le az agyamon, hogy 1. rengeteget dob, 2. range-e legjobb esetben talán 99+ AQ+, 3. mi mutattunk agressziót. Ebből gyorsan arra jutnék, hogy a cbet sima +EV ezért flop cB. Ha adja, akkor viszont gáz, mert ez az arc eldob minden AQ+-t és marad a talán 99+ range (99-QQ). Mivel viszont csak a legjobb esetben adnék a kezeihez 99-TT-t, úgy gondolnám, hogy ez a turn csak tovább erősíti és játék közben úgy gondolnám nem kapnék elég dobást a barrelhez, ezért turn feladnám. Alapjában véve mégis örülnék, mert eldobattam rengeteg AK-t, sőt lehet a mienknél jobb lapokat is. Mindenesetre flopon aligha hívnék 6$ alatt. Sőt inkább 7$-t.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      játék közben a stars már levonja a raket, amit a konverter itt mutat, szóval nem under cbeteltem, hanem fél potot beteltem. KQ, AQ, ugysem ad meg annyit sem (ö legalábbis nem, ha mégis nem baj)

Turnon jobb a give up szerintem is utólag
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Szerintem egy ilyen játékos tényleg inkább ilyen 99-QQ, AQ+ range-el ad meg sqz-t, szóval akár már a flopon fel lehetne adni, mert az AK-ból se túl valószínű, hogy mindet belevehetjük.
      Így játszva pedig turnön még erősebb a range-e, szóval ott adnám fel. Elég magas a wtsd, az se biztos, hogy TT-t dobna, 3 utcát meg végképp nem szeretnék betelni ellene.

üdv, pborisz